Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu
13 Kasım 2015 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Kayra SEZGİN Dünya Şampiyonu

Okulumuz 9. Sınıf öğrencilerinden Ümit Milli Karete Sporcusu Kayra SEZGİN; Endonezya’da yapılan 9. Dünya Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ederek dünya şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

TED Bodrum Koleji 2. Zeytin Hasadı Şenliği

Bu sene ikincisi gerçekleştirilen TED Bodrum Koleji Zeytin Hasadı Şenliği, doğa ile iç içe olan okulumuzun zeytinliklerinde tüm öğrencilerimizin büyük bir heyecanla zeytin toplaması ile başladı.

 

Toplama süreci tamamlandıktan sonra öğretmenlerimiz sınıflarında zeytinden nasıl zeytinyağı oluştuğuna dair bilgiler verdiler. Toplanılan zeytinlerin zeytinyağı fabrikasında işleneceğini ve bu zeytinlerden nasıl zeytinyağı elde edileceğinden bahsettiler. Şenliğin sonunda, öğrencilerimiz bir zeytinyağı fabrikasını ziyaret ederek, zeytinlerden yağ çıkarma sürecini yerinde gözlemleyecekler.

Bodrum’un güneşi, Mardin’e ulaştı!

Yaklaşık iki ay önce, TED Bodrum Koleji olarak “Arkadaşım Üşümesin!” diyerek bambaşka bir yolculuğa çıktık. Bu yolculukta, öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz, çalışanlarımız, el ele verdik; Ülkemizin soğuk bölgelerinde mevsim ve çevre şartlarıyla savaşan çocuklara, emek, sevgi, dostluk, sıcaklık taşımak için çalıştık. Ders aralarında, oyun oynamak yerine kız/erkek demeden örgü ördük, yünler topladık, kıyafetlerimizi gözden geçirdik, içimize sinmedi, alışverişler yaptık, hangi mont daha sıcak tutar, hangi çizme daha dayanıklıdır hepsini öğrendik.

 

Bir koli, bir koli daha derken, gönderim zamanı geldiğinde toplanan kıyafetlerin çokluğuna inanamadık. Büyük bir sınıfımızı, toplanan eşyalara ayırdık, onları yaşlarına, kullanım alanlarına göre sınıflandırdık, katladık, poşetledik, bazılarının içine küçük notlar, resimler ekledik.

 

Sonra öğrendik ki, Bodrum’un güneşi ilk olarak Mardin’e ulaşmış. Oradaki arkadaşlarımız bizlere teşekkür fotoğrafları ve filmler çekip yollamış. Şimdi, uzaklardaki arkadaşlarımıza söylemek istediğimiz bir şey var; Asıl biz teşekkür ederiz. Zor şartlarda öğrenmenin, öğretmenin değerini bizlere yeniden anımsattığınız için.

 

TED Bodrum Koleji olarak dileriz ki, çocuklar asla üşümez.

Şimdi Biz Okullu Olduk…

Eğitim hayatlarına ilk adımı okulumuzda atacak olan TED Bodrum Koleji Okul Öncesi öğrencileri ve velileri yarım günlük adaptasyon etkinliğinde bir araya geldiler.

 

Birbirinden eğlenceli oyunların oynandığı günde minikler hem öğretmenleriyle hem arkadaşlarıyla tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular.

 

 

Okulumuz Kimya Laboratuvarı'ndan Satsuma Kokuları Geliyor

Lise öğrencilerimiz okulumuz Kimya Laboratuvarı'nda Satsuma Kolonyası ürettiler.