Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Geleneksel Mandalina Hasadı Şenliğimiz Başladı
13 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Geleneksel Mandalina Hasadı Şenliğimiz Başladı

Kendine has kokusu ve aromasıyla meşhur yöresel değerimiz Bodrum mandalinasını korumak ve yaşatmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Mandalina Hasadı Şenliğimiz başladı.

Öğrencilerimiz ilk olarak mandalina ağaçlarının yetiştirilmesi ve türleri hakkında bilgilendirildi ardından mandalina hasadı yaptı. Bundan sonraki aşamada topladıkları mandalinalarla mutfak atölyemizde geleneksel yöntemlerle mandalina reçeli yapacak olan öğrencilerimiz kendi elleriyle üretecekleri reçelleri evlerine götürebilecekler.

Böylece öğrencilerimiz yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanırken, üretmeyi yaparak yaşayarak tecrübe etmiş olacaklar.

Öğrencilerimizden İnsanlık Hali Tiyatro Gösterisi

Sıradan insanların sıra dışı hikayelerini eğlenceli bir dille anlatan "İnsanlık Hali" tiyatro oyununu 4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz başarıyla sahnelediler.

Bilim Dolu Bir Macera

5. sınıf öğrencilerimizle birlikte, İzmir Uzay Kampı'na keyifli ve bilim dolu bir yolculuk yaptık. Kampta öğrencilerimiz uzay bilimleri alanında astronot simülatörleri ile takım çalışmasını deneyimleyerek, uzay teknolojileri ile tanıştılar. Fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneylerle, uzay araştırmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığını öğrendiler.

Anasınıflarımız Kızılağaç Gümbet Gezisinde

Okulumuz anasınıfı öğrencileri Bodrum’un tarihi değerlerinden olan değirmen ve sarnıçları gezdi; minikler keyifli ve bilgi dolu bir gün geçirdi.

 
Karatede Öğrencimizden Büyük Başarı

İstanbul’da 23-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, 33 ülkenin katıldığı 7. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası ve Dünya Kupası Karate Şampiyonası’nda öğrencimiz Orhan Alp Kuzulu 2 Birincilik, 1 Üçüncülük alarak 2 Altın 1 Bronz madalya kazanmıştır.  

 

Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…