Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Gelenek Bozulmadı; Öğrencimiz Türkiye Şampiyonu!
09 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Gelenek Bozulmadı; Öğrencimiz Türkiye Şampiyonu!

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Fethiye'de düzenlenen Yelken Kış Kupası Yarışlarında öğrencimiz Yiğit Yalçın Çıtak lazer 4.7 sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Zamanın Ruhunu Yakalayan Kariyer Planlaması

Okulumuz, Kariyer Planlama Süreci kapsamında yürüttüğü çalışmalardan biri olan Meslek Tanıtım Günü’nü bir panelle açtı. Zamanın Ruhunu Yakalayan Kariyer Planlaması temalı panelin moderatörlüğünü okulumuz PDR Uzmanı Barış AYGENER yaptı. Panele işletmeci, sosyal girişimci Gülten KAVURMACIOĞLU "Geleceği Tasarlamak", Kişisel Gelişim Uzmanı Atiye ÖNÜR "Kariyer: Kimin İçin?", Bankacı, Kariyer Koçu Hilal OĞUZER, "21.yüzyılda Kariyer Fırsatları ve Seçenekleri" ve 11. sınıf öğrencimiz Ege ÇETİN "Belirsizlikler Dünyasında Kararlı Olmak" başlıklı konuşmalarıyla  katıldı.

Aygener, paneli açarken “Ülkemizde meslek seçimi, rastlantısal faktörlerle yapılıyor, ne yazık ki. Halbuki kariyer planlama işi küçük yaşlarda başlamalı. Öğrencinin doğası keşfedilmeli, ilgi, merak ve yetenekleri bilimsel test, anket ve envanterlerle saptanmalı, sahip olunan doğa akademik yetkinliklerle donatılmalı, sonrasında söz konusu tercih çeşitli yaşam deneyimleri ve meslek gözlemleriyle test edilmeli. Ancak böylesi bilinçli bir planlamayla birey mutlu ve başarılı olabilir, yine böylesi bir planlamayla toplumsal gelişmenin önü açılabilir” diye konuştu.

Aygener’in açış konuşmasının ardından sözü Oğuzer aldı. Oğuzer, “Kariyer planlama yolculuğunun bilimsel bir bakışla ele alınması gerekiyor, çünkü yaşamın gerçekleri var, bu gerçekler karşısında bireyin ilgi ve yetenekleriyle, toplumun ihtiyaç ve beklentilerini harmanlamak ve zamanın gereklerini gözetmek gerekiyor. Günümüzde meslek algıları değişiyor, artık mesleklerin yerini becerilerin aldığı dile getiriliyor. Becerilerle donanmalıyız. Dolayısıyla kendimizi adeta bir proje gibi düşünerek hazırlamamız gerekiyor. Ben buna Proje Ben diyorum. Kendimizi yavaş yavaş becerilerle donatarak günü yakalayacak bir biçimde inşa etmemiz gerekiyor. Bu piyasanın çocuğu, ailenin robotu ya da gerçekleri gözetmeyen bir benmerkezci insan olmak anlamına gelmiyor. Bireyden hareket eden ve her bir değişkenin hakkını veren bir farkındalıkla kariyer planlamasını yapılandırmak anlamına geliyor” dedi.

Geleceği tasarlamanın önemini vurgulayarak söze giren Kavurmacıoğlu “Kariyer planlamasının birey merkezli ve kişiselleştirilmiş bir biçimde yapılması önemli. Bunun için de bireyin kendisini tanıması gerekiyor. Bu tanıma ilk çocukluk yıllarını da içerecek bir genişlikle mümkün. Çocukluk yıllarında kendi kendinizle kaldığınızda neler yapıyordunuz, örneğin ben çizimler yapıyordum. Profesyonel yaşamımda da en önemli toplantılarda yanı başımda hep bir karalama kağıdım vardı. Sonradan bu eğilimimi fark ettiğimde çocuk kitapları çizerliği işine soyundum. Bireyin kendisini dürüstçe tanıması çok önemli. Diğer bir nokta işi aşkla ve tutkuyla yapmak. İnanın bana işinizi aşkla ve tutkuyla yaptığınızda mutlaka iz bırakan biri olacaksınız. Son olarak da metanetin yani dayanıklılığın önemini vurgulamalıyım. Elbette yaşamda her şey istediğiniz gibi, istediğiniz zamanda olmayacak, işte bu noktada sizi ayakta tutup motive edecek ve tekrar aşkla ve tutkuyla işinize bağlayacak olan dayanıklılığınız olacak” dedi.

Önür  “Kariyer planlamasına geleneksel insan kaynakları uzmanlarından farklı bakıyorum. İnsanı merkeze almak gerektiğine inanıyorum. Siz gençler, kendinizden kendi doğanızdan hareket etmelisiniz. Çevrenizden o kadar çok uyaran geliyor ki… Bunları biliyorum; ailenizden, öğretmenlerinizden, sosyal çevrenizden, piyasanın sözcülerinden… Fakat sizden ricam, bu seslerin her birini susturarak sakinleşmeniz ve kendi içinize yönelmeniz. Sizi mutlu ve başarılı yapacak olan kendi kaynağınızdan gelecek olan o sestir” diye konuştu.

11. sınıf öğrencimiz Ege Çetin ise “Dünya belirsizliklerle dolu, bu belirsizlikler karşısında bizden beklenen hedefli olmak, kararlı olmak. Gerçekten zor bir sürecin içindeyiz. Fakat bu dönemi bir fırsata dönüştürmek elimizde. Hazır meslek kalıplarının dışında kendimizi ortaya koyacağımız, adeta kendi mesleğimizi yaratacağımız bir dönemdeyiz. Kendi doğamızın, okulda kazandığımız bilgi ve becerilerin farkına varmalıyız ve elbette zamanın ruhunu yakalamamız gerekiyor. Bu durumda fırsat kapıları açılacaktır, diye düşünüyorum” dedi.

Emekliliğin ortadan kalkacağı, diplomaların raf ömrünün beş altı seneyle dolacağını göreceğimiz ilerleyen senelerde, çoğul mesleklerin belirleyici olacağını belirten Aygener, insanı merkeze alan bir kariyer planlamasıyla gençler için belirsizliklerle dolu dünyada büyük fırsatların doğacağını belirterek paneli sonlandırdı.

“Renklerimle Hayalimi Canlandırdım “

Bu kulübü oluşturmaktaki amacımız öğrencilerimize sanatsal bilgi, beceri, tutum ve davranış kazandırmanın yanısıra; el-göz koordinasyonu, el-parmak becerisi geliştirmeleri ve tasarımlarını ürün haline getirebilme yetisi edindirmektir.

 

 Öğrencilerimiz “Dekoratif Sanatlar Kulübü”nde süs eşyalarının tasarımı için bazen atık malzemeleri kullanıyor, bazen de hazır malzemeleri renklendirerek değerlendiriyorlar. Böylelikle günlük yaşamımızda kullandığımız birçok materyali öğrencilerimizle tekrar tasarlayarak yeni dekoratif ürünler oluşturabiliyoruz.

 

Dekoratif Sanatlar Kulübü Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Canan Güldal ve Handan Cinoğlu liderliğinde yürütülmektedir.

 

 Öğrencilerimize renklerle kucaklaşacakları bol tasarımlı günler diliyoruz.

 

Video yu Full HD izleyebilmek için lütfen tıklayınız.

TED BODRUM KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

TED Bodrum Koleji’nde 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Yaz tatilinin ardından okula dönüş heyecanı yaşayan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

TED Bodrum Koleji 2014-2015 eğitim öğretim yılına düzenlenen törenle başladı. Okulumuz bahçesinde düzenlenen tören, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanımız, Okul Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan tören, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’in konuşmasıyla devam etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken konuşmasında, veli ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’in konuşmasının ardından tören, Okul Müdürümüz Fırat Asyalı’nın ve İlkokul Müdürümüz Meryem Ebrem’in 2014-2015 akademik yılına ilişkin iyi dilekleriyle devam etti.

 

Konuşmaların ardından okulumuz bando takımı tarafından bando dinletisi yapıldı. Büyük beğeni toplayan bando gösterisi, velilerimiz tarafından cep telefonu ve fotoğraf makinalarıyla görüntülendi.

 

Törenimiz Okul Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

 

Tüm öğrencilerimize başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

“Çocuk Kalem Özel Ödülü” okulumuzda…

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları tarafından TED Okulları arasında düzenlenen 2013 Ortaokul/Lise Öykü Yarışması’na okulumuz öğrencileri yedi öykü ile katıldı. Yarışma sonucunda 6-B sınıfından öğrencimiz Elvan Galatalı “Otizm” adlı öyküsü; toplam 35 öykü arasından “Çocuk Kalem Özel Ödülü”nü aldı.

İlk olarak Okul Müdürümüz Fırat Asyalı, İstiklal Marşı töreninde öğrencimizin başarısını tüm okula müjdeledi.  Okul Müdürümüz Fırat Asyalı Elvan Galatalı’yı okul adına tebrik edip hediyesini verdi ve TED Kayseri Koleji’nde düzenlenecek olan törene katılacağını belirtti.

10 Mayıs 2013 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirilen törene Türkçe Öğretmenimiz Elçin Nur Kapoğlu ile birlikte katılan öğrencimiz Elvan Galatalı, okulumuzu başarıyla temsil etti. Öğrencimizi tebrik ediyor kalemini elinden düşürmemesini diliyoruz.