Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu
13 Kasım 2015 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu

Okulumuz 9. Sınıf öğrencilerinden Ümit Milli Karete Sporcusu Kayra SEZGİN; Endonezya’da yapılan 9. Dünya Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ederek dünya şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Oobleck ile Maddenin Hallerini Keşfettik

2. sınıf öğrencilerimiz, Non-Newtonian Fluid deneyi ile Oobleck’i keşfettiler. Maddenin katı, sıvı gaz hallerini öğrenen öğrencilerimiz daha sonra mühendis oldular ve Oobleck gezegenini istila eden uzaylılardan tüm canlıları kurtarmak için birer uzay gemisi tasarladılar. Son bölümde ise, öğrendikleri metotları kullanarak kendi sonuçlarını sundular. Böylece analitik düşünme becerilerini geliştirdiler, oyun oynayarak, konuşarak, anlatarak bilimi keşfetmenin keyfine vardılar. 

TED Bodrum Koleji ATATÜRK’Ü ANMA SERGİSİ Midtown’da Açıldı

TED Bodrum Koleji  öğrencilerinin  Görsel Sanatlar Dersinde yaptıkları çalışmalar Atatürk’ü Anma  Haftasında  Midtown’da sergilenmeye başladı. Anaokulundan 7. Sınıflara kadar her öğrencinin yaptığı çalışmaların bir kısmı Midtown’da beğeniye sunuldu.

 

Sergilenmeye başladığından bu yana Atatürk’ü anlatan resimler görenlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Ziyaretçiler tarafından çok beğenilen ve takdir gören “TED Bodrum Koleji Atatürk’ü Anma Sergisi” 24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecektir.

Seher Kara Yılmazel, Beyaz Baston Haftası kapsamında öğrencilerimizle buluştu!

Her öğrencinin bireysel farklılıklarını gözeterek zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal açılardan bir bütün olarak gelişmesini;  ulusal ve evrensel insan kimliğini taşıyan, empati yapan, farklılıkları kucaklayan birer birey olarak yetişmesini sağlama hedefiyle çalışan okulumuzda, Beyaz Baston Haftası kapsamında, Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Seher Kara Yılmazel, 6. Sınıf öğrencileri ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Seher Kara Yılmazel, söyleşisinde, çağlar boyunca, görme engelli kişilerin bağımsızlaşmasını ve özgürleşmesini simgeleştiren en önemli araç olan beyaz bastonun anlamını, toplumda yalnızca görme engellilerin değil, herhangi bir engeli olan/olmayan herkesin, diğer insanlarla eşit haklara sahip olmasının önemini anlattı.

 

Sözlerini “Bizler, gereksinim duyduğumuz olanaklar temin edilemediği için sosyal hayata karışamıyoruz. Sizler, birer yetişkin olduğunuzda lütfen engellileri anlayın, bu hassasiyetinizi sakın kaybetmeyin. Unutulmaması gerekir ki, her insanın, onurlu bir yaşam sürmeye hakkı vardır” şeklinde tamamlayan Yılmazel’e öğrencilerimiz, “Arkadaşıma Masal Okuyorum” projesi için hazırladıkları CD’lerden hediye ettiler. 

Bir dönem böyle geçti..

TED Bodrum Koleji'nde, bir dönem böyle geçti...

2012 - 2013 TED Bodrum 1. Dönem Sonu Videosu from Ted Bodrum Koleji on Vimeo.