Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Alfabe Bulutuyla Harflerin Dünyasına Yolculuk Yaptık

2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz çocuk kitapları yazarı Alp Gökalp'le birlikte "Yaratıcı Okuma Atölyesi" gerçekleştirdiler. Atölye çalışmalarında 2. sınıf öğrencilerimiz “Alfabe Bulutu” serisi ile akrostiş hikaye yazma ve pangram cümle kurma çalışması yaparken; 3. sınıflarımız "Noktalarım Olmadan Ne Yapacağım?" kitabının içinden seçilen metnin noktalama işaretlerini bulma çalışması gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz bu etkinliklerle hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Resmi Açılış Törenimizi Gerçekleştirdik

Okul müdürü Fırat Asyalı’nın konuşması ile başlayan resmi açılış töreninde Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken de konuşma yaptılar.

Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’a ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’na katkılarından dolayı plaketleri verildi. Resmi tören, basın ve protokol üyelerine okulun gezdirilerek, yerine bilgi verilmesi ile son buldu.

Mini Kütüphane açıldı!

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, bugün okulumuza bir kütüphane daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mini Kütüphane, Ana Sınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerimizin daha kolay ulaşabilmeleri, sevdikleri kitapların her an gözlerinin önünde bulunması için sınıflarıyla aynı katta yer alıyor. Öğrencilerimizin dönemsel özellikleri göz önüne alınarak tasarlanan bu kütüphanede, çocuklarımız kendi seviyelerindeki tüm kitapları bir arada ve hemen ulaşabilecekleri bir noktada bulabiliyorlar.

 

Daha ilk günden teneffüslerde ve okuma saatlerinde öğrencilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşan kütüphanemizin, nice okuma serüvenlerine tanıklık etmesi dileklerimizle…

4.5. ve 6.sınıf Velilerimiz ve öğrencilerimiz ile kahvaltıda buluştuk.

 

17 Mart 2013,  Pazar günü Veli ve öğrencilerimiz ile birlikte olmak ve güzel bir gün geçirmek amacı ile  kahvaltıda  buluştuk. Sabah 10’da başlayan kahvaltıda bir araya gelen veli ve öğrencilerimiz bir taraftan kahvaltı ederken diğer taraftan da keyifli sohbet ettiler. Daha sonra da sevgili öğrencilerimizin eğitim gördükleri yaşam alanlarını öğretmenlerimiz ve idari kadromuz  eşliğinde gezerek okul turu yaptılar. Okul turunun son durağı olan spor salonunda da , çocukları ile basketbol ve voleybol oynadılar. Ayrıca, Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen masa tenisi, futbol, tenis, basketbol spor etkinliklerine katılarak  güzel bir gün geçirdiler…