Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci
13 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci

TED Bodrum Koleji olarak Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci yürütüyoruz. Öğrencilerimizin ilgi, merak ve yeteneklerini saptamak amacıyla uyguladığımız test, anket, envanter çalışmalarından veli görüşlerinin alınmasına, meslek tanıtımlarından akademik yeterliliklerin gözden geçirilmesine, üniversite tanıtımlarından yurtdışı üniversite kabul koşullarının sağlanmasına  kadar çok bileşenli bir süreç olan Kariyer Planlama Süreci'nin bu ayki aşaması Meslek Tanıtım Günü. 

16 Şubat 2018'de gerçekleştireceğimiz Meslek Tanıtım Günü'nde öğrencilerimiz ilgi, merak ve yetenekleri doğrultusunda meslekleri tanıyacaklar. Öğrencilerimizi her mesleğin yetkin bir üyesiyle karşı karşıya getireceğiz, bu sayede öğrencilerimiz ilgileri doğrultusunda meslek üyelerinden mesleğin çalışma koşullarını, yükselme olanaklarını ve daha nice konuyu öğrenmiş olacaklar. Sonuçta yaşayan rol modellerinden edindikleri izlenim ve bilgilerle ilgilerini hedefe dönüştürme olanağına sahip olacaklar. 

​Meslek Tanıtım Günü'nün açışışını bir panelle yapacağız. Panelin teması, Zamanın Ruhunu Gözeten Kariyer Planlaması olacak. Panelimize işletmeci, sosyal girişimci Gülten KAVURMACIOĞLU, Kişisel Gelişim Uzmanı Atiye ÖNÜR, bankacı, kariyer koçu Hilal OĞUZER ve 11. sınıf öğrencimiz Ege ÇETİN katılacak. PDR Uzmanımız Barış AYGENER'in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde Kavurmacıoğlu, Geleceği Tasarlamak, Önür, Kariyer: Kimin İçin?, Oğuzer, 21.yüzyılda Kariyer Fırsatları ve Seçenekleri, Çetin ise Belirsizlikler Dünyasında Kararlı Olmak başlıkları altında konuşacaklar.

Alanlarında yetkin panelistlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize kariyer planlamalarına ilişkin geleceği  kuşatacak bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz.Verimliliği ve niteliğiyle gençlerimizin zihinlerinde iz bırakacağına inandığımız, vizyoner görüş ve düşüncelerin dillendirileceği panelimize değerli velilerimiz davetlidir.  

Gençlerimizin yaşamında unutulmaz bir dönüm noktası olacak ve yıllar sonra keyifle hatırlayacaklarına inandığımız bu sürecin heyecanını, siz velilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Küçük Modacılarımızdan Büyük İşler

Küçük Modacılar Kulübü öğrencilerimiz yıl boyunca oluşturdukları ürünlerini görücüye çıkardılar.

Öğrencilerimiz Muğla İli Okullar Arası Yelken Yarışlarında İl Birincisi

Fethiye'de yapılan Muğla İli Okullar Arası Yelken Yarışlarında öğrencilerimiz Deniz Zeynep Güney 1., Ata Paksever 1., Delfin Ege Kara 1., Ali Beren Adamcil 3., Demir Kırmızıyeşil 4. olmuş; Ozan Ersoy, Defne Esmer, Yağmur Demiröz, Selen Şengül okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir. Sporcularımızı kutluyoruz.

Miniklerimizin Gözünden Salvador Dali

Sanat eğitimi ve entelektüel birikim anasınıfından başlayarak içselleştirilen bir süreçtir. Çocuklar sanat ve sanatçıya karşı duyarlılıklarını sağlıklı yaratım ortamlarında beslerler. Kendini ifade edebilme becerisinin sanat yaratım süreciyle desteklendiği ana sınıflarımızda bu ay konuğumuz Salvador Dali.

Okula pijamayla gelmek ne rahat...

Anasınıfı öğrencileri olarak bizler temalı doğum günü partilerimize devam ediyoruz.

 

Üçüncü partimizin teması “Pijamalar”dı. Öğretmenlerimiz okula pijamalarımızla gelmemizi söylediğinde çok şaşırmıştık. Okula geldiğimizde bir de ne görelim... Öğretmenlerimiz de pijamalarıyla okula gelmişti. Çok eğlendik, çok... 

 

Önce Kasım ayında doğan arkadaşlarımızın doğum günlerini kutladık. Pastaları kesip afiyetle yedik. Sonra yastık savaşı başladı. Öğretmenlerimiz de savaşa katıldı. Ardından sırada çizgi film keyfi vardı. Bizim için hazırlanan patlamış mısırlarımızı alarak çizgi film izledik. 

 

Bir sonraki temalı doğum günü partisini merakla bekliyoruz…