Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimiz Yüzmede Türkiye Şampiyonu
11 Nisan 2016 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimiz Yüzmede Türkiye Şampiyonu

08-10 NİSAN 2016 Tarihinde Marmaris’te düzenlenen Küçükler Yüzme Türkiye Şampiyonasında okulumuz öğrencisi Sera SIR

50 Metre Serbest’te Türkiye 1.

50 Metre Kelebekte Türkiye 2.

200 Metre Serbestte Türkiye 5.  Olmuştur.

Öğrencimizin başarısını tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz.

Turuncu Tırtıllar Sepet Süsledi

Anaokulu sınıflarımızdan Turuncu Tırtıl minikleri öğrencimiz Arda Lia'nın annesi Filiz Hanımla sepet süsledi. Velimize bu keyifli dakikalar için teşekkür ediyoruz.

 
Cama Yansıyan Dünyalar

4. sınıf öğrencilerimiz Lemannur Güneri ve Lara Özcan vitray çalışmalarından oluşan sergilerini arkadaşları ve aileleriyle birlikte açmanın heyecanını yaşadı. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Marina’da “Mavi Yunuslar” Göründü

TED Bodrum Koleji Mavi Yunuslar sınıfı olarak “İşlerimizi Kolaylaştıralım” ünitesi içindeki “makinalar” konusunu işlerken Bodrum Milta Marina’yı ziyaret ettik.

 

Milta Marina yetkilileri önce teknelerin elektrik kullanımları, su boşaltmaları, tekneye tatlı su alımları ile ilgili teknik bilgileri bize aktardı. Dev tekneleri incelerken çok heyecanlandık.

 

Marina’da mavi bir bayrak dalgalanıyordu. Peki... “Mavi Bayrak” ne demekti?..

 

Milta Marina yetkilileri, mavi bayrak sahibi olan marinaların diğer marinalardan birçok alanda ayrıcalıklı olması gerektiğini anlattılar. Denizin, teknelerin temizliğine çok dikkat edilmesi gerekiyormuş. Teknelerin demirlediği alanda deniz yüzeyinde hiç yağ atığı ya da benzin olmamalıymış; çöpler ayrıştırılmalıymış.  

 

Türkiye genelinde en çok mavi bayraklı marina ve mavi bayraklı koy Bodrum’daymış. Bunu duyunca burada yaşadığımız için kendimizi şanslı hissettik.

 

TED Bodrum Koleji Mavi Yunuslar sınıfı olarak temiz denizlerde yüzmeye devam edebilmek için çevreye duyarlı olacağımıza söz verdik.  

Yazar Ahter Kutadgu Konuğumuz Oldu

'Kızlarıma Notlar' kitabının yazarı profesyonel yönetici Ahter Kutadgu, öğrenci ve velilerimizle konferans salonumuzda bir araya geldi. Üç kızına hitaben yazdığı bir anı ve denemelerden oluşan kitabı hakkında bilgi veren konuğumuz söyleşisi boyunca öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtladı. Yazım aşamasında olduğu yeni kitabından da bahseden yazarımız, söyleşisi sonrası öğrenci ve velilerimiz için kitaplarını imzaladı.