Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu
13 Kasım 2015 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu

Okulumuz 9. Sınıf öğrencilerinden Ümit Milli Karete Sporcusu Kayra SEZGİN; Endonezya’da yapılan 9. Dünya Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ederek dünya şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Öğrencilerimiz Resim Sergilerini Açtı
2. sınıf öğrencimiz Mina Delfin DİBEKOĞLU ve 3. sınıf öğrencimiz Yunus ERKEN bir yıl boyunca yapmış oldukları sanatsal çalışmaları sergilediler.
 
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda Bugün…

Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda bugün “Abilerimiz Ablalarımız Bize Kitap Okuyor” etkinliğimizde okul öncesi öğrencilerimiz abilerinden ve ablalarından kitap dinlemenin keyfini yaşadılar. Böylelikle öğrencilerimizde, okuma-yazma öncesi kazanılması gereken  “dinleme-anlama” yetisini pekiştirmiş olduk.

 

“Sinemaya Uyarlanan Çocuk Kitapları” etkinliğimizde ise 2. Sınıf öğrencilerimizle birlikte Çizmeli Kedi kitabını okuduk. Sonrasında filmini izleyip, masalın filme ne kadar yansıtılabildiği üzerine sohbet ettik. Sanatın iki dalını da ilgiyle takip eden öğrencilerimizle edebiyat-sinema birlikteliğindeki benzer ve farklı yanlarını inceledik.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi & TED Bodrum Koleji 10. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, TED Bodrum Koleji ve Türkiye Satranç Federasyonu Bodrum İlçe Temsilciliği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ve okulumuzun ev sahipliğini yaptığı 10. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 10-11 Ekim 2015 tarihlerinde toplamda 82 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Heyecanlı geçen turnuva, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN ile TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü Fırat ASYALI'nın dereceye giren sporcularımıza madalya ve kupalarını taktim etmesiyle son buldu.

 

Konu teknoloji; öğrenciler de öğretmen olursa…

Çocuklar, çağımızın en güçlü kitle iletişim kaynaklarıyla, doğrudan etkileşim halinde. Üstelik teknoloji ile tanışma yaşı günden güne düşüyor. Bu durum, gelişimsel açıdan olumlu sonuçlar doğurabildiği gibi, diğer yandan bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor.

 

Bu doğrultuda, okulumuzda gerçekleştirilen  “Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri” başlıklı  Sosyal Bilgiler Dersi Proje Ödevi, bunu öğrencilerimize en etkin şekilde nasıl aktarırız düşüncesinden yola çıkılarak tasarlandı. 7A sınıfı öğrencileri, 3-4-5-6 ve 7. sınıfların tümüne bu konuda bir bilgilendirme sundular.

 

Öğrencilerin kendi akranlarına ve alt sınıflardaki öğrencilere  yaptıkları bu çalışma, onların sorumluluk bilincini geliştirip motivasyonlarını artırdığı gibi, sunumları izleyen öğrencilerin oldukça dikkatle ve ilgiyle takip etmelerini sağladı. Öğrencilerimizin, kendi yaşlarına yakın olan ağabey ve ablalarından gelen bilgileri ve seçilen örnekleri daha çarpıcı bulunduğu gözlemlendi.

 

“Akran Çalışması” olarak nitelendireceğimiz bu projenin finalinde, öğrencilerimiz özellikle TV karşısında geçirdikleri zamanın yerine daha farklı aktiviteler gerçekleştirme doğrultusunda karar verdiler.