Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!
29 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Cumhuriyetle doğan, TED ağacının bir dalı olarak; kendimize, ilkelerimize, misyonumuza yakışır bir şekilde Cumhuriyetimizin 94. yılını iki gün boyunca büyük bir coşkuyla kutladık. 

Okulumuzun kutlama programı; okul öncesi miniklerimizden liseye kadar tüm öğrenci, öğretmen, veli ve yöneticilerimizin katılımı ile gerçekleşti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarımız bu akşam 19.00’da Milta Mirana başlayacak olan Fener Alayı’na katılımımızla devam edecek.

Disiplinler Arası Yaklaşımla Fen Bilimleri

Öğrencilerimiz Fen Bilimleri ders konusu olan Güneş, Dünya ve Ay ünitesini disiplinler arası uygulamalar ile somutlaştırarak gerçekleştirdiler. Güneş sistemini atık malzemelerden, Ayın evrelerini ise bisküvi kullanarak modelleyen öğrencilerimiz ayrıca kendi senaryolarını yazarak Güneş, Dünya ve Ayın hareketlerini drama çalışmalarıyla amfi tiyatromuzda canlandırdılar.

Bodrum Marina Caddesine Kardeşlik Sokağı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TED Bodrum Koleji tarafından bu yıl Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi’nde farklı bir etkinlikle şenlendi; cadde “23 Nisan Dünya Çocukları Kardeşlik Sokağı” adıyla tüm çocuklara armağan edildi.

 

TED Bodrum Koleji Görsel Sanatlar öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ağaç süsleriyle renklendirilen caddenin açılışını Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken ve Okul Koordinatör Müdürümüz Sayın Fırat Asyalı yaptı.

 

 

Küçük adımlar, büyük başarılar…

14-15 Aralık 2013 tarihlerinde, Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılanBodrum Küçükler ve Yıldızlar Birinciliği Satranç Turnuvası”nda öğrencilerimiz Begüm Demirörs, Zeynep Yüksel, Yiğit Caner, Damla Ertuğrul, Derin Su Nalbantoğlu, Mert Dülger, Deniz Özaydın ve Begüm Yüksel, kendi yaş gruplarında dereceye girerek madalya kazandılar. Başarılı öğrencilerimiz, Cuma günü yapılan bayrak töreni öncesinde, arkadaşlarının ve öğretmenlerinin alkışlarıyla madalyalarını aldılar.

 

Öğrencilerimizin küçük yaşlarında kazandıkları bu başarı için gurur duyuyor, onları yetiştiren ailelerine ve değerli öğretmenlerine teşekkür ediyor ve bu başarının daha nice büyük başarıların habercisi olmasını diliyoruz.

Cumhuriyet' i ve Cumhuriyet' le Doğanları Kutladık

Yeni eğitim yılımızda anasınıfı öğrencilerimiz için temalı doğum günü kutlamaları hazırlamaya devam ediyoruz.

 

İkinci partimizin konsepti  “Cumhuriyet” olduğundan önce anasınıfı katımızı hep beraber Atatürk resimleriyle süsledik.

 

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bayrağımızdan esinlenerek kırmızı ve beyaz renklere büründüler.

 

Ekim ayında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini de kutlama fırsatı bulduk.

 

Okulumuzun aynalı salonunda gerçekleştirdiğimiz partide danslar, yarışmalar yaptık ve Cumhuriyet temalı nefis pastamızı tadarak hep beraber keyifli vakit geçirdik.

 

Bakalım bir sonraki tema ne olacak…