Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Her Çocuk Sanatçıdır
18 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Her Çocuk Sanatçıdır

Biz bugün ekipçe harika hissediyoruz. Çocuklarımızın bir yıl boyunca çalıştığı ve sanata dair emek ettiği her şeyi Dibeklihan gibi sanatı ruhunda taşıyan bir mekanda sergileme imkanı bulduk. Sergi öncesi velimiz Burcu Özbak Deveci bize müzik atölyesinin kapılarını açtı. Ardından çocuklarımız minik elleri kocaman yürekleriyle Frida'dan Diegoya, Picasso'dan, Van Gogh'a oluşturdukları sanat eserlerini ailelerine sundu. Sergimizde emek veren öğretmenlerimize, bizi destekleyen velilerimize, idari kadromuza, yönetim kurulumuza, bize kapılarını açan ev sahibimiz Cenap Tezer’e ve Dibeklihan yetkililerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

Kitapkurdu Lily, Öğrencilerimizle Buluştu!

Kütüphaneye gitmek, maceraya atılmak gibiydi. Lily hiç durmadan okuyor, okuyor, okuyordu...

Aslı Özcan’ın öğrencilerimizle gerçekleştirdiği atölye, hoş bir hikaye ile başladı. Hikayenin ana teması olan okuma sevgisi üzerinde duruldu. Öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen drama etkinliği yapboz oyunuyla devam etti. Öğrencilerimiz, hikaye parçalarını bir araya getirerek, parçalardan kitap oluşturdular. Etkinlik, geleceğin kitap kurtları için harika bir deneyim oldu.

 

Benim Renklerim, Benim Hayallerim

4. sınıf öğrencilerimiz Ayşe Zeynep Ayanoğlu "Benim Renklerim" ve Damla Şen "Benim Hayallerim" isimleri verdikleri sergilerini arkadaşlarıyla birlikte açmanın heyecanını yaşadılar. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz ETUMUN’18 Konferansında

TBMUN öğrencilerimiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından 11-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansına katıldı. Katar, İtalya, Yunanistan, Çin ve Rusya delegesi olan öğrencilerimiz konferansı başarıyla tamamladı. Rusya delegemiz Elif Ataç Delege Ödülü’ne layık görüldü. Ankara'da bulundukları zaman diliminde Anıtkabir'i de ziyaret etmeyi ihmal etmeyen öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

IRRESISTIBLE "Plastik Atıklar ve Deniz Kirliliği”

Fen Bilimleri derslerimizde Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen “Plastik Atıklar ve Deniz Kirliliği” modülündeki etkinlik çalışmaları 7.sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştiriliyor.  Birçok Avrupa ülkesinin yer aldığı bir proje IRRESISTIBLE kapsamında öğrencilerimiz konuyla ilgili belgesel, video izleme, makale okuma, grafik çizme, poster ve sunum hazırlama, deney yapımı ve deney raporu hazırlama, sınıf tartışmaları, çalışma kağıdındaki etkinliklerin tamamlaması gibi çok yönlü çalışmalar yapıyor.