Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yeşil Bayrağımızı Aldık !

Eko-Okullar Programı ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Program, çevre için yapılan bütünsel bir okul faaliyetini kapsar ve uygulandığı okullardaki başarısı, okul müdürü başta olmak üzere okul idaresinin ve öğretmenlerinin ilgisine bağlıdır. Eko-Okullar programındaki en önemli ve bütünleştirici etken ise öğrenci katılımıdır. Komitenin yerel halkı ve yöneticileri bilinçlendirme çabaları ise öğrencilerde diyalog kurabilme becerilerini geliştirmeyi ve iyi bir yurttaşlık eğitimini sağlar.

 

Seçtikleri konu üzerinde çalışarak yeterli bilinç düzeyine erişen okullar bir ödül niteliğinde olan YEŞİL BAYRAK sahibi olurlar. Yeşil bayrak uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir.

 

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında eko okullar programına başvuru yapan okulumuzda, iki senedir  ‘’KATI ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM’’ konulu çalışmalar koordinatör öğretmenlerimiz İcla SAYITA VE Özge GÖNLÜBEYAZ rehberliğinde yürütülmektedir. Okulumuz öğrencilerinden oluşan Eko-Tim ekibi tüm çalışmaların bizzat içinde yer alarak okulumuzda ‘’Atık azaltma ve Geri Dönüştürme’’nin önemini vurgulamaya çalışmaktadır. Anaokulundan Ortaokula tüm ders öğretmenleri işledikleri müfredat programları doğrultusunda konuya yönelik etkinlikler tasarlamakta ve öğrenciler de bu etkinliklerin içinde yer almaktadırlar.

 

Tüm bu etkinlikler doğrultusunda okulumuz Muğla bölge denetim sorumluları tarafından denetlenmiş ve iki sene boyunca TED Bodrum Koleji ailesi olarak gerçekleştirmiş olduğumuz  ‘’Katı atıklar ve Geri Dönüşüm’’ konulu etkinliklerimiz doğrultusunda kazandığımız çevre bilinci yeşil bayrak ile ödüllendirilmiştir.  Yeşil bayrağımızı İstanbul’da gerçekleştirilen bir seramoni ile Eko okullar ortaokul koordinatör öğretmenimiz Özge GÖNLÜBEYAZ okulumuz adına teslim almıştır.

 

Emeklerimizin karşılığını almak Dünya’nın en güzel mutluluklarından biri…  Çevre etkinlikleri ile dolu güzel günler eşliğinde yeşil bayrağımıza sahip çıkmak dileği ile…

Öğrencilerimiz Bodrum Run Organizasyonunda koşan atletleri motive ettiler!

Global Liman İşletmeleri tarafından ilk kez Bodrum’da düzenlenen ve Bodrum Cruise Port’tan start alan 15 kilometrelik parkuru kapsayan ve kayıt ücretlerinin tamamı Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanan, “Bodrum Global Run” koşusunda Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan sporcular yarıştı.
 

TED Bodrum Koleji okul takımlarında görev alan öğrencilerimiz; parkur içerisinde yer alan su istasyonlarından yarışmaya katılan sporculara su dağıtarak, onları motive ederek, toplumsal duyarlılık, farkındalık, işbirliği ve dayanışma anlamında örnek davranış sergilediler.

Öğrencilerimizden Sporda Büyük Başarı

29 - 30 Mayıs 2015'de Karadağ'ın Herceg Nova şehrinde 11 ülkeden 850 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen 20. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonasında okulumuz öğrencilerimizden Kayra SEZGİN 1. olup ülkemize altın madalya kazandırmıştır.

 

Çeşme’de 30 -31 Mayıs tarihlerinde yapılan Optimist Yelken Türkiye Okullar Arası Yelken Yarışlarında Ada Doğa GÖKTAN Optimist Yelken Küçük Kız Türkiye 2.’si, Özge Ece DEDE Optimist Yelken Yıldız Kız Türkiye 4.’sü oldu.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...

 

Robotik Takımımız First Lego League Turnuvasına Hazırlanıyor

Robotik takımımız First Lego League Turnuvası kapsamında "Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu" sezon teması için Konacık Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret etti. Su arıtma aşamaları ve kullanılan teknolojiler hakkında bilgiler edinen öğrencilerimiz merak ettikleri soruları sorarak ve yerinde gözlem yaparak yarışma projeleri için bilgi topladı.