Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Anasınıflarımızla Storytelling Zamanı
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Anasınıflarımızla Storytelling Zamanı

İngilizce Öğretmenlerimizin işbirliği ile Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz anaokulu çocuklarımızla “Storytelling” etkinliğinde buluştu. Minikler ağabey ve ablalarından keyifle hikaye dinlerken, Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz de “Storytelling” heyecanını deneyimlediler.

Geleneksel Yöntemlerle Zeytinyağı Yapımını Öğrendik

Zeytindostu Derneği Muğla Temsilcisi Ferudun Kaykı ve Zeytindostu Derneği Panelisti Nurdan Nimet Kaykı’nın rehberliğinde öğrencilerimiz geleneksel usullerle zeytinyağı yapımını, zeytinyağının fabrikadaki üretim sürecini ve saklama koşullarını öğrendiler.

Sanatla Büyüyen Genç Yetenek

TED Bordum Koleji olarak iki yıldır düzenli olarak sürdürdüğümüz ve her öğrencimizin katılım sağlayabildiği Bireysel Sergi etkinliği, 2. Sınıf öğrencilerimizden Yunus Erken’in sergisi ile devam ediyor.

 

Hayal dünyasıyla süslediği çalışmalarını arkadaşlarının beğenisine sunan öğrencimiz ilk sergisini; Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Handan Cinoğlu desteği ve rehberliğinde okulumuzun giriş katında öğretmenleri, sınıf arkadaşları ve ailesi ile birlikte açtı.

 

Sene başından beri ders içi ve dışı etkinliklerde yaptığı resimleri sergileyen öğrencimiz, çalışmalarıyla büyük beğeni topladı.

 

Öğrendiği resim teknikleri ile yeteneğini geliştiren öğrencimizin resimleri bir hafta süresince okulumuzun giriş katında sergilenmeye devam edecek.

 

Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Her Çocuk Sanatçıdır

Biz bugün ekipçe harika hissediyoruz. Çocuklarımızın bir yıl boyunca çalıştığı ve sanata dair emek ettiği her şeyi Dibeklihan gibi sanatı ruhunda taşıyan bir mekanda sergileme imkanı bulduk. Sergi öncesi velimiz Burcu Özbak Deveci bize müzik atölyesinin kapılarını açtı. Ardından çocuklarımız minik elleri kocaman yürekleriyle Frida'dan Diegoya, Picasso'dan, Van Gogh'a oluşturdukları sanat eserlerini ailelerine sundu. Sergimizde emek veren öğretmenlerimize, bizi destekleyen velilerimize, idari kadromuza, yönetim kurulumuza, bize kapılarını açan ev sahibimiz Cenap Tezer’e ve Dibeklihan yetkililerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

Doğanın dilini öğreniyoruz…

Çevre korumacı davranışların en önemlilerinden biri geri dönüşümdür. Geri dönüşüm cam, kağıt, alüminyum, plastik, pil, organik atıklar ve elektronik atıklar gibi çeşitli atık materyallerin fiziksel veya kimyasal işlemlerle ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesidir.

 

Mavi Yunuslar sınıfında geçtiğimiz hafta geri dönüşüm konusu işlendi. Öğrencilerimiz öğretmenleri Hande Benibol ve Eda Çatak ile beraber geri dönüşümü anlatan bir sanat etkinliği çalışması yaparak duvar panosu oluşturdular. Panoya önce hep beraber renkli bir zemin hazırladılar. Atık materyaller kullanarak çiçek, bulut, su damlası, ağaç, yaprak, kelebek hazırlayıp panoya ekleyerek doğada geri dönüşümü canlandırmış oldular.

 

Bu etkinlik ile öğrencilerimizin çevresel sorumluluk bilincinin pekişmesinde ve doğanın dilini anlamalarında önemli bir adım daha atmış olduk.