Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz Beyin Diseksiyonu Çalışması Yaptı
13 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz Beyin Diseksiyonu Çalışması Yaptı

11. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji dersi 'Sinir Sistemi' ünitesi kapsamında vücudumuzun yönetim merkezi olan beynimizi, laboratuvar ortamında beyin diseksiyonu çalışması yaparak incelediler. Öğrencilerimiz, beynin ana bölümlerinin fonksiyonlarını öğrenirken enine ve boyuna kesit uygulamaları ile sinir sisteminde yer alan beyin kabuğu, orta beyin, ara beyin, talamus, hipotalamus, beyincik, omurilik soğanı gibi başlıca kısımları anatomik ve histolojik açıdan tanıdılar. Böylece derslerde teorik olarak öğrendiklerini somutlaştırarak pekiştirdiler.

Öğrencimiz Coğrafya Olimpiyatlarında Emin Adımlarla İlerliyor

Ülkemizde Türk Coğrafya Kurumunun öncülüğünde düzenlenen, Uluslararası Coğrafya Olimpiyatlarına katılım için  gerekli 1. basamak sınavında, 10. Sınıf öğrencimiz Can Ünen 100 coğrafya sorusundan 89’una doğru cevap vererek Türkiye 28. si olmuştur.  Bu yaz Belgrad’da gerçekleşecek olan olimpiyatlara katılım için 2. Basamak sınavına girmeye hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TEOG Yoğunlaştırılmış Akademik Destek Programımız Gerçekleştirildi

8. sınıf öğrencilerimiz TEOG yoğunlaştırılmış akademik destek programlarımız ile hazır bulunuşluklarını eksiksiz bir şekilde tamamlıyor. Öğrencilerimize başarı dolu bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Öğrencimizden Bireysel Resim Sergisi 'Hayallerim'

1. sınıf öğrencimiz Mina Küçükünsal ‘Hayallerim’ ismini verdiği ilk kişisel resim sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

TED Okulları Liselerinden 2014 LYS'de Yine Üstün Başarı!
Sınava giren 1213 lise öğrencimizin 320'si ilk 10.000'de olmanın mutluluğunu bizlere yaşatıyor. Türkiye çapında 925.057 adayın yarıştığı 2014 LYS sınavında, TED Okulları Lise öğrencilerimiz ortaya koydukları büyük başarılarıyla bizleri gururlandırdı. Yalnızca test çözerek değil; sporla, sanatla, sosyal aktivitelerle zenginleşmiş, hayatla iç içe bir eğitim yaşamının başarısını kanıtlayan öğrencilerimizi, velililerimizi, öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi yürekten kutluyoruz.
 
7 Öğrencimiz ilk 100'de..

Öğrencilerimizden;
Ali Batuhan YARDIM, Türkiye 2.'si.
Eylül KILIÇ, Türkiye 25.'si
Eray Can ELUMAR, Türkiye 27.'si.
Can ÖNCÜLER, Türkiye 43.'sü.
Sadık BEYTAŞ, Türkiye 44.'sü. (Tam Eğitim Burslu)
H. Alperan SUDAGEZER, Türkiye 78.'si. (Tam Eğitim Burslu)
Banu Ebru GÜLTEKİN, Türkiye 85.'si. (Tam Eğitim Burslu)

55 Öğrencimiz İlk 1000'de..

320 Öğrencimiz İlk 10.000'de...