Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
2015 TEOG 1., 2. ve 3.sü TED Bodrum Koleji'nden
29 Eylül 2015 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

2015 TEOG 1., 2. ve 3.sü TED Bodrum Koleji'nden

TED Bodrum Koleji 8. sınıf öğrencilerimiz üstün başarı göstererek, TEOG 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Bodrum birincisi, ikincisi ve üçüncüsü oldu.

 

Cumhuriyet Ortaokulu’nda gerçekleştirilen ve Bodrum TEOG Şampiyonlarının ödüllendirildiği törene İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin GEÇİN, veliler ve okul müdürleri katıldı.

 

TEOG Sınavı sonuçlarına göre TEOG Bodrum Birincisi öğrencimiz Can ÜNEN, TEOG Bodrum İkincisi öğrencimiz Seda Nur KOCATÜRK adına velisi ve TEOG Bodrum Üçüncüsü öğrencimiz Yağmur Nur AKTI plaketlerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin GEÇİN’in elinden aldı. 

 

TEOG’da üstün başarı gösteren öğrencilerimizi ve ailelerini önemli başarılarından dolayı kutluyor, bu başarıyı elde etmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

 

47 BOŞ KONTENJAN İÇİN 580 ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ

TED Bodrum Koleji 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar Okula Kabul Sınavı önceki gün sabah yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Saat 10.00'da başlayan okula kabul sınavında 580 aday öğrenci TED Bodrum Koleji öğrencisi olmak için ellerinden geleni yaptı. Aday öğrenciler sınavdayken, aday veliler de konferans salonunda okul orkestrasının müzik dinletisi ile başlayan okul tanıtım sunumunu izlediler. TED Bodrum Koleji yöneticileri 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerindeki toplam 47 boş kontenjan için gösterilen yoğun ilgiden dolayı Bodrum halkına teşekkür etti. Sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Sanat Kulübümüz Cam Atölyesi'nde

Sanat Kulübü öğrencilerimiz Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz rehberliğinde Bodrum Cam Karo Atölyesi’ni ziyaret ettiler. Füzyon tekniğiyle cam boyama çalışması yapan öğrencilerimiz bardak altlıkları tasarladılar.

Okul Öncesi Küçük Grup (Mavi Yunuslar- Turuncu Balıklar) öğrencilerimiz “Doğadan Sofraya” etkinlikleri devam ediyor.

 

Aile Katılımlı Pasta Yapımı; Okul Öncesi Küçük Grup (Mavi Yunuslar- Turuncu Balıklar) öğrencilerimiz “Doğadan Sofraya”isimli ünitelerindeki konuları çeşitli etkinlikler yaparak öğreniyorlar.

Bu etkinlikle birlikte öğrencilerimizde , doğadan sofraya ulaşan malzemeler ile ilgili etkinliklere katılma ve aldığı sorumlulukları yerine getirme isteği uyandırma hedeflendi. Özgün ürün oluşturma ve grup etkinliklerine katılma becerisini, kendiliğinden bir işe başlama, başladığı işi bitirme çabası göstermeyi, rahat sunum becerisini geliştirme amaçlandı. Velilerimiz katılımı ile okulumuz yemekhanesinde pastalar yapıldı. Velisi katılamayan öğrencilerimiz ise öğretmenlerimiz ile pastalarını yaptılar. Pastalar yapıldıktan sonra öğrencilerimiz, yapım aşamalarını ailelerine veya öğretmenlerine anlattılar. 

Öğrencilerimiz Hayallerindeki Evleri Tasarladı

3. sınıf öğrencilerimiz geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak hayallerindeki evleri tasarladılar. Evlerini kartonlara çizerek veya üç boyutlu maketlerini yaparak tasarlayan öğrencilerimiz daha sonra arkadaşlarına ve öğretmenlerine evlerinin tüm bölümlerini tanıttılar. Öğrendiklerini kendi ürettikleri projeleriyle pekiştiren öğrencilerimiz keyifli bir ders geçirdiler.