Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
İstiklal Marşı'ının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Törenimiz
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

İstiklal Marşı'ının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Törenimiz

İstiklalimizin sembolü, hem sözleri hem de ruhu itibarıyla gerçek bir bağımsızlık beyannamesi olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97’nci yılı dolayısıyla okulumuzda bir tören düzenlendi. Tarih Öğretmenimiz Dilara Vural’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından 4. sınıf öğrencimiz Leyla Can Özyılmazel İstiklal Marşı'nı coşkuyla seslendirdi. Tüm şehitlerimizi ve Türk Milletinin duygularını büyük bir başarıyla dizelerine aktaran, edebiyat tarihimizin en önemli şairlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Öğrencilerimiz Yüzmede Muğla Şampiyonu

Okul Sporları Küçükler Muğla İli Yarışlarında; Küçük Erkek Yüzme takımımız Muğla 1.'si, Küçük Kız Yüzme takımımız Muğla 2.'si olmuştur. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

25 Ülkenin AB Gönüllülerince Hazırlanan Sergi

 

14. Uluslararası Bodrum Dans Festivalinin son ayağı olan Para Ödüllü Fotoğraf Yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafları, 25 Ülkeden AB gönüllüleri el birliği ile düzenlediler, sergi alanına yerleştirdiler.

 

22 Mayıs – 28 Mayıs tarihleri arasında bu yıl on dördüncüsü düzenlenen  ve 31 ülkeden bin 490 dansçının katıldığı Uluslararası Bodrum Dans Festivalinin son ayağı olan Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı ile 28 Mayıs tarihinde okulumuzun ev sahipliğinde düzenlenen koktey ile sona erdi.

 

Sunuculuğunu Serdar Karlıova’nın yaptığı törende, 3 kategoride 84 eserin yarıştığı ve toplam 11 eserin ödül aldığı yarışmada, eser sahipleri,TED Koleji Kurucu Temsilcisi Erdem ERKEN, Okul Müdürü Fırat ASYALI, JCI – Genç Girişimciler ve Liderler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şehval ÖZTÜRK, Bodrum Fotoğraf Kulübü Kurucu Başkanı İsmet AKBAY, Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih ÖZVEZNECİ’nin ellerinden   ödüllerini aldılar.

 

TED Kolejinde düzenlenen kokteyle basın mensupları, yarışmacılar, düzenleyen kuruluşların yöneticileri ve AB Gönüllülerinden oluşan yaklaşık 75 kişi katıldı.

 

Antik Tiyatro, Halikarnas ve İskele Meydanı ile Binnaz Karakaya spor salonunda dansçıların gösterileriyle renkli görüntülere sahne olan festivalden karelerle oluşan ve sergilenmeye değer bulunan  fotoğraflar bir hafta boyunca TED Bodrum Kolejinde sergilenecek.

 

 

 

Okul Aile Birliğimizden 10.000 Genç Meşaleye Destek

Türk Eğitim Derneği'nin maddi imkanlardan yoksun öğrencilere destek olunması amacıyla başlattığı “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası için Okul Aile Birliğimiz tarafından yiyecek satışı düzenlendi. Okul koridorumuzda gün boyu gerçekleştirilen etkinlikten elde edilen bağışların tamamı maddi imkanları yetersiz öğrencilere üniversite eğitimlerinin sonuna kadar burs sağlayan kampanyaya aktarılacak.

Küçük Kız Voleybol Takımımız Bodrum Şampiyonu

Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Bodrum ilçesi okullar arası voleybol müsabakalarında Küçük Kız Voleybol Takımımız Bodrum Şampiyonu oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.