Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Yelken Junior Optimist League'de Türkiye Şampiyonu!
12 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Yelken Junior Optimist League'de Türkiye Şampiyonu!

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Fethiye'de düzenlenen Yelken Kış Kupası Yarışlarında öğrencimiz Oğuz Önal Junior Optimist sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED BODRUM KOLEJİ EĞİTİMCİLERİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

Yarınlara yön verecek, değerlerine bağlı, çağın gerektirdiği donanıma sahip bireyleri yetiştirmek için Bodrum’un geleceğine yapılan en büyük yatırımlardan biri olan TED Bodrum Koleji; 2014-2015 eğitim öğretim yılına hazırlanıyor.

 

 

Her yıl büyüyen ve güçlenen kadrosunu 2014-2015 eğitim öğretim yılına hazırlamak amacıyla 18 Ağustos 2014 Pazartesi günü başlayan “Yaz Dönemi Hizmet İçi Eğitim Programı” tüm hızla devam ediyor.

 

 

18 Ağustos 2014 Pazartesi günü okul yönetimi, öğretmenleri ve destek ekibinin katıldığı keyifli bir kahvaltıyla başlayan seminer programı kapsamında; çeşitli tanışma ve kaynaşma etkinlikleri gerçekleştirildi. Bu etkinliklerin ardından; Okul Yönetimi 2014-2015 akademik yılı hedefleri, planlama süreçleri ve öğretim stratejileri konusunda toplantılar düzenledi ve eğitimler verdi.

 

Hedef koyma ve planlama süreçlerine ilişkin eğitimlerin ardından; Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından yapılan sunumlarla, öğretim yılı içinde yaşanması olası güçlükler karşısında nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda çalışmalar yapıldı.

 

 

“Yaz Dönemi Hizmet İçi Eğitim Programı”; yenilikçe öğrenme modelleri, müfredat değişiklikleri, öğrenci-öğretmen-veli ilişkileri gibi konularda yoğun bir şekilde devam ederken, eğitim içeriklerinin planladığı zümre toplantıları da tüm hızıyla aralıksız olarak devam ediyor…

Çakıl'ın Renkli Sergisi

1. sınıf öğrencimiz Deniz Çakıl Saatçioğlu “Çakıl’ın Renkli Sergisi” adını verdiği ilk kişisel sergisini okulumuz giriş katında açtı. Öğrendiği yöntemlerle yeteneğini birleştiren öğrencimizin resim, ebru ve seramik çalışmalarından oluşan sergisi arkadaşları tarafından büyük ilgi gördü. Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kitapsever Kulübümüz 'Beni Asla Bırakma'yı Konuştu

Kitapsever velilerimiz kitapların özgür dünyasında hayatı yeniden anlamak ve üretmek için bir araya geliyor. TED Kitapsever Kulübümüz bu buluşmasında Japon edebiyatının en ünlü yazarlarından olan ve 2017 Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi Kazuo Ishiguro’nun “Beni Asla Bırakma” isimli romanını konuştu. Time Dergisi tarafından İngilizce yazılmış en iyi 100 roman listesinde olan bu eser, varoluşçuluk için yazılmış distopik bir destan.

“MUTFAĞIMIZDAN OKULUMUZA YİYECEKLER”

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği tarafından organize edilen öğrencilerimize yönelik “MUTFAĞIMIZDAN OKULUMUZA YİYECEKLER” satış kampanyası 18 Kasım Salı günü okulumuzda gerçekleşti. Satış gününde elde edilecek olan gelir Okul Aile Birliği tarafından “Türk Eğitim Derneği 10.000 Genç Meşale Kampanyası” na bağışlanacaktır.

 

Kampanyayı organize eden Okul Aile Birliğimize, mutfaklarında emek vererek hazırladıkları ürünlerle katılan velilerimize ve hazırlanan ürünlerden alarak kampanyada katkısını eksik etmeyen öğrencilerimize teşekkür ederiz.