Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Yelken Junior Optimist League'de Türkiye Şampiyonu!
12 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Yelken Junior Optimist League'de Türkiye Şampiyonu!

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Fethiye'de düzenlenen Yelken Kış Kupası Yarışlarında öğrencimiz Oğuz Önal Junior Optimist sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Müzik Sokağı Ocak Ayı Konseri Gerçekleştirildi

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan "TED Müzik Sokağı Dinletisi"nin Ocak ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarını sergileyip, gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.

TED BODRUM KOLEJİ YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE KURSU BAŞLADI

Okulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için yoğunlaştırılmış İngilizce kursu başladı.

 

Okulumuza yeni kayıt yaptıran 5, 6, 7, ve 8’inci sınıf öğrencilerimize yönelik İngilizce seviye tespit sınavı yapıldı. İngilizce dil becerilerinin ölçüldüğü sınav sonucuna göre öğrencilerimiz, yoğunlaştırılmış İngilizce kursuna başladı.

 

Öğrencilerimize motive destek sağlamak amacıyla düzenlenen ve üç hafta sürecek olan yoğunlaştırılmış İngilizce kursumuzda öğrencilerimizin dil öğrenme stratejileri öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek. Öğrencilerimizin dil öğrenme becerilerine göre, “Dinlediğimi nasıl anlarım?”, “Okuduğumu nasıl anlarım?”, “Kendimi nasıl ifade ederim?”, “Sınıfta nasıl İngilizce konuşurum?” şeklindeki stratejik yöntemler uygulanacağı yoğunlaştırılmış İngilizce kursumuzda, öğrencilerimizin İngilizce dil öğrenme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

 

Üç haftalık eğitimin ardından öğrencilerimizin İngilizce dil becerileri geliştirerek, 2014-2015 eğitim öğretim yılı süresince yapılacak eğitimlerle İngilizce dil becerilerinin hedeflenen üst düzey dil becerisi seviyelerine getirilmesi amaçlanmaktadır.  

MADDİ İMKANSIZLIKLAR ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE ENGEL OLMASIN!

Türk Eğitim Derneği burs sınavı için başvurular başladı.


Daha çok çocuğa bu imkanı sağlayabilmek için gelin siz de sınav duyurumuzu paylaşın. Paylaşımlarınız, daha çok çocuğumuzun sınavımızdan haberdar olmasını sağlayacak.


Ayrıntılı bilgi ve başvuruda bulunmak için:http://burs.ted.org.tr/burs-basvurusu/basvuru-formu/

Golfte Altın Madalya Gururu

Türkiye Golf Federasyonu Yerel Yıldızlar Ligi 2015, Minik Erkekler Kategori A birincisi 3 C sınıfı öğrencilerimizden Hasan Ender Sinop,  Minikler Katagori A Bayanlar Akademi Saha 1 birincisi ise 4 A sınıfı öğrencilerimizden Duru Narin olmuştur.

 

Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, öğrencilerimize başarılarının devamını diliyoruz.