Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Asu'nun Renkli Dünyası
11 Ocak 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Asu'nun Renkli Dünyası

1. sınıf öğrencimiz Asu Doğa Kurtuluş kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergisini okulumuzda açtı. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Çakıl'ın Renkli Sergisi

1. sınıf öğrencimiz Deniz Çakıl Saatçioğlu “Çakıl’ın Renkli Sergisi” adını verdiği ilk kişisel sergisini okulumuz giriş katında açtı. Öğrendiği yöntemlerle yeteneğini birleştiren öğrencimizin resim, ebru ve seramik çalışmalarından oluşan sergisi arkadaşları tarafından büyük ilgi gördü. Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sınıf Yönetimi ve Ekip Çalışması Öğretmen Semineri

14 Eylül Cumartesi ve 15 Eylül pazar günleri okulumuzdaki tüm öğretmenlerimizin katılımı ile düzenlenen Sınıf Yönetimi ve Ekip Çalışması konulu hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirilmiştir. Tüm öğretmen arkadaşlarımızın aktif olarak katıldıkları etkinlikler ile Sınıf yönetimi ve Ekip çalışması hakkında farklı bakış açılarına sahip oldular.

Teşekkürler Kızlar!

TED Bodrum Koleji Küçük Kız Voleybol takımımız, Muğla’da düzenlenen Küçük Kızlar Voleybol Turnuvasında Muğla’da ilk 8 takım arasına girerek okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Takımda yer alan öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Arkadaşlık Engel Tanımaz !

Hayatı yaşamak kadar, paylaşmak da önemli… TED Bodrum Koleji olarak, öğrencilerimize sadece akademik alanda değil, hayatın her anında sağlam adımlar atacak bir perspektif kazandırmak için çalışıyoruz. Onları gelişen-değişen dünyaya her alanda hazırlamak ödevimiz…

 

Her öğrencinin bireysel farklılıklarını gözeterek zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal açılardan bir bütün olarak gelişmesini; ulusal ve evrensel insan kimliği taşıyan, empati kuran, farklılıkları kucaklayan birer birey olarak yetişmesini sağlama hedefiyle çalışan okulumuzda öğrencilerimiz “Yahşi Zihinsel Engelliler Okulu” öğrencileri ile bir araya geldiler.

 

Buluşma öncesinde öğrencilerimiz PDR uzmanlarımız tarafından, farklı gelişen çocuklara dair bilgilendirilerek onlara nasıl yaklaşmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi oldular. Sonra hep birlikte resim yaptılar, pasta yediler ve coşkuyla dans ettiler.

 

Farklı gelişen çocuklarla ortak bir paylaşımda bulunmak, her iki grup için de bambaşka bir deneyimdi. İlk heyecan atlatıldıktan sonra, kaçamak bakışlar yerine gülümsemelere, ufak temaslar kucaklamalara bıraktı.

 

Öğrencilerimiz, birlikte geçirilen iki saat sonunda, tüm arkadaşların birbirine benzemesi gerekmediğini; bazen kendilerinden 5-6 yaş büyük birinin yürümesine, yemek yemesine yardımcı olabileceklerini, yadırgamamayı, görmezden gelmemeyi öğrendiler; dünyanın bambaşka renklerinden biriyle daha tanıştılar.