Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu
13 Kasım 2015 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu

Okulumuz 9. Sınıf öğrencilerinden Ümit Milli Karete Sporcusu Kayra SEZGİN; Endonezya’da yapılan 9. Dünya Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ederek dünya şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Öğrencimiz Porselen Çalışmalarını Sergiledi

2. sınıf öğrencimiz Rüya Atalağ ‘Neşeli Boyalar’ ismini verdiği, porselen boyama tekniği ile oluşturduğu çalışmalarından oluşan sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte okulumuzda açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Mutfak atölyemizde, hareketli bir gün daha…

Bu kez, ikinci sınıf öğrencilerimiz, öğretmenleri ile mutfaktaydı. Atölyeye giden merdivenleri çıktıktan sonra, öğrencilerimizin neredeyse tümünün, herhangi bir yönlendirme olmadan, doğrudan bir süre önce ektikleri baklaların durumuna bakmak için koşmaları, bu sorumluluk duygusunu sevgi ve bağlılıkla taşımaları, göğsümüzü kabarttı.

Ardından atölyeye geçen öğrencilerimiz, yöresel bitkilerden zeytin salatası yaptılar. Bodrum’un doğasında yetişen ürünler hakkında sohbet ederek bir yandan da çalıştılar. Çevremizde yetişen bitkileri tanıdılar, zeytinin kullanım alanlarını öğrendiler, zeytin salatası yaparak öğrendiklerini pekiştirdiler.

 

Mülteciler İçin Hepimiz Seferber Olduk!

TED Bodrum Koleji öğretmen, öğrenci ve velileri,  Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği işbirliği ile yardıma ihtiyacı olan kişiler için kıyafet, yiyecek vb. toplama kampanyasının içinde yer aldı. Öğrencilerimiz,  sürecin her aşamasında yer alarak kampanyaya destek oldular. Toplanılan tüm malzemeler öğrencilerimiz tarafından erkek, kadın, çocuk, bebek, giysi, ayakkabı vb. şekliyle ayrılarak kolilendi. Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği’nin desteği ile okulumuza gelen kamyona yüklenen koliler ihtiyaç sahiplerine ulaşmak üzere yola çıktı. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği’nden Kitap Kampanyası: “Kütüphanesiz Okul, Kitap Okumayan Çocuk Kalmasın!”

Geçtiğimiz yıl Bodrum Devlet Hastanesi’ne “Oyuncak Kütüphanesi” hediye eden TED Bodrum Koleji bu yıl da en önemli değerlerimiz olan çocuklar daha çok okusun, daha çok öğrenebilsin diye toplanacak binlerce kitabı kitaplıklarıyla beraber Merzifon Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na hediye edecek.

 

Türk ve dünya edebiyatından seçilen eserlerden oluşan kitaplar ve kitaplıklar ile TED Bodrum Koleji eğitimimize bilgi temelli ve çok anlamlı bir destek veriyor. Hiç kütüphanesi olmayan okullar için ümitli bir başlangıç olacak kampanya, “kütüphanesiz okul, kitap okumayan çocuk kalmasın” hedefini gerçekleştirme yolunda önemli bir ilk adım olacak.

 

TED Bodrum Koleji bir okula kitaplık ve kitap kazandırmanın yanı sıra kitap okuma alışkanlığının oldukça az olduğu ülkemizde, bu alışkanlığın küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza kazandırılmasını da amaçlıyor.