Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Atamızı Özlemle ve Saygıyla Anıyoruz
10 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Atamızı Özlemle ve Saygıyla Anıyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü dolayısıyla okulumuzda bir anma töreni düzenlendi.

Tüm öğrenci, öğretmen, veli ve okul çalışanlarımızın katıldığı törende öğrencilerimiz yanlarında getirdikleri çiçekleri özenle Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Okulumuzun tören alanında başlayan anma programında Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05’te siren sesiyle bayraklarımız yarıya indirildi ve Atatürk ile şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığının simgesi olan İstiklal Marşı okundu.

Ardından konferans salonumuzda devam eden anma programında öğrencilerimizin itinayla hazırladığı gösteriler konuklarımıza sunuldu. Büyük beğeni toplayan ve duygu dolu anların yaşandığı programın sonunda öğrencilerimiz konuklarımızdan büyük alkış aldı.

Öğrencimiz Kara Kalem Çalışmalarından Oluşan Sergisini Açtı

8. sınıf öğrencimiz Mehmet Akyurtlaklı karakalem eskiz çalışmalarından oluşan sergisini okulumuz fuaye alanında açtı. Öğrencimizin gerçeğe çok yakın, estetik duygusunun ön plana çıktığı, tonlama tekniğiyle başlı başına bir bütünlük oluşturan çalışmaları büyük beğeni topladı. Öğrencimizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz.

TED’liyiz Biz!

Güneşin gülümseyen yüzü ve güzel havanın coşkusu ile TED’li olmanın güzelliğini ‘TED Aidiyet Etkinlikleri’ ile bir kez daha tattık.

 

Öğrencilerimiz önce okulumuzun logosunda neler olduğunu, TED okullarının nerelerde, kimler tarafından ne zaman kurulduğunu ve TED'in açılımını öğrendiler. Ardından anasınıfı öğrencilerimiz bahçemizde logomuzu oluşturarak arkadaşlarıyla paylaştılar.

 

Okulumuz 6. Sınıf öğrencileri logomuz bugünkü gibi olmasaydı nasıl olurdu dediler ve çocuksu dünyalarındaki hayal güçlerini kullanarak yeni TED logoları oluşturdular.

 

5. Sınıf öğrencilerimiz ise Türkiye’deki tüm TED okullarının isimlerini müzik ve ritimle seslendirdiler.

 

Eğlenceli geçen bir hafta boyunca TED’li olmanın mutluluğunu, haklı gururunu yaptığımız çalışmalarla bir kez daha yaşamış olduk.

TED Müzik Sokağı Dinletisi

Öğrencilerimizden müzik ziyafeti...

Öğrencilerimizin "Bireysel Resim Sergileri" Devam Ediyor

Her hafta farklı bir yeteneğin, saf çocukluk hayallerinin resmedildiği sergilerimiz devam ediyor.

 

Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz Canan Güldal ve Handan Cinoğu rehberliğinde, bu hafta sergi açan öğrencilerimiz;

 

2 A sınıfından Celal Poyraz Göktepe, Yağız Çolak;

 

3 C sınıfından Zeynep Damla Ertuğrul, Nehir Atilan, Papatya Biter;

 

3 B sınıfından Mert Emre Çilli ve 2 C sınıfından Zeynep Çilli.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.