Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Geleneksel Mandalina Hasadı Şenliğimiz Başladı
13 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Geleneksel Mandalina Hasadı Şenliğimiz Başladı

Kendine has kokusu ve aromasıyla meşhur yöresel değerimiz Bodrum mandalinasını korumak ve yaşatmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Mandalina Hasadı Şenliğimiz başladı.

Öğrencilerimiz ilk olarak mandalina ağaçlarının yetiştirilmesi ve türleri hakkında bilgilendirildi ardından mandalina hasadı yaptı. Bundan sonraki aşamada topladıkları mandalinalarla mutfak atölyemizde geleneksel yöntemlerle mandalina reçeli yapacak olan öğrencilerimiz kendi elleriyle üretecekleri reçelleri evlerine götürebilecekler.

Böylece öğrencilerimiz yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanırken, üretmeyi yaparak yaşayarak tecrübe etmiş olacaklar.

Doç. Dr. Azmi Varan ile “Prensler, Prensesler ve Kurbağalar; Anne-Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları"

“Tüm çocuklar, dünyaya prens / prenses olarak gelir. Ama ne yazık ki, büyük bir kısmı sonradan kurbağaya dönüşürler”.

Doç. Dr. Azmi Varan, 30 Kasım 2013 Cumartesi Günü, TED Bodrum Koleji tarafından Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlenen, “Prensler, Prensesler ve Kurbağalar; Anne-Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları" adlı semineri, Eric Berne’in bu sözleri ile açtı.

25 yıldır Klinik Psikolog olarak görev yapan, Psikoloji Lisans eğitimini İngiltere, University of Hull’da yaptıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlayan Doç. Dr. Azmi Varan’ın semineri, anne-babalar ve eğitimciler tarafından büyük ilgi ile izlendi.

Seminerde ağırlıklı olarak, bireyin psikolojisinin derinliklerine inerken geçmişten gelen alışkanlıkların, davranış biçimlerinin, çocuk eğitimini ve hayatımızı nasıl etkilediğini, çocuk eğitiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duruldu.

Konuşmasını, “Ülkemize yapılacak en önemli yatırım, ebeveynlere anne-babalık eğitimi verilmesi olacaktır” sözleri ile noktalayan Doç. Dr. Azmi Varan, izleyicilerden gelen soruları yanıtlayarak semineri tamamladı.

 
Sesimizi Temiz Tutmayı Öğrendik

Okulumuzun 4. Sınıf öğrencileri “Sesin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi” ile ilgili ünite konularını KBB Uzmanı Op. Dr. Sayın İrfan Rauf Aksoy’dan öğrenerek bilgilerini pekiştirme fırsatı buldular.

 

Sesin oluşumundan, nasıl duyduğumuza; ses kirliliğinin ne olduğundan zararlarına ve sesimizi temiz tutma yollarına kadar tüm bilgileri doktor Aksoy’dan öğrenen öğrencilerimiz, yapılan etkinlikten hem çok keyif aldılar hem de konuyu zihinlerinde somutlaştırarak merak ettikleri sorulara cevap bulma şansı yakaladılar.

 

Bu etkinlikte bize destek olan Doktor Sayın İrfan Rauf Aksoy’a katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

Servis Çalışanlarımız ile Eğitimdeyiz…

TED Bodrum Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğretmenlerimiz, okul servis şöförleri ve hostesleri ile  “Etkili İletişim“ konulu eğitimde bir araya geldiler.

Eğitim boyunca “Ekip Çalışması, Etkili İletişim, Empati Kurma” konuları hakkında bilgi veren ve okul servisi kurallarını vurgulayan öğretmenlerimiz, katılımcılara ekip olmanın önemini anlatan interaktif bir çalışmayla eğitimi sonlandırdılar.

Eğitime destek veren PDR uzmanlarımız ve eğitimime eksiksiz katılım sağlayan servis çalışanlarımıza teşekkür ederiz. 

Öğrencimiz Doğum Gününde İlk Bireysel Resim Sergisini Açtı

Görsel sanatlara ilgi duyan 4. sınıf öğrencimiz Duygusu Erdoğan hayal dünyasını yansıtan, yaratıcı ve aynı zamanda neşeli çalışmalarını arkadaş ve öğretmenleriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. İlk bireysel sergisini doğum gününde okulumuzda açan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.