Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Cimnastik Takımımız Türkiye Onuncusu
10 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Cimnastik Takımımız Türkiye Onuncusu

Muğla şampiyonu olan ve Ada Ertan, Zeynep Yüksel, Duru Başak Çakmak ve Lara Louise Wellington'dan oluşan TED Bodrum Koleji Cimnastik Takımımız bölge finallerini 80,10 ile geçtikten sonra Türkiye finallerinde 83,55 puan alarak Türkiye 10.’su oldu. Bu seneki cimnastik maratonunda 62 il temsilcisi takımdan Muğla temsilcisi olan takımımız, birçoğu profesyonel kulüp, cimnastik ligi sporcusu ve milli takım adayları olan rakiplere karşı büyük bir başarıyla okulumuzu temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

Ve işte tatil…

Gösterdikleri emek ve çabalarından dolayı tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Güvenleriyle bize her zaman destek olan velilerimize de çok teşekkür ediyoruz.

Sağlıklı, mutlu, bol eğlenceli tatiller…

Öğrencilerimiz Gençler Türkiye Birinciliği Yüzme Finallerinde Yarışacak

Mersin, 3-4 Mart Okullar Arası Yüzme Gençler Grup Birinciliği müsabakalarında öğrencilerimiz; SERA SIR 200 Kelebek 2. , 50 - 100 Kelebek 4. ALEYNA KAŞLIOĞLU 200 Serbest 3.

DAMLA ÖZKALAY
100 Sırtüstü 4.

Serbest ve Karışık Bayrak Kız Takımımız (Sera Sır, Aleyna Kaşlıoğlu, Damla Özkalay, Yağmur Nur Aktı) 4. olmuştur. Ayrıca Sündüs Dilek Küçükerdem ve Ali Tanman müsabakalarda okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. 

Öğrencilerimizden Sera Sır, Aleyna Kaşlıoğlu ve Damla Özkalay ferdi olarak bir üst tura geçerek, finallerde okulumuzu Gençler Türkiye Birinciliği Yüzme müsabakalarında temsil edeceklerdir.

Müsabakalara katılarak okulumuzu başarıyla temsil eden öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Bodrum Koleji’nin Bahçesi Şenlendi

TED Bodrum Koleji’nde “toprağı keşfediyoruz” etkinlikleri devam ediyor. 4., 5.,6. Ve 7. Sınıf öğrencilerimiz bahçıvanımız Nazif Bey ile birlikte okulumuzdaki tarım alanlarına kendi sebzelerinin ekimlerini yaptılar. 4. Sınıf öğrencilerimiz marul, 5. Sınıf öğrencilerimiz soğan, 6. Sınıf öğrencilerimiz sarımsak ve 7. Sınıf öğrencilerimiz karnabahar ektiler. Öğrencilerimiz bahçede sebzelerin gelişimleri ile ilgili sohbet ederken çok eğlendiler. Sebzelerin tohumlarını yakından incelediler ve oluşumunu takip edecek olmanın heyecanını yaşadılar. Sebzeleri ekerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini büyük bir ilgiyle dinlediler ve başarı ile uyguladılar.

 

Öğrencilerimizin sayesinde okulumuzun tarım alanları birbirinden lezzetli sebzelere ev sahipliği yapma fırsatı buluyor. Öğrencilerimiz ise TED Bodrum Koleji’nde yaparak ve yaşayarak öğrenirken doğadaki oluşumları yakından inceleme fırsatı buluyorlar. 

Lise Öğrencilerimiz İngiltere CAMMUN Konferansına Katıldı

TBMUN (TED Bodrum Koleji Model Birleşmiş Milletler) Kulübü öğrencilerimiz 16-19 Mart tarihleri arasında, Cambridge İngiltere’de düzenlenen CamMUN konferansına katıldılar. Çeşitli komitelerde Arjantin ve Pakistan delegesi olarak görevlerini başarıyla yerine getiren öğrencilerimiz, bu süreçte üç yıl boyunca elde ettikleri birikimleri diplomatik bir dil kullanarak sundular. Ayrıca öğrencilerimiz Avrupa'nın pek çok ülkesinden gelen delegeler ile kaynaşarak temsil ettikleri ülkeleri başarıyla canlandırırken, ülkemizi de Türk gencine yakışır bir şekilde; çağdaş, aydınlıkçı, ilerlemeci ve Atatürk gençleri olarak diğer delegelere tanıttılar. Öğrencilerimize teşekkür ediyor, onları içtenlikle kutluyor ve 13-14 Nisan’da okulumuzda gerçekleştirilecek olan TBMUN’18 konferansında başarılar diliyoruz.