Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Geleneksel Zeytin Hasadımızı Gerçekleştirdik
16 Kasım 2016 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Geleneksel Zeytin Hasadımızı Gerçekleştirdik

Okulumuz, gelecek nesillerin yöresel değerleri öğrenerek yaşatması ve gelecek nesillere aktarması inancıyla, açıldığı günden bu yana geleneksel olarak yaptığı zeytin hasadının beşincisini gerçekleştirdi.

Anasınıfları ve ilkokul öğrencilerimizin katılımıyla okul kampüsümüz içinde yer alan zeytinlik alanda gerçekleştirilen hasatta öğrencilerimiz sepetlerini zeytinle doldurdu.

Sonraki süreçte okulumuzun mutfak atölyesinde bir kısım zeytini eski usullerle yağa çeviren öğrencilerimiz kalan zeytinlerle beraber zeytinyağı fabrikasına giderek orada zeytinin modern usullerle yağa dönüşme, şişelenme sürecini izledi.

Son aşamada ise öğrencilerimiz kendileri için şişelenen zeytinyağlarını evlerine götürerek geleneksel ve yöresel değerleri yaparak yaşayarak öğrenmiş oldular.  

‘’Yaz Okulu Öğrencileri’’ Bodrum Kalesinde…

TED Bodrum Koleji 1. dönem Yaz Okulu öğrencileri  11 Temmuz Perşembe Günü St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen St. Peter Kalesi; bugünkü ismiyle Bodrum Kalesi’ne ziyarette bulundular.

Kale içinde bulunan Şapel, Cam Batığı, Karialı Prenses, İngiliz Kulesi gibi alanları gezen TED Bodrum Koleji 1. Dönem Yaz Okulu öğrencileri, kalede birer hazine avcısı gibiydi. Müze görevlilerinin hazırladığı ve öğrencilerin bulmaları için resimlerini verdiği ‘’BUL-BOYA’’ oyunuyla, öğrenciler eserleri, ipuçlarını değerlendirerek buldular ve nerede bulduklarını, hangi maddeden yapıldıklarını, hangi döneme ait olabileceği ve ne amaçla kullanılmış olabileceği konusunda tahminlerle başlayan bilgi yolculuğuna çıktılar.

Hem arkadaşlarıyla birlikte olmanın hem de tarihin dokularını tanımanın keyfiyle okula dönen öğrenciler voleybol, yüzme ve İngilizce aktivitelerine devam ettiler.

İkişer haftalık dört dönem halinde planlanan ve 12 Temmuz Cuma Günü 1.dönemi tamamlanacak olan TED Bodrum Koleji Yaz Okulu Programı, 15 Temmuz Pazartesi Günü başlayan ikinci dönem ile devam edecek.

Barış Gönüllüleri Projesi Devam Ediyor

“Barış Gönüllüleri Projesi" kapsamında 5. sınıf öğrencilerimiz "Kendi İçimizde Barış", "Aile İçinde Barış", "Okul İçinde Barış" ve "Doğa İçinde Barış" konularında sunumlar gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz şiir masasında "Barış" konulu şiir denemeleri yazdı, arkadaşlarına okudu. İlkokul öğrencilerimiz abla ve ağabeyleriyle oyunlar oynadı.

 

İskambil Kağıtlarından Ünlü Yapılar

7. sınıf öğrencimiz Mehmet Akyurtlaklı iskambil kağıtlarından oluşturduğu üç boyutlu mimari çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaştı. Ülkelerin sembolü olan dünyanın en ünlü binalarını inşa eden öğrencimizin çalışmaları gerçekleri kadar etkileyici. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Küçük Kız Voleybol Takımımız Bodrum 1.’si

Küçük Kız Voleybol Takımımız oynadığı maçlar sonucunda Bodrum 1.’si olarak il müsabakalarında okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.