Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz TMUF18 Programına Katıldı
05 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz TMUF18 Programına Katıldı

9. sınıf öğrencilerimiz 31 Mart - 2 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TED Mersin Koleji Ulusal Forumu (TMUF18) programına katıldı. Türkiye’den birçok özel okulun katılım sağladığı Ulusal Forumda öğrencilerimiz aktif rol alarak ülkemiz ve dünyadaki güncel sorunları tartışırken bu sorunlara çözüm üretme, fikirlerini aktif ve akıcı bir şekilde münazara etme imkanı elde ettiler.

Bir dönem böyle geçti..

TED Bodrum Koleji'nde, bir dönem böyle geçti...

2012 - 2013 TED Bodrum 1. Dönem Sonu Videosu from Ted Bodrum Koleji on Vimeo.

Günlük Hayatımızı Kolaylaştıran Basit Makineler

8. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri derslerinde 'Sabit ve Hareketli Makara', 'Eğik Düzlem', 'Kaldıraç' ve 'Çıkrık' modelleri kurarak fen bilgisi ve matematik kazanımlarıyla örtüşen bir deney gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimizin yeteneklerini kullanarak problem çözebilme, kritik ve analitik düşünebilme, takım çalışmasının bir parçası olabilmeye yönelik kazanımların olduğu deneyde, hayatımızı kolaylaştıran basit makinelerin işleyişlerini tecrübe ettiler.

TED Bodrum Koleji Okul Öncesi Öğrencileri Mezun Oldu!
31 Mayıs Cuma günü TED Bodrum Koleji amfi tiyatrosunda düzenlenen yılsonu gösterisi ve kokteyl ile minik öğrencilerimiz anasınıfımızdan mezun oldu…
 
 
Yıl boyunca gerçekleştirdikleri etkinliklerin bir özeti olarak sergiledikleri sahne performansında, danslarıyla, şarkılarıyla ailelerinin karşısında küçük kalpleri büyük heyecanla ve mutlulukla doluydu.
 
 
Okul Müdürümüz Sayın Fırat Asyalı, yaptığı konuşmada, okul öncesinden 1. sınıfa geçişlerine hep beraber tanıklık ediyor olduğumuz okul öncesi hazırlık sınıfı öğrencilerimizin; Haziran 2026’da TED Bodrum Koleji Lisesi’nden, Haziran 2030’da ise üniversiteden mezun olacaklarını; böyle bakınca durumun çok çarpıcı olduğunu, eğitimin, yıllar süren uzun bir yolculuk ve bu uzun yolculuğun ilk ve en önemli adımının ise okul öncesi olduğunu ifade etti. Konuşmasının devamında, TED Bodrum Koleji eğitimcilerinin, okul öncesinden başlayarak öğrencileri 15-20 yıl sonrasının teknolojisine, mesleklerine ve rekabet dolu dünyasına hazırlıyor olmanın sorumluluğuyla hareket ettiklerini belirtti.
 
 
TED Bodrum Koleji olarak yarınların birer yetişkini olacak öğrencilerimizi hayata hazırlarken,  Türk Eğitim Derneğinin 86 yıllık birikimini, okulumuzun dinamizmiyle harmanlıyoruz. Yaratıcı, özgüveni yüksek, mutlu, İngilizceye hakim, akademik yönden donanımlı, özgür, demokrat ve yüreği Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi dolu bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. İnanıyoruz ki, yetiştirdiğimiz her birey, güçlü kişiliği ve bilgi birikimiyle; zaman ve mekan ne olursa olsun toplum içerisinde saygınlık yaratacak birer yetişkin olacaktır.
 
 
Sevgili öğrencilerimizin, mezuniyetlerinin bol, hedeflerinin yüksek olmasını, sevgiyle çıkacakları her yolun açık olmasını diliyoruz.  
 
Çizgilerle Sanat

Okulumuz 8. Sınıf öğrencisi Sezin Uysal’ın ilk bireysel resim sergisi okulumuzun ikinci katında açıldı.

 

Görsel sanatlar öğretmenimiz Canan Güldal rehberliğinde gerçekleştirilen sergide öğrencimizin altı çalışması yer alıyor.

 

Düşüncelerini el becerisiyle birleştirilerek leke, renk, çizgi, doku ve armoniyi bütünlük içinde harmanlayan öğrencimizin eserleri arkadaşları ve öğretmenleri tarafından büyük beğeni topladı.