Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Küçük Ressamlarımızdan Renkli Sergiler
13 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Küçük Ressamlarımızdan Renkli Sergiler

2. sınıf öğrencilerimiz Selin Ayanoğlu ve Zeynep Çakır ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda açtı. Öğrencilerimiz kendi çocuksu bakış açılarıyla renkli dünyalarını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Velimizle Eğlenceli Yoga Saati

Sarı sınıf öğrencilerimiz Mehmet Yiğit Gümüşel’in annesi Seçil Hanımla eğlenceli bir yoga saatinde buluştu.  Bu keyifli dakikalar için velimize teşekkür ediyoruz.

 

PDR Uzmanımız Velilerimizle Buluştu

Okulumuz PDR uzmanlarından Kayane Kutlu, 5. ve 3. sınıf velilerimizle bir araya geldi. Okul aile işbirliğimizi güçlendirmek, anne babaların çocukların gelişim ihtiyaçlarına dair farkındalıklarını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda velilerimiz akıllarına takılan sorulara PDR uzmanımızla birlikte cevap buldular.

TED Müzik Sokağı Yeni Yıl Konseri

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan TED Müzik Sokağı Dinletisinin Aralık ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitarlarını bu kez yeni yıl için çaldılar. Yeni yıla notalar eşliğinde coşkulu bir biçimde “merhaba” diyen öğrencilerimiz, başarılı bir performans sergileyerek büyük bir beğeni topladılar.

I. STEM FAIR'DE BİLİM PROJELERİ SERGİLENDİ

Ortaokul sayısal ve sözel zümre öğretmenlerinin rehberliğinde 9.06.2015 tarihinde okulumuzda gerçekleştirdiğimiz 1st STEM FAIR etkinliği bilim, teknoloji ve çevre konusunda gerçekleştirilen birçok proje, yarışma, sunum ve gösterilere sahne oldu. 

 

“STEM” aslında küçük yaşlarda sahip olduğumuz “yaratıcılığı” kullanarak, destekleyerek, tetikleyerek problem odaklı çalışmaya, çocuklardaki “merak” duygusundan yola çıkarak çözümler bulmaya odaklı bir sistem olup  "Science, Technology, Engineering, Mathematics" yani Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.

Etkinliğimizin 5 Haziran Dünya Çevre gününe denk gelmesi sebebi ile yeşil bayrak sahibi TED Bodrum Koleji ailesi olarak bilimi ve çevreyi bütünleştirerek fuarımızı gerçekleştirdik.

 

Fuarımızın açılış programı TED Bodrum Koleji Amfi tiyatrosunda gerçekleşti.  Fuar hakkında kısa bilgilendirme Fen Bilimleri öğretmenimiz Özge GÖNLÜBEYAZ tarafından yapıldıktan sonra Deniz Temiz Derneği Bodrum Şube Başkanı Yaman OLGAÇ bizlere yaşadığımız yer Mavi Bodrum’umuza sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Öğrencilerimizden oluşan muhteşem dans gösterisi ve çok sesli koronun ardından amfi tiyatro sahnesi öğrencilerimizin yaratıcılıkları ile duyarlılıklarını birleştirdikleri ‘’ATIK DEFİLE’’ ile renklendi. 

 

Fuarın devam eden sürecinde ise; bilimin ışığında ilerleyen, teknolojiyi bilinçli kullanan,  mühendislik becerilerini matematik uygulamaları ile ilişkilendiren ve modern dünyanın etkin bireyleri olarak yetişen TED Bodrum Koleji öğrencilerimiz emek vererek hazırladıkları projeleri sergilediler ve okulumuz öğretmenleri tarafından oluşturulan jüri üyelerine projelerini sundular.

 

Fuarın öğleden sonraki bölümünde ise ‘’ATIK MALZEMELERDEN TEKNE YARIŞI’ ’etkinliği gerçekleşti. Okulumuz havuzu birbirinden güzel yelkenli teknelerin yarışına sahne oldu. Öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri ‘’SU BİSİKLETİ’’ projesinin havuzdaki şovu izlenmeye değerdi. 

 

Proje şenliğinde BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ‘’solar car’’ projesi ile EREN ÖZSU, İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ‘’Matematik Sınıfı’’ projesi ile Cem CANDAN, ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜNÜ ‘’Işıklı Periyodik Tablo’’ projesi ile Ata Emre Bayır ve Arda BAYINDIR, JURİ ÖZEL ÖDÜLÜNÜ ise ‘’ÇARKIFELEK’’ isimli projesi ile Zeynep Duru ÇİNİTAŞ aldı.

 

Atık malzemelerden Tekne Yarışında ise 60cm’lik kategoride Pamir TAŞ tarafından tasarlanan tekne,  120cm’lik kategoride ise Demir AKMAN, Cem KAYA, Ata AYBERK, Selim KIZILGÜL ve Efe KÖREZLİ’nin grup olarak tasarladıkları tekne birinci oldu.  

 

“1st Stem Fair” etkinliğinde Labirent Yarışmasında başarılı olan aşağıdaki öğrencilere başarı sertifikası verildi.

1-      Çınar Talaşık (3-B)

2-      Mert Çilli  (3-B)

3-      Kaya Köksal (4-B)

4-      Elif Ataç (8-A)

5-      Orhan Alp Kuzulu (8-B)

 

Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.