Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Maya'nın Renkli Dünyası
06 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Maya'nın Renkli Dünyası

1C sınıfı öğrencimiz Maya Kayılı ilk kişisel resim sergisini okulumuz giriş katında açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Sabırsız Sinek Feza Okulumuza Kondu

1. sınıf öğrencilerimiz aileleriyle keyifli bir etkinlikte buluştu. Birlikte Tülin Kozikoğlu'nun Sabırsız Sinek Feza adlı kitabını okuyan öğrenci ve velilerimiz ardından kitaptaki karakterleri oyun hamurlarıyla canlandırdılar.

Öğrencilerimiz Karia Efsanelerinin İzinde

Karia Yolu Efsaneleri ve Kültürel Kodlar Kulübü öğrencilerimiz, Milas Uzunyuva Arkeopark’ın ilk ziyaretçileri oldu. Öğrencilerimiz 2018 yılının Ocak ayında açılması planlanan arkeolojik gezi alanını gezdikten sonra Liselerarası TÜBİTAK Projesi kapsamında Karia Medeniyetinin doğu kapısı olan Baltalı Kapı’yı ve Yatağandaki Stratonikeia antik kentini keşfettiler, projeleri için bilgi ve belge topladılar.

Sanatla Büyüyen Genç Yetenek

TED Bordum Koleji olarak iki yıldır düzenli olarak sürdürdüğümüz ve her öğrencimizin katılım sağlayabildiği Bireysel Sergi etkinliği, 2. Sınıf öğrencilerimizden Yunus Erken’in sergisi ile devam ediyor.

 

Hayal dünyasıyla süslediği çalışmalarını arkadaşlarının beğenisine sunan öğrencimiz ilk sergisini; Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Handan Cinoğlu desteği ve rehberliğinde okulumuzun giriş katında öğretmenleri, sınıf arkadaşları ve ailesi ile birlikte açtı.

 

Sene başından beri ders içi ve dışı etkinliklerde yaptığı resimleri sergileyen öğrencimiz, çalışmalarıyla büyük beğeni topladı.

 

Öğrendiği resim teknikleri ile yeteneğini geliştiren öğrencimizin resimleri bir hafta süresince okulumuzun giriş katında sergilenmeye devam edecek.

 

Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZDEN ‘’BACK TO GREEN’’PROJESİ

9.sınıf öğrencilerimiz ’Back to Green’’ isimli kısa film çalışmalarıyla Green Environment Education European Network projesi kapsamında düzenlenen “İklim Değişikliği” konulu yarışmaya katılmışlar ve okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Bir takım olma bilinci ile çalışan ve ‘’PROJECTED’’ ekibimizde yer alan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

‘’PROJECTED’’ ekibimizin hazırladıkları video çekimine https://www.youtube.com/watch?v=tLGdKnx3bdU linkinden ulaşabilirsiniz.

 

GREEEN (Green Environment Education European Network = Avrupa Çevre Eğitim Ağı) Projesi Avrupa okullarında iklim değişikliği eğitimini teşvik etmek ve konuyla ilgili bilinci artırmak için oluşturulmuş, 10 ülkeden 16 kuruluşun üyesi olduğu bir AB projesidir. Okulumuz da artık ‘’Avrupa Çevre Eğitim Ağı’’nın bir üyesi olmuştur. Proje kapsamında lise öğrencilerine yönelik, yine konusu iklim değişikliği olan ödüllü bir video yarışması düzenlenmiştir.