Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdi
12 Ocak 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdi

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz bir dönem boyunca yaptıkları çalışmaları İngilizce ve Türkçe sunumlarıyla aileleriyle paylaştı. Çocuklarımızın, öğretmen ve ailelerimizin heyecanı birbiriyle buluştu. Öğretmen ve öğrencilerimizin emeklerine ailelerimizin katılımlarına teşekkür ediyoruz.

Öğrencilerimiz Fast Food’a “Yaveş Gari” dedi

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Dizdar halkı endüstriyel gıdaların zararları konusunda sıklıkla uyaran bir bilim insanı. Dünya gazetesi yazarlarından da olan Dizdar, ‘Slow Food Yevaş Gari Toprak Ana Günleri’ kapsamında, öğrencilerimizle buluştu.

 

Raf ömrü uzatılmış gıdaların sağlığı nasıl olumsuz etkilediğini, ürün ve markalardan örnekler vererek anlatan konuğumuz, sağlıklı beslenme konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdi.

 

Gündelik hayatımızda sürekli olarak tüketilen temel ihtiyaçların genetiğiyle oynandığını, piyasadaki birçok ürünün bu yönde olduğunu belirten Dizdar, bilinçlenmenin doğal gıdaları tanımak ve tüketmekten geçtiğini vurguladı.

 

GDO’lu ürünlerin sağlık açısından birçok hastalık sebebi olduğunu günlük yaşamdan örneklerle açıklayan konuğumuz, temel ihtiyaçlarımız olan süt, yoğurt, tavuk, sosis, salam vb. besinlerin genetiğiyle oynandığında insanlar üzerinde hiçbir fayda sağlamadığı gibi birçok zarara yol açtığını belirtti.

 

Piyasadaki ürünlerin ambalajlarının üzerinde herhangi bir GDO uyarı yazısının bulunmasının yasal olmadığını özellikle belirten Dizdar, ürünlerin sağlıklı olup olmadığını anlamak için öğrencilerimizin kendi kendilerine yapabilecekleri basit deneylerden bahsetti. Örneğin; uzun süre saklandığında ürünler üzerinde herhangi bir bozulma ve küflenme görülmediği taktirde bu ürünlerin doğal olmadığını, dolayısıyla bu ürünlerin insan sağlığı için çok ciddi oranda risk faktörü taşıdığını önemle vurguladı.

 

Dizdar’ın sunumuyla bilinçlenen öğrencilerimiz, yaşamlarındaki beslenme alışkanlıklarını gözden geçirerek, konuğumuza akıllarına takılan sorularını yöneltti.

 

Sohbet havasında gerçekleşen ve öğrencilerimizin ilgiyle dinlediği söyleşi öğrencilerimiz açısından oldukça verimli geçti.

Sanatla Büyüyen Genç Yetenek - 1

TED Bordum Koleji olarak iki yıldır düzenli olarak sürdürdüğümüz ve her öğrencimizin katılım sağlayabildiği Bireysel Sergi etkinliği bu yıl 3. Sınıf öğrencilerimizden Zeynep Akyüz’ün sergisi ile başladı.

 

Öğrencimiz ilk bireysel resim sergisini Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Canan Güldal desteği ve rehberliğinde okulumuzun giriş katında öğretmenleri, sınıf arkadaşları ve ailesi ile birlikte açtı.

 

Sene başından beri ders içi ve dışı etkinliklerde yaptığı resimleri sergileyen öğrencimiz, çalışmalarıyla büyük beğeni topladı.

 

Öğrendiği yeni yöntemler ile yeteneğini geliştiren öğrencimizin sergisi bir hafta süresince okulumuzun giriş katında sergilenmeye devam edecek.

 

Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağı ilk adımı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencimize başarılarının devamını diliyoruz.

Dünya Tiyatrolar Günü Donuk Sahnelerle Kutlandı

Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla okulumuz Türkçe–Edebiyat zümresi ve öğrencilerimiz dünyaca ünlü tiyatro oyunlarını farklı bir etkinlikle sergiledi. Öğrencilerimiz büründükleri ünlü karakterleri okul koridorlarımızda hiç kıpırdamadan sahnelediler ve arkadaşlarının ilgi odağı olmayı başararak tiyatronun önemine dikkat çektiler.

Öğrencimizden Golfte Büyük Başarı

4.sınıf öğrencimiz Demir Kırımgeri Türkiye Golf Federasyonu tarafından düzenlenen “TGF Yıldızlar Golf Şampiyonası 2015 Minik Erkekler” kategorisinde Türkiye 3.’sü olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Katıldığı her yarışmadan önemli derecelerle ayrılan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarını devamını diliyoruz.