Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimizden Wushu Başarısı
12 Aralık 2016 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimizden Wushu Başarısı

Türkiye Wushu Federasyonu, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Wushu – Kung Fu Festivali”nde 3. sınıf öğrencimiz Zara Altun wushu dalında madalya kazandı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 
23 NİSAN COŞKUSU
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TED Bodrum Koleji’nde büyük bir coşku ve neşe ile kutlandı.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlama etkinlikleri TED Bodrum Koleji Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin seslendirdiği şarkıların ardından bale, jimnastik ve dans kulüpleri hünerlerini sergiledi. Konferans salonunda gerçekleştirilen törenin ardından okulun tören alanında oyunlar oynandı, halk oyunları ekibi yöresel danslarını sergiledi ve TED orkestrası mini bir konser verdi. Velilerin ve Bodrum halkının katılımı ile şölen havasında geçen kutlamalar büyük bir ilgi ile izlendi. Hazırlamış oldukları gösterileri kocaman yüreklerle sunan öğrenciler ve katılımcılar keyifli saatler geçirdi.
Arkadaşlığa engel yok!

Hayatı yaşamak kadar, paylaşmak da önemli… TED Bodrum Koleji olarak, çocuklarımıza sadece öğretim alanında değil, hayatın her anında sağlam adımlar atacak bir perspektif kazandırmak için çalışıyoruz. Onları gelişen-değişen dünyaya, her alanda hazırlamak ödevimiz.

 

Her öğrencinin bireysel farklılıklarını gözeterek zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal açılardan bir bütün olarak gelişmesini;  ulusal ve evrensel insan kimliğini taşıyan, empati yapan, farklılıkları kucaklayan birer birey olarak yetişmesini sağlama hedefiyle çalışan okulumuzda Engelliler Haftası kapsamında, iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. İlk olarak, Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim Derneği’nin Bodrum Şubesi Başkanı Seher Kara, okulumuzda 7. Sınıf öğrencileri ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Seher Kara, çocukluğundan bu yana yaşadığı aşamaları, anılarını öğrencilerimiz ile paylaştı ve kararlılıkla, karşılaşılan engel ne olursa olsun bunun aşılabileceğini anlattı. Çocuklarımıza, kendisinin karşılaştığı yüzlerce zorluğa karşılık okuma aşkından asla vazgeçmediğini, sadece engeli olduğu için bireylerin eğitim, istihdam ve sosyal hayattan soyutlanmalarına veya çeşitli olanaklardan mahrum kalmalarına kimsenin gönlünün razı olmaması gerektiğini belirtti.

 

Öğrencilerimiz, özellikle Seher Hanım’ın okuma-yazma eylemini nasıl gerçekleştirdiklerini anlatmak için kullanımını gösterdiği kabartmalı harflerden oluşan Braille Alfabesini merakla incelediler.

 

Bu söyleşinin ardından öğleden sonra, öğrencilerimiz Yahşi Zihinsel Engelliler Okulu öğrencileri ile okul yemekhanesinde bir araya geldiler. Bu buluşma öncesinde, PDR uzmanlarımız tarafından, farklı gelişen çocuklara dair bilgilendirilerek nasıl yaklaşmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi oldular. Sonra, hep birlikte resim yaptılar, pasta yediler ve coşkuyla dans ettiler.

 

Farklı gelişen çocuklarla ortak bir paylaşımda bulunmak, her iki grup için de bambaşka bir deneyimdi. İlk heyecan atlatıldıktan sonra, kaçamak bakışlar yerini gülümsemelere, ufak temaslar kucaklamalara bıraktı.

 

Öğrencilerimiz, hafta süresince, Yahşi Zihinsel Engelliler Okulu’ndan gelecek misafirleri için ördükleri bileklikleri, arkadaşlarına armağan ettiler. Öğretmenlerimiz de meslektaşlarına, el emeği göz nuru armağanlarını sundular.

 

Çocuklarımız, birlikte geçirilen iki saat sonunda, tüm arkadaşların birbirine benzemesi gerekmediğini, bazen, kendilerinden 5-6 yaş büyük birisinin yürümesine, yemek yemesine yardımcı olabileceklerini, yadırgamamayı, görmezden gelmemeyi, koruma içgüdülerini ortaya çıkartmayı öğrendiler. Dünyanın bambaşka renklerinden biriyle daha tanıştılar.

 

Aslında tüm günü özetleyen, misafir okulu uğurlarken bir öğrencimizin söylediği şu sözler oldu:

 

-          Öğretmenim, bize böyle bir gün yaşattığınız için teşekkür ederim.

TED Bodrum Koleji olarak 100.günümüzü kutladık!

Öğrencilerimiz, okulların açıldığı ilk günden itibaren 100.güne gelene kadar her gün takvim çalışması yaptılar. Bu şekilde kaçıncı günde olduklarını günlük takip ettiler. Anaokulu öğrencilerimiz velileri ile kendi seçtikleri malzemelerden 100 adet kullanarak projeler yaptılar ve  koridorlarda sergilediler. "100 Gün 100 Adım" etkinliği ile kendi adımlarını süslediler. 100'e kadar sayarak eğlendiler. Diğer sınıf seviyelerinde de matematik dersleriyle bağlantılı olarak çeşitli etkinlikler yapıldı.

 

Çiçek ve Şehir Kompozisyonları

Öğrencilerimiz Fikret Alp ve Doğa Naz Köroğlu kardeşler ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda arkadaşlarıyla birlikte açtı. 3. sınıf öğrencimiz Doğa Naz Köroğlu’nun çiçek kompozisyonları ile kardeşi 1. sınıf öğrencimiz Fikret Alp Köroğlu’nun şehir resimlerini tasvir ettiği çalışmalardan oluşan sergileri hafta boyu fuaye alanımızda sergilenecek. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.