Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Her Çocuk Sanatçıdır
18 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Her Çocuk Sanatçıdır

Biz bugün ekipçe harika hissediyoruz. Çocuklarımızın bir yıl boyunca çalıştığı ve sanata dair emek ettiği her şeyi Dibeklihan gibi sanatı ruhunda taşıyan bir mekanda sergileme imkanı bulduk. Sergi öncesi velimiz Burcu Özbak Deveci bize müzik atölyesinin kapılarını açtı. Ardından çocuklarımız minik elleri kocaman yürekleriyle Frida'dan Diegoya, Picasso'dan, Van Gogh'a oluşturdukları sanat eserlerini ailelerine sundu. Sergimizde emek veren öğretmenlerimize, bizi destekleyen velilerimize, idari kadromuza, yönetim kurulumuza, bize kapılarını açan ev sahibimiz Cenap Tezer’e ve Dibeklihan yetkililerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

TED Okulları 12. Müdürler Toplantısı

TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla yılda iki kez düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları’nın on ikincisi, 25–26–27 Ekim 2013 tarihlerinde TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nin ev sahipliğinde Girne’de gerçekleştirilmiştir. Toplantıda TED Bodrum Koleji’ni okul müdürümüz Sayın Fırat ASYALI temsil etmiştir.  

 

TED Okulları’nda görev yapan 49 okul müdürünün katılımıyla gerçekleşen toplantıda, TED Okulları müdürleri TED Kuzey Kıbrıs Koleji’ni ziyaret etme fırsatı bulmuş, TED Genel Merkezi’nin ve TED Okulları’nın 2012–2013 öğretim yılı çalışmalarının değerlendirmesi yapılmış, 2013–2014 öğretim yılı ile ilgili hedef ve planlar paylaşılmıştır.

Fen Laboratuvarımızda Yıldızlı Geceler!

Okulumuz 1. Sınıf öğrencileri, karışmış olan maddelerin birbirinden nasıl, hangi yöntemlerle ayrılabileceğini deney ve gözlemleme yoluyla keşfederek öğrendiler.

 

İlkokul Müdürümüz Meryem Ebrem ve sınıf öğretmenlerinin koordinasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimiz, suda çözünen tuz ile suda çözünmeyen karabiberi karıştırdılar. Daha sonra bu karışımı kağıt yardımıyla süzen öğrencilerimiz; elde ettikleri suyu siyah kartonlar üzerine dökerek, suyun buharlaşmasını sağladılar.  Suyun buharlaşmasıyla siyah kartonların üzerinde ortaya çıkan tuz kristalleri, güzel bir “yıldızlı gece”yi andırdı.

 

Hangi karışımların nasıl ayrıldığını gören öğrenciler, kitaplarında okudukları bilgilerin doğruluğunu deney yoluyla da yaşayarak görmüş oldular.

 

Küçük Yelkencilerimiz Bodrum Sularına Yelken Açtı…

25-26 Nisan tarihlerinde Bodrum’da düzenlenen Muğla İl Birinciliği Yelken Yarışları’na katılan Bodrum TED Koleji öğrencilerimiz Batuhan ARDAL, Ozan ERSOY, Ada Doğa GÖKTAN, Demir KIRMIZIYEŞİL, Deniz KORKMAZ ve Özge Ece DEDE yarışlarda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

TED Bodrum Koleji’ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder, spor yaşamlarında başarılarının devamını dileriz.

TED Radyo MUN Kulübü’nü Ağırladı

Radyo Kulübü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konuğu Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü öğrenci ve öğretmenlerimizdi. Radyomuzun gelecek haftaki konukları ise okulumuzun öğrenci birliği (TED Ses) öğrenci ve öğretmenleri olacak. TED Radyo’yu 7 Aralık Çarşamba günü saat 15.30’dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo/ linkinden canlı olarak dinleyebilirsiniz.