Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz Kanada'daki Eğitimlerini Tamamladı
09 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz Kanada'daki Eğitimlerini Tamamladı

Türk Eğitim Derneği ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Öğrenci Değişim Programı kapsamında Kanada Akademik Ay Değişim Programı’na katılan öğrencilerimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayarak okulumuza döndü. Öğrencilerimiz, dünyanın en iyi lise eğitimi veren üç ülkesinden biri olan Kanada’da bir ay boyunca farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla birlikte lise eğitimi aldı. Yabancı dil gelişimi konusunda büyük bir fırsat olan değişim programına katılan öğrencilerimiz, Kanada’da okulları tarafından düzenlenen kültür geziler ve aktiviteler ile de Kanada’yı yakından tanıma fırsatı buldu.

MANDALA ve EBRU

Okulumuz 3/C sınıfı öğrencilerinden Deniz Yavaş ve Deniz Yiğit, birlikte yaptıkları Ebru Baskı ve Mandala çalışmalarıyla ilk “Karma Sergilerini” açtılar. Görsel Sanatlar öğretmenimiz Canan Güldal rehberliğinde okulumuz giriş katında açılan sergide özellikle Ebru baskılarını geometrik biçimlendirme ile sunmaları ilgi çekti.

 

Öğrendikleri resim teknikleri ile yeteneklerini birleştiren öğrencimizin eserleri bir hafta süresince okulumuzun giriş katında sergilenmeye devam edecek.

 

Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

4.5. ve 6.sınıf Velilerimiz ve öğrencilerimiz ile kahvaltıda buluştuk.

 

17 Mart 2013,  Pazar günü Veli ve öğrencilerimiz ile birlikte olmak ve güzel bir gün geçirmek amacı ile  kahvaltıda  buluştuk. Sabah 10’da başlayan kahvaltıda bir araya gelen veli ve öğrencilerimiz bir taraftan kahvaltı ederken diğer taraftan da keyifli sohbet ettiler. Daha sonra da sevgili öğrencilerimizin eğitim gördükleri yaşam alanlarını öğretmenlerimiz ve idari kadromuz  eşliğinde gezerek okul turu yaptılar. Okul turunun son durağı olan spor salonunda da , çocukları ile basketbol ve voleybol oynadılar. Ayrıca, Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen masa tenisi, futbol, tenis, basketbol spor etkinliklerine katılarak  güzel bir gün geçirdiler…

Resmi Açılış Törenimizi Gerçekleştirdik

Okul müdürü Fırat Asyalı’nın konuşması ile başlayan resmi açılış töreninde Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken de konuşma yaptılar.

Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’a ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’na katkılarından dolayı plaketleri verildi. Resmi tören, basın ve protokol üyelerine okulun gezdirilerek, yerine bilgi verilmesi ile son buldu.

TEOG Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

8.sınıf veli ve öğrencilerimize yönelik "TEOG Bilgilendirme" toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan öğrenci ve velilerimize TEOG Sınav sistemi ve okulumuzdaki uygulamalar hakkında genel bilgilendirme yapıldı.