Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Akıl Oyunları ile Düşünme Becerileri
14 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Akıl Oyunları ile Düşünme Becerileri

5. sınıf öğrencilerimiz bugün akıl oyunları içerikli "Define Avı" oryantasyon etkinliği ile ortaokula geçiş sürecinin üçüncü gününe farklı bir adım atarak başladı. QR kodlar ile saklanan akıl oyunları sorularını teknoloji yardımı ile heyecan içinde çözmeye çalışan öğrencilerimiz bir yandan takım olma ruhunu kazanırken, bir yandan da düşünme becerilerini geliştirdiler. On takımın kıyasıya mücadele ettiği etkinlikte birinciliği Karasakallar grubu, ikinciliği Papağanlar grubu alırken, üçüncülüğü ise Ahtapotlar ve Miçolar grubu paylaştılar. Katılan tüm öğrencilerimizi çaba ve işbirliklerinden dolayı tebrik ediyoruz.

Prof. Dr. Acar Baltaş Okulumuzun Konuğu Olarak Ezber Bozan Bir Sunum Gerçekleştirdi

Dünyaca ünlü psikolog, akademisyen, eğitimci ve yazar Prof. Dr. Acar Baltaş okulumuzun konuğu olarak “Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek” konulu seminer ile TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda Bodrumlu ebeveyn ve eğitimcilerle buluştu.

Seminerde çocuk-aile, öğretmen-öğrenci ilişkileri üzerinde duran Baltaş, “Çocuklarınızı değerlerle yetiştirmek istiyorsanız, gündelik olayları değerler çerçevesinde yorumlayın. Çocuklarınıza sınavdan hangi notu aldığını soracağınıza bu hafta kime iyilik yaptığını sorun. Çocuklarınızın değeri başarıyla özdeş olmamalı, başarısızlık da değerlidir. Onlara başarılı ve mutlu olmanın değil, dünya için iyi insan olmanın erdem olduğunu aşılayın. Dünyada en iyi olmak değil, dünya için en iyi olmak önemlidir. Çocuklarınızın güzelliğini, aklını övmeyin gayretini, çabasını övün. Ayrıca çocuklarınızın sağlıklı gelişebilmesi için mutlaka onlara sorumluluk verin” diye konuştu.

“Başarı hep isteyenindir ama her isteyen başaramaz. İnsan her istediğini başarır, yeter ki istesin diye bir şey yoktur. Herkes her işi başaramaz. Kişiden doğru şey beklemek gerek” diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, “Sorduğunuz sorular odağımızı belirler. Odağımız, gerçeğimiz olur. Hayatta neyi ararsanız onu bulursunuz. Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada gelişir” dedi. Prof. Dr. Acar Baltaş, yaklaşık iki saat süren seminerde dinleyenlere sorular sorup cevaplar alarak, uygulamalar yaparak sunumunu gerçekleştirdi.

Seminerin sonunda Baltaş yüzlerce katılımcı tarafından ayakta alkışlandı.

Ahşap Tasarım ve Seramik Kulübü Dönem Sonu Sergileri Açıldı

Okulumuz Ahşap Tasarım ve Seramik Kulübü öğrencilerimizin çalışmalarından oluşan “Kanatlı Uygarlıklar” ve “Karanlık Diye Bir Şey Yoktur, Sadece Işığınız Azdır” başlıklı sergiler velilerimizin yoğun katılımıyla okulumuzda açıldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

Karatecilerimizden Uluslararası Başarı

Bakü’deki ABU Arena tesislerinde 16-17 Mayıs 2014 tarihlerinde World Shotokan Karate Union (WSKU) tarafından organize edilen uluslararası karate turnuvasında öğrencimiz Kayra SEZGİN +40 kiloda birinci, Orhan Alp KUZULU  ise 45 kiloda ikinci oldu.

 

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

Öğrencimiz 'Kitap Sevgisi' Birincisi

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Kitap Sevgisi” konulu afiş yarışmasında öğrencimiz Elif Damla Akıl 1’inci oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.