Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Engelleri Aşan Muhteşem Bir Konser; Bir Çocuğun Şarkısı Ol
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Engelleri Aşan Muhteşem Bir Konser; Bir Çocuğun Şarkısı Ol

Türk Eğitim Derneği kuruluşunun 90. yılı dolayısıyla Okul Aile Birliğimizin etkinlikleri kapsamında veli koro çalışmaları bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Bir Çocuğun Şarkısı Ol Sosyal Sorumluluk Projesi ile kadın velilerimizden oluşan koromuz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, Yahşi Eğitim Okulu ve İş Merkezinde öğrenim gören özel öğrenciler için bir araya gelerek anlamlı bir konsere imza attı. Toplumsal sorumluluk duyarlılığı ile gerçekleştirilen ve geliri özel öğrencilerin ihtiyaçları için harcanacak olan konserde özel öğrenciler şarkılarıyla velilerimize eşlik etti. Sempatik sanatçı Yonca Evcimik’in konuk olarak katıldığı konserde Sezen Aksu’nun Düş Bahçeleri şarkısı öğrencimiz tarafından işaret diline çevrildi. Konser izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

İskambil Kağıtlarından Ünlü Yapılar

7. sınıf öğrencimiz Mehmet Akyurtlaklı iskambil kağıtlarından oluşturduğu üç boyutlu mimari çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaştı. Ülkelerin sembolü olan dünyanın en ünlü binalarını inşa eden öğrencimizin çalışmaları gerçekleri kadar etkileyici. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

11. Sınıf Velilerimiz ile Paylaşım Toplantısı Gerçekleştirildi

11. sınıflar veli paylaşım ve bilgilendirme toplantımız gerçekleştirildi. Toplantıda Üniversiteye hazırlık süreci, Türkiye'nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık ürünü olan Raunt Uygulaması hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. 

 

Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Maddenin Değişimi

5. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde 'Maddenin Değişimi' konusunu deney yaparak elde ettikleri veriler ile pekiştirdiler. Öğrencilerimiz, saf maddelerin ayırt edici özelliklerini; erime, donma, buharlaşma ve yoğuşma olaylarını laboratuvarda yaptıkları deneylerle somutlaştırdılar.