Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Bilim Kahramanları First Lego League'de Buluştu
12 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Bilim Kahramanları First Lego League'de Buluştu

İstanbul’da 11-12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor/First Lego League’ 14. Sezon Turnuvalarında öğrencilerimiz ‘Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu’ temasına ait çalışmaları ve robotlarıyla okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Üniversitesi resmi açılışı Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Sn. Selçuk Pehlivanoğlu'nun eşliğinde gerçekleştirildi.

TED Üniversitesi resmi açılışı Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Sn. Selçuk Pehlivanoğlu'nun eşliğinde gerçekleştirildi. Açılışa TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erdem Erken ve Okul Müdürü Sn. Fırat Asyalı da katıldılar.

TED Üniversitesi, liberal eğitim felsefesi ve ortak çekirdek programlar üzerine oturtulmuş, öğrencilerin seçimine fırsat veren ve genişlik-derinlik oranları güncel ders programlarıyla ve yenilikçi öğretme yöntemleri kullanarak Türkiye’de en iyi eğitim veren üniversite olma iddiasındadır.

TED Üniversitesi 4000-4500 öğrencisi olan, kaliteli eğitim vermenin tüm koşullarını sağlayan, öğrenci merkezli felsefesiyle ve uluslararası bağlantılarıyla fark yaratan, öğrenen, araştıran ve keşfeden bir kurum olacaktır.

 

TED Üniversitesi’nin akademik birimleri

 

 

olarak belirlenmiştir.TED Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için;
http://www.tedu.edu.tr

Farklılığın Güzelliği

Bir zamanlar bir fil sürüsü varmış. Bu sürüde her türden fil varmış ve hepsi aynı renkteymiş. Sadece Elmer diğerlerinden farklıymış. Elmer gri değil, rengarenkmiş…

Yazar David Mckee’nin kitap kahramanı fil Elmer farklı olmanın aslında kişiyi ne kadar zenginleştirdiğini söylüyor. Diğer filler Elmer’a farklı olduğu için gülmüyorlar aksine onunla birlikte el ele verip hayata gülüyorlar. Bizler de Street Art Kulübü ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileriyle bir araya geldik, Sağlık Vakfı hidroterapi havuzu başındaki duvarı arkadaşlığımızın simgesi haline gelen Elmer’le boyadık. Farklılıkların hayatı aslında ne kadar güzelleştirdiğini keşfettik. 

Sütte Ebru Sanatı

3. sınıf öğrencimiz Duygu Yorga, süt, deterjan ve gıda boyası kullanarak oluşturduğu Ebru çalışmalarından oluşan sergisini okulumuz giriş katında açtı. Arkadaşlarını farklı bir sanat tekniği ile tanıştıran öğrencimizi tebrik ediyor, yaratıcı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Dopdolu Bir Yaz Kampı

TED Okullarında yetişen öğrenciler; akademik başarılarının yanı sıra spor, kültür ve sanat faaliyetleri ile de fark yaratarak mezun olmaktadır. Bu doğrultuda öğrencilerimizin sportif, sanatsal ve sosyal alanlarda gelişimlerine destek olacağına inandığımız yalnızca TED öğrencilerinin katılabileceği bir kamp düzenlenecektir. 2018 TED Okulları Uludağ Yaz Kampı, Geleceğin Yıldızları ile yapılan iş birliği doğrultusunda 3,4,5,6,7,8,Hz.,9, 10. sınıflarda öğrenim gören TED öğrencileri için özel olarak geliştirilmiştir. Kamp 8-14 Temmuz 2018 ve 28 Ağustos-3 Eylül 2018 tarihleri arasında Uludağ Monte Baia Otel’de gerçekleşecektir. Yoğun geçen bir eğitim öğretim yılının ardından yaz döneminde öğrencilerimizin “TED”lilerle bir arada olup yeni arkadaşlıklar kurmaları, öz denetim, liderlik ve takım çalışması gibi becerilerin yanı sıra İngilizce yeterliliklerini de geliştirmeleri hedeflendiğinden, söz konusu kampa öğrencilerimizin katılımlarını desteklemekteyiz. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için; http://www.teduludagkampi.com