Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci
13 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci

TED Bodrum Koleji olarak Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci yürütüyoruz. Öğrencilerimizin ilgi, merak ve yeteneklerini saptamak amacıyla uyguladığımız test, anket, envanter çalışmalarından veli görüşlerinin alınmasına, meslek tanıtımlarından akademik yeterliliklerin gözden geçirilmesine, üniversite tanıtımlarından yurtdışı üniversite kabul koşullarının sağlanmasına  kadar çok bileşenli bir süreç olan Kariyer Planlama Süreci'nin bu ayki aşaması Meslek Tanıtım Günü. 

16 Şubat 2018'de gerçekleştireceğimiz Meslek Tanıtım Günü'nde öğrencilerimiz ilgi, merak ve yetenekleri doğrultusunda meslekleri tanıyacaklar. Öğrencilerimizi her mesleğin yetkin bir üyesiyle karşı karşıya getireceğiz, bu sayede öğrencilerimiz ilgileri doğrultusunda meslek üyelerinden mesleğin çalışma koşullarını, yükselme olanaklarını ve daha nice konuyu öğrenmiş olacaklar. Sonuçta yaşayan rol modellerinden edindikleri izlenim ve bilgilerle ilgilerini hedefe dönüştürme olanağına sahip olacaklar. 

​Meslek Tanıtım Günü'nün açışışını bir panelle yapacağız. Panelin teması, Zamanın Ruhunu Gözeten Kariyer Planlaması olacak. Panelimize işletmeci, sosyal girişimci Gülten KAVURMACIOĞLU, Kişisel Gelişim Uzmanı Atiye ÖNÜR, bankacı, kariyer koçu Hilal OĞUZER ve 11. sınıf öğrencimiz Ege ÇETİN katılacak. PDR Uzmanımız Barış AYGENER'in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde Kavurmacıoğlu, Geleceği Tasarlamak, Önür, Kariyer: Kimin İçin?, Oğuzer, 21.yüzyılda Kariyer Fırsatları ve Seçenekleri, Çetin ise Belirsizlikler Dünyasında Kararlı Olmak başlıkları altında konuşacaklar.

Alanlarında yetkin panelistlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize kariyer planlamalarına ilişkin geleceği  kuşatacak bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz.Verimliliği ve niteliğiyle gençlerimizin zihinlerinde iz bırakacağına inandığımız, vizyoner görüş ve düşüncelerin dillendirileceği panelimize değerli velilerimiz davetlidir.  

Gençlerimizin yaşamında unutulmaz bir dönüm noktası olacak ve yıllar sonra keyifle hatırlayacaklarına inandığımız bu sürecin heyecanını, siz velilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

TED Bodrum Koleji Geleneksel 3. Zeytin Hasadı Şenliği 17 Kasım’da Başladı.

 

İyi ki doğduk!

Yeni eğitim yılımız büyük bir heyecanla başladı ve bizler bu sene anasınıfı öğrencilerimiz için temalı doğum günü kutlamaları yapmaya başladık. İlk partimizin konsepti “Sonbahar” olduğundan önce anasınıfı katımızı hep beraber sonbahar yaprakları ve resimleriyle süsledik. Hazırladığımız sonbahar kostümlerini yağmurluklar ve yağmur çizmeleri ile bütünleştirdik. Öğrencilerimiz sonbaharın işareti olan şemsiyelerini getirmeyi de unutmadı. Ve işte parti zamanı!

 

Temmuz, Ağustos ve Eylül ayında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini sonbaharı karşılayan  partimizle kutladık.

 

Okulumuzun aynalı salonunda gerçekleştirdiğimiz partide danslar, yarışmalar yaptık ve hep beraber keyifli vakit geçirdik.

 

Bakalım bir sonraki tema ne olacak…

Bodrum Okul Müdürleri Kahvaltıda Buluştu

TED Bodrum Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Özcan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve Bodrum Yarımadası’nın Okul Müdürlerini kahvaltıda buluşturdu.

 

Okulumuzun yemekhanesinde, açık büfe kahvaltıda bir araya gelen okul müdürleri aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirdiler. Kahvaltı sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken ve Okul Müdürümüz Fırat Asyalı eşliğinde okulumuzu gezdiler. 

 

TED Bodrum Koleji olarak bu özel günümüzde bizlerle beraber olan değerli Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan’a, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimize ve Okul Müdürlerimize teşekkür eder, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız…

Kütüphanede Bir Gece

Kütüphaneler Haftası etkinliklerimiz kapsamında, 4. sınıf öğrencilerimiz gönüllü öğretmenlerimiz ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Kütüphane Kampı’ etkinliğimizi gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin sosyalleşmelerini desteklemek, sorumluluk ve yardımlaşma bilincini oluşturmak ve onların kitaplarla daha yakından iletişime geçmelerini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte; spor salonumuzda oyunlar oynandı, kitaplar okundu, filmler seyredildi ve ardından okulumuz içerisinde hazine avına çıkıldı. Uyku saatine kadar gönüllerince eğlenen öğrencilerimiz, uyku vakti geldiğinde tulumlarının içine girip dinledikleri masallarla deliksiz bir uykuya daldılar. Güneşin ilk ışıkları ile uyanan öğrencilerimiz geceyi okul kütüphanesinde arkadaşları ve öğretmenleriyle geçirmenin heyecanını ve keyfini sabah kahvaltısıyla birlikte sonlandırdılar.