Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Engelleri Aşan Muhteşem Bir Konser; Bir Çocuğun Şarkısı Ol
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Engelleri Aşan Muhteşem Bir Konser; Bir Çocuğun Şarkısı Ol

Türk Eğitim Derneği kuruluşunun 90. yılı dolayısıyla Okul Aile Birliğimizin etkinlikleri kapsamında veli koro çalışmaları bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Bir Çocuğun Şarkısı Ol Sosyal Sorumluluk Projesi ile kadın velilerimizden oluşan koromuz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, Yahşi Eğitim Okulu ve İş Merkezinde öğrenim gören özel öğrenciler için bir araya gelerek anlamlı bir konsere imza attı. Toplumsal sorumluluk duyarlılığı ile gerçekleştirilen ve geliri özel öğrencilerin ihtiyaçları için harcanacak olan konserde özel öğrenciler şarkılarıyla velilerimize eşlik etti. Sempatik sanatçı Yonca Evcimik’in konuk olarak katıldığı konserde Sezen Aksu’nun Düş Bahçeleri şarkısı öğrencimiz tarafından işaret diline çevrildi. Konser izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

1. Sınıflarımız Postane Gezisinde

1. sınıf öğrencilerimiz ilçe postanemize giderek kitle iletişim araçları ve haberleşme ünitesi ile ilgili öğrendiklerini pekiştirdi. Postane personeli ile sohbet eden minik öğrencilerimiz kendilerinin yazdığı mektupları sevdiklerine gönderdi.

TED Bodrum Koleji'nde Ders Zili Çaldı

TED Bodrum Koleji’nde 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Yaz tatilinin ardından okula dönüş heyecanı yaşayan öğrencilerimiz, arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Tüm öğrencilerimize başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

 

Doç. Dr. Meltem Erinçmen Kanoğlu’nu Okulumuzda Ağırladık

Çocuk kitapları yazarı, akademisyen Doç. Dr Meltem Erinçmen Kanoğlu öğrencilerimizle Yaratıcı Yazarlık Atölyesinde buluştu. 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizle hikaye oluşturma; 7.sınıf öğrencilerimizle İngilizce yazma teknikleri üzerine bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışmalarda öğrencilerimizin yaratıcılığını geliştirmek ve olaylara farklı bakış açısı kazandırmak amaçlandı. Kanoğlu, ayrıca öğretmenlerimizle de Medya Okuryazarlığı üzerine keyifli bir sohbette buluştu.

Sanat Kulübümüz Cam Atölyesi'nde

Sanat Kulübü öğrencilerimiz Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz rehberliğinde Bodrum Cam Karo Atölyesi’ni ziyaret ettiler. Füzyon tekniğiyle cam boyama çalışması yapan öğrencilerimiz bardak altlıkları tasarladılar.