Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz, bilimin meraklı dünyasında…

“Bilimi yaşamın merkezine oturtan bizler, bilim ve teknolojiyi yaşamdan ayrı düşünemiyoruz. Bildiğiniz gibi yaşamın ta kendisi bilimdir. Onu ne denli yaşamımızın bir parçası haline getirirsek o denli keyif ve anlam yüklemiş oluruz. Sizler de bilimi yaşamınızdan ayrı tutmayın, birlikte daha çok merak ederek büyüyelim, öğrenip gelişelim” felsefesi ile yola çıkan Meraklı Bilim Atölyesi, okulumuzdaydı.

 

Öğrencilerimiz, birer meraklı bilim insanı oldular, deneylerle şaşırtıcı gerçeklerin peşine düştüler. Bilimsel kavramları daha iyi anladılar, yaparak-yaşayarak öğrendiler. Keşfederek öğrenme gereksinimlerini karşılarken bilimin gündelik yaşamın doğal bir parçası olduğunu öğrendiler.

 
Öğrencilerimizden Sporda Büyük Başarı

29 - 30 Mayıs 2015'de Karadağ'ın Herceg Nova şehrinde 11 ülkeden 850 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen 20. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonasında okulumuz öğrencilerimizden Kayra SEZGİN 1. olup ülkemize altın madalya kazandırmıştır.

 

Çeşme’de 30 -31 Mayıs tarihlerinde yapılan Optimist Yelken Türkiye Okullar Arası Yelken Yarışlarında Ada Doğa GÖKTAN Optimist Yelken Küçük Kız Türkiye 2.’si, Özge Ece DEDE Optimist Yelken Yıldız Kız Türkiye 4.’sü oldu.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...

 

Velilerimiz Şef Pelin Dumanlı ile Mutfakta

Bodrum’un ilk gastronomi merkezi olan Foodrum’un  kurucusu şef Pelin Dumanlı ile 9. sınıf öğrenci ve velilerimiz mutfağa girdi, İspanya’ya özgü Paella’yı birlikte pişirdi.

Öğrencilerimiz TED Sokağı Müzik Dinletisi ile Büyüledi

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak öğrencilerimiz tarafından sunulan TED Müzik Sokağı Dinletisinin Mayıs ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarını sergileyip gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.