Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
3. Sınıf Velilerimizle PDR Tanışma Toplantımızı Gerçekleştirdik
14 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

3. Sınıf Velilerimizle PDR Tanışma Toplantımızı Gerçekleştirdik

PDR uzmanlarımızdan Kayane Kutlu 3. sınıf velilerimizle bir araya geldi. Okul aile işbirliğimizi güçlendirmek, anne babaların çocukların gelişim ihtiyaçlarına dair farkındalıklarını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte velilerimiz deneyimlerini paylaşarak akıllarına takılan sorulara PDR uzmanımızla birlikte cevap buldular.

Barış Sevgi ve Anlayış

Öğrencilerimiz, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Canan Güldal rehberliğinde katıldıkları, yirmi altı yıldır düzenlenen “Uluslararası Lions Barış Afişi” yarışmasında derece alarak tüm dünyada Türkiye’yi temsil etme şansı yakaladılar.

Her yıl yaklaşık yüz ülkeden milyonlarca çocuğun katıldığı Barış Afişi yarışmanın bu yılki teması, “Barış̧, Sevgi ve Anlayış” olarak belirlendi.

Hayal güçleriyle, saf, çocuksu sevgileriyle resmettikleri eserlerle yarışmaya katılan öğrencilerimizden Ece Kallemoğlu Ege-Akdeniz Bölge birincisi, Elifnaz Ervatan Ege-Akdeniz Bölge üçüncüsü olurken Berfin Erdoğan Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Yarışmada birinci olan öğrencimiz Ece Kallemoğlu’nun çalışması Türkiye’yi dünya çapında temsil etmek üzere yarışmaya devam ediyor.

Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Okulumuzda Sualtı Dünya Rekoru Kırıldı

Milli sporcu Bilge Çingigiray Aydın, okulumuzun olimpik havuzunda Sualtı Sportif Guinness Dünya Rekorunu 67.16 metre ile kırdı. Sporcumuzu tebrik ediyoruz.

Minik Öğrencimizden 'Su ve Doğa' Sergisi

1. sınıf öğrencimiz Belen Melis Pinhas, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla ‘Su ve Doğa’ konulu çalışmalardan oluşan sergisini okulumuz ilkokul katında arkadaşlarıyla birlikte açtı. Öğrencimizi duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz.

Ben Yapmadım!

TED Bodrum Koleji öğrencilerinde TED Aidiyeti duygusunu yaşatmak amacıyla, ortaokul öğrencilerimiz, bir süre önce büyük heves ve emekle, Ben Yapmadım isimli bir kolektif öykü kitabı kaleme aldılar.

 

Eser, beş yazarın kendi sıraları geldiğinde, daha önce yazılmış olanları okuyarak devamını getirmek suretiyle oluşturdukları bir öykü kitabıdır. Yazım sürecine iki öğrencimizin çizdikleri resimleriyle katkıda bulunduğu bu kitap, bir polisiye öyküdür. Öğrencilerimizin öykü türü bakımından serbest bırakıldığı çalışmada, bir kitabın baştan sona nasıl oluştuğunu öğrenmek ve süreci yaşatmak hedeflenmiştir.

 

2014 yılı Kütüphane Haftası dolayısıyla; tüm TED Okulları Kütüphanelerine bağışlanan bu kitap ile edebiyat ve resim sanatının birlikteliğini, öğrencilerimizin hayal gücüne teslim etmenin sevinciyle, bu hafta kapsamında bir de imza etkinliği düzenledik. Kitapta emeği geçen öğrencilerimiz, kitaplarını hem armağan ettiler hem de imzaladılar.  Böylece TED’li olmanın farkındalığını bir kez daha yaşamış olduk.