Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
İstiklal Marşı'ının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Törenimiz
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

İstiklal Marşı'ının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Törenimiz

İstiklalimizin sembolü, hem sözleri hem de ruhu itibarıyla gerçek bir bağımsızlık beyannamesi olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97’nci yılı dolayısıyla okulumuzda bir tören düzenlendi. Tarih Öğretmenimiz Dilara Vural’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından 4. sınıf öğrencimiz Leyla Can Özyılmazel İstiklal Marşı'nı coşkuyla seslendirdi. Tüm şehitlerimizi ve Türk Milletinin duygularını büyük bir başarıyla dizelerine aktaran, edebiyat tarihimizin en önemli şairlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha saygıyla anıyoruz.

TED Bodrum Koleji’nin Minik Bahçıvanları

“Yaparak Yaşayarak Öğrenme" yaklaşımı paralelinde öğrencilerimiz;  derslerde “Toprağı Keşfediyoruz” konulu bir etkinlik yaptılar. Bahçemizden alınan toprağı sınıflarda incelediler. Toprağın içinde buldukları farklı nesneleri gruplayarak, arkadaşları ile tartıştılar. Toprağı inceledikten sonra, okulumuzda öğrencilerimiz için hazırlanmış olan tarım alanlarında sebze dikimlerini yaptılar.

Okul öncesi öğrencilerimiz maydanoz ve ıspanak, birinci sınıf öğrencilerimiz roka, ikinci sınıf öğrencilerimiz bakla, üçüncü sınıf öğrencilerimiz lahana ektiler. Öğrencilerimiz ektikleri tohumları incelediler. Toprağı incelemek ve ekilen bitkiler öğrencilerimizin çok dikkatini çekti. Bahçede eğlenerek toprak ve bitkiler ilgili önemli bilgiler edindiler. Öğrenmek istedikleri her şeyi öğretmenlerimize ve bahçıvanımız Nazif Bey’e sordular. Dikim etkinliğinin ardından, sınıflarında öğretmenleriyle birlikte edindikleri deneyim hakkında konuşmaya devam ettiler.

Bugün bitki ekimi yapan öğrencilerimiz, zaman içerisinde ektikleri sebzelerinin büyüme ve gelişimlerini takip edecekler, onların bakımını kendileri yapacaklar. Daha sonra mutfak atölyelerindeki derslerinde kendi ektikleri sebzelerini kullanabilecekler.

 

Yarın ise 4.,5.,6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz her sınıf seviyesi için belirlenen süpriz sebzelerini ekerek yaparak yaşayarak öğrenmeye devam edecekler.

Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi okulumuzu ziyaret etti.

 

14 Ocak 2013 Pazartesi günü Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay, Okul Geliştirme Koordinatörü Sayın Eda Tüzemen ve Eğitim Uzmanı Sayın Özlem Nas okulumuzu ziyaret etmiş, yönetim ekibi ve öğretmenlerle bir araya gelerek fikir paylaşımı toplantıları gerçekleştirmişlerdir.

Kitap Kahramanları Doyasıya Eğlendiler

1.Minikler Sevdikleri Kitabın Kahramanı Oldular

 

 

2.Kitap Kahramanları Canlandı

 

 

3.Kitap Kahramanları Doyasıya Eğlendiler

Video Kanalımızın adresi : https://vimeo.com/tedbodrumkolejitv/videos

 

Minikler ‘Yerli Pazarı’ kurdu

Anasınıfı öğrencilerimiz Yerli Malı Haftası kapsamında sınıf koridorlarında yerli pazarı kurdu, alışveriş yapmayı öğrendi.

 

Giydikleri kıyafetler ve ürettikleri sloganlarla pazarcı esnafını temsil eden minikler, kendi yaptıkları kağıttan paralarla Bodrum’a özgü mandalina ve zeytin ürünlerinin yanında yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yetişen illerin meşhur yiyeceklerini hem sattılar, hem bunların neler olduğunu öğrendiler.

 

Yapılan etkinlikle çalıştım, kazandım duygusunu pekiştirirken aynı zamanda doğru alışveriş alışkanlığını da kazanan minikler, etkinlik sonunda satın aldıkları sebze ve meyveleri hep birlikte neşeyle yediler.