Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Her Yıl Bir Kütüphane
17 Nisan 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Her Yıl Bir Kütüphane

Açıldığımız günden bugüne “Her çocuk okumalıdır” fikrinden hareketle eğitim kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yaparak, nitelikli kitaplara ulaşma keyfini bir ayrıcalık olmaktan çıkartarak okumayı seven her çocuğa taşıyoruz.

“Her yıl bir kütüphane” sloganıyla yola çıktığı ilk günden beri gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce çocuğa mutluluk taşıyan okulumuz, yeni projeler ile daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Bugüne kadar Dr. Mümtaz Ataman İlkokulu, Bodrum Devlet Hastanesi Çocuk Kitaplığı, Merzifon Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na kütüphane ve yüzlerce kitap kazandıran okulumuz, bugün Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokuluna yepyeni bir kütüphane daha kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

Öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliğimiz, Street Art Kulübümüz, 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz ile Gümüşlük Kemal Durmaz ilkokulu idarecileri, öğrenci ve öğretmenleri ortaklaşa çalışarak okuldaki eski kütüphane alanını baştan aşağı yeniledik.

Eski kütüphanenin alçı, boya gibi tadilat çalışmaları Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından; yer parke, ısıtma sistemleri ve minderler Okul Aile Birliğimiz tarafından yaptırılarak, alanın yepyeni bir kütüphaneye dönüşmesi sağlandı.

Duvarları boyanan ve tamamı ile yenilenen alana ayrıca çocukların daha sıcak bir ortamda rahatça bilgi edinmesini sağlamak amacıyla Street Art Kulübümüz de duvarları renklendirerek yenilemeye destek oldu.

Kütüphanenin sahip olduğu ansiklopedi ve kitaplara okulumuzun kitap kumbarasında biriken kitaplarla yenileri eklenerek kitapların pırıl pırıl zihinlere rehber olması sağlandı.

Açtığı kütüphaneleri zenginleştirme çalışmalarına ve ziyaretlerine devam eden  öğrencilerimiz ayrıca kütüphane kazandırdıkları okul öğrencileri ile ortaklaşa projelere imza atıyor. 

Yardımlaşarak Büyüyoruz

Geçtiğimiz gün, TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği, bu yıl pilot okul olarak seçilen Umurca İlköğretim Okulu’nda idi. Okulun ihtiyaçları doğrultusunda, velilerimizin değerli katılımlarıyla gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonu geliriyle alınan fotokopi makinası ve okula özel bir kampanya ile toplanan giysi ve kitaplar, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, öğretmenimiz Serkan Dağ ve her kademeden temsilci öğrencilerimiz tarafından sahiplerine teslim edildi.

 

Öğrencilerimiz, Umurca İlköğretim Okulu öğrencileri ile tanıştılar, sohbet ettiler, sınıfları dolaştılar, okul hakkında bilgi aldılar. Paylaşmanın ve empatinin önemini bir kez daha deneyimlediler.

TED Bodrum Koleji Karma Resim Sergisi Açılıyor!

 

 

TED Bodrum Koleji öğrencilerinin eserlerinden oluşan 1. TED Bodrum Koleji Karma Sergisi 29 Aralık 2012 Cumartesi günü Oasis Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Okul açılışından bu yana Görsel Sanatlar öğretmenleri eşliğinde yaratıcılıklarını konuşturan tüm yaş seviyelerindeki öğrencilerin yarattıkları yüzlerce eser bir sergiye zor sığdı.

TED Bodrum Koleji öğrencilerinin yaratıcılıkları daha şimdiden iki Uluslararası Bienal’e konu oldu. Geçtiğimiz ay gerçekleşen 1. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ve 2. İstanbul Çocuk & Gençlik Sanat Bienali’nde öğrencilerin farklı sanat disiplinleriyle hazırladıkları çalışmalar sergilenmiş ve yoğun ilgi görmüştü. Gençlerin farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle özgürce yarattıkları çalışmalar şimdi de Bodrum Halkının beğenisine sunuluyor.

 

TED Bodrum Koleji Müdürü Sayın Fırat ASYALI “2012-2013 Akademik yılında Okul öncesinden 6. Sınıflara kadar eğitime başlayan TED Bodrum Koleji’nde öğrencilerinin akademik derslerden müziğe, spordan sanata tüm alanlardaki gelişimlerini çok önemsiyoruz. Açılan bu karma sergi ile; TED Bodrum’lu öğrencilerin görsel sanatlar alanındaki yeteneklerini sergilemeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin sanatsal ürünlerinin Oasis gibi bir mekanda Bodrum Halkı ile buluşuyor olması bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

 

TED Bodrum Koleji Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Sayın Canan GÜLDAL “Bookart akımı, yurtdışında çağdaş sanatçıların kitabın işlevini değiştirerek güncel sanat, enstalasyon ve çarpıcı tasarım belgeleri haline getirme çabaları ile başlamıştır. Kitap sayfalarının katlanarak, kesilip şekillendirilerek yapılan pratikler “kitap sanatını” oluşturmuştur. Yurtdışında çok daha değişik örnekleri ile sanat eseri haline getirilen bu çalışmalar ülkemizde henüz görülmemektedir. İlk kez TED Bodrum Koleji öğrencileriyle bu çalışmayı deniyor olmak, yaptığımız ve yapacağımız her değişik çalışmalarımız gibi gerçekten çok keyifliydi.” dedi.

 

Sanatseverler Oasis Alışveriş Merkezi Hurmalı Sokak’ta yer alacak sergiyi 29 Aralık 2012  -10 Ocak 2013 tarihleri arasında gezebilirler. 

Bir dönem böyle geçti..

TED Bodrum Koleji'nde, bir dönem böyle geçti...

2012 - 2013 TED Bodrum 1. Dönem Sonu Videosu from Ted Bodrum Koleji on Vimeo.

Yıldız Basketbol Basketbol Takımımız MUĞLA 4. sü Oldu
14 - 18 Aralık 2015 tarihleri arasında Bodrum' da düzenlenen Yıldız Erkek Basketbol Final müsabakalarına katılan Basketbol Takımımız MUĞLA 4. sü oldu.
 
 
Yıldız Erkek Basketbol takımımızı kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.