Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz Beyin Diseksiyonu Çalışması Yaptı
13 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz Beyin Diseksiyonu Çalışması Yaptı

11. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji dersi 'Sinir Sistemi' ünitesi kapsamında vücudumuzun yönetim merkezi olan beynimizi, laboratuvar ortamında beyin diseksiyonu çalışması yaparak incelediler. Öğrencilerimiz, beynin ana bölümlerinin fonksiyonlarını öğrenirken enine ve boyuna kesit uygulamaları ile sinir sisteminde yer alan beyin kabuğu, orta beyin, ara beyin, talamus, hipotalamus, beyincik, omurilik soğanı gibi başlıca kısımları anatomik ve histolojik açıdan tanıdılar. Böylece derslerde teorik olarak öğrendiklerini somutlaştırarak pekiştirdiler.

Küçük Mucitlerden Büyük Düşler

Okulumuz 5. sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz Nazlı Savran ve Evren Contay rehberliğinde, derslerinin “Gerçekleşen Düşler” ünite konusunu bir dizi etkinlikle işlediler.

 

Öğrencilerimiz ünite kapsamında hayal güçlerini kullanarak geleceğin iletişim araçlarını tasarladılar ve tasarımlarını afiş haline getirerek sınıfta arkadaşlarıyla paylaştılar.

 

Sosyal Bilgiler dersini hayal dünyalarını kullanarak, yaparak ve güncel yaşamla ilişkilendirerek işleyen öğrencilerimiz, eğlenirken öğrendiler, grup çalışmaları ile işbirlikçi öğrenmenin öneminin farkına vardılar.

TED Kitapsever Kulübü, Kenzaburo Oe'nin "Kişisel Bir Sorun" Kitabı Üzerine Konuştu

1950’lilerin En iyi Kitapları temasıyla yol aldığımız kulübümüzün beşinci buluşmasında Nobel edebiyat ödüllü Japon yazar Kenzaburo Oe’nin “Kişisel Bir Sorun” isimli kitabı üzerine konuştuk.

 

Japon edebiyatının usta kalemi Oe, yabancılaşma, büyükşehir yalnızlığı, engellilik, toplumsal baskılar ve değerler üzerinden kaleme aldığı bu kitabıyla, “kendini kandırma zehrini bir kez tadan insanlar, bir daha kendilerini asla kurtaramazlar” diyerek bizleri, kişisel diye adlandırdığımız sorunların toplumsallığıyla aydınlattı.

 

Kitap okumak için zaman yaratmayı esas alan kulübümüzün 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 14.30 – 16.00 saatleri arasında UniTED Cafe’de gerçekleşecek altıncı toplantısında ise, ise geçen hafta yaşama veda eden dünyaca ünlü edebiyat sanatçısı Gabriel Garcia Marquez’in “Kolera Günlerinde Aşk ve Amerikalı polisiye yazar Patricia Highsmith'’in “Trendeki Yabancılar” isimli kitaplarını okumak için sözleşip, edebiyatın birleştiren ve yenileyen etkisinin güzelliği ile söyleşimize son verdik.

Fotoğraf, The New York Times'tan alınmıştır.

Öğrencimiz Uluslararası Bir Başarıya İmza Attı

Öğrencimiz Damla Şen, 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Ukrayna’da düzenlenen Kubok Solomyanki 2017 Kiev Cimnastik Müsabakalarında 3. olarak bronz madalya almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz Ülke Maket Yarışmasına Katılıyor

6. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca ve Fransızca dil bilgilerini çeşitli yarışmalara katılarak ve kendilerini bu dillerde ifade ederek geliştiriyorlar. Katılacakları yarışma için hayallerinde yarattıkları ülkeleri maket haline getiren öğrencilerimiz oluşturdukları maketler hakkında Fransızca ve İspanyolca video sunumları hazırladılar. Farklı kültürler arasında bağlantılar kurmak ve dünya vatandaşı olmak için yabancı dillerde düzenlenen yarışmaları destekliyor, öğrencilerimize ve tüm katılımcılara başarılar diliyoruz.