Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Maya'nın Renkli Dünyası
06 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Maya'nın Renkli Dünyası

1C sınıfı öğrencimiz Maya Kayılı ilk kişisel resim sergisini okulumuz giriş katında açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

TED Bodrum Koleji’nde Karne Heyecanı

Tüm okullarda olduğu gibi bugün TED Bodrum Koleji’nde de karne heyecanı yaşandı. Velileri ile birlikte sınıflarda toplanan öğrenciler sınıf öğretmenlerinden karnelerini aldılar, öğretmenleri ve arkadaşları ile güzel dileklerle vedalaştılar ve bayrak törenine indiler. Karne töreni İstiklal Marşı ve TED Bodrum Koleji Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

 

Karnelerin dağıtımı öncesinde sekizinci sınıf öğrencilerimiz Aynalı Oda- Bale Salonu’nda dönem sonu partisi düzenlediler. Birbirinden güzel modern müzikler eşliğinde eğlenen öğrencilerimiz sürpriz parti pastası ile mutluluklarını ikiye katladılar. 

 

Okulumuz olarak öğrencilerimizin tatilde iyice dinlenip yeni döneme daha dinamik başlamaları ve önümüzdeki dönemlerde başarı çıtalarını yükseltmelerini temenni ediyor, tüm velilerimize ve öğrencilerimize güzel bir tatil diliyoruz.

Dr. Feridun Çilli ile Fen Dersi
4. sınıf öğrencilerimiz, değerli velimiz Dr. Feridun Çilli ile birlikte keyifli bir fen bilgisi dersi işlediler. Sayın Dr. Feridun Çilli kas ve iskelet sistemi hakkında öğrencilerimize çok faydalı bilgiler verdi. Derste kemikler, eklemler ve kaslar ayrıntılı olarak incelendi. 
 
Öğrencilerimiz aktif bir şekilde derse katıldılar. Feridun Bey öğrencilerimizin sorularını tek tek cevapladı. Ayrıca Dr. Feridun Çilli öğrencilerimizi kas ve iskelet sistemi sağlığı için beslenme konusunda da bilgilendirdi. 
 
Sunumdaki konu ile ilgili değişik resimler öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekti. Böylece öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte hem öğretici hem de eğlenceli bir fen dersi işlemiş oldular. 
 
Okulumuz öğrencilerine fen dersi kapsamında kas ve iskelet sistemi üzerine söyleşi veren velimiz Dr. Feridun Çilli’ye teşekkür ediyoruz.
 
Ah, Les Adultes !

TED Bodrum Koleji’mizin, 7 ve 8. sınıf Fransızca öğrencileri okudukları A1 seviyesindeki, “Ah, les adultes ! (Ah, şu yetişkinler !)” adlı kitabı yeniden yorumladılar.

 

Okuduklarını özetleyen, resimleyen ve kitap kapağı tasarımlarını da ekleyerek bir kitapçık hazırlayan öğrenciler, okuduklarını anlama becerilerini geliştirirken,  yaratıcılıklarını da kullanmaktan keyif aldılar. 

100 Mutlu Gün

Bugün okulumuzun 100. Günü, 100 mutlu gün 100 mutlu sebebimiz var okulumuzu sevmek için. Her güne bir güzel anı bir güzel duygu biriktirmişsek eğer, çocuk olmak adına 100 güzel sebep düşündürebilmişsek ne mutlu bize