Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencimizden Wushu Başarısı
12 Aralık 2016 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencimizden Wushu Başarısı

Türkiye Wushu Federasyonu, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Wushu – Kung Fu Festivali”nde 3. sınıf öğrencimiz Zara Altun wushu dalında madalya kazandı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 
"En Güzel Gezi Okul Gezisidir"

Okulumuz 5.sınıf öğrencileri Uzay Kampı Gezisi sırasında Efes Antik Kenti hakkında öğretmenlerinden bilgi aldılar. Söyleşi sonunda Efes Antik Kenti’ni iyice merak eden öğrencilerimizin dünyanın sayılı tarihi zenginliklerinden olan, sayısız masala ev sahipliği yapan kenti tanımaları için okulumuz bir gezi düzenlendi.

 

Efes Harabeleri’nde, Efes Selsus (Celcius) Kitaplığı’nı da gezen öğrencilerimiz doğrudan bilgi ve tecrübeye ulaşırken eğlenerek öğrenmeyi bir kez daha deneyimlemiş oldular.

 

Öğrencilerimiz “En güzel gezi okul gezisidir” diyerek yıllar sonra tatlı bir tebessümle hatırlayacakları güzel bir anıyı arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte yaşamanın keyfine vardılar.

 

Geleneksel Kütüphane Kampımızı Gerçekleştirdik

Her yıl düzenli olarak Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında, tüm 4.sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kütüphane kampımız bu yıl da macera ve eğlence dolu geçti. Dans, müzik, oyun ve bol bol eğlencenin olduğu kampımızda öğrencilermiz kitaplar okudu, filmler seyretti, okul içerisinde hazine avına çıktı. Öğrencilerimiz gelecek yıllarda hatırlayacakları unutulmaz bir deneyim yaşamış oldu.

 
Harflerin Dansı Kitabının Yazarı Yasemin Şahin Öğrencilerimizle Buluştu

Harflerin Dansı kitabının yazarı Yasemin Şahin ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldi. Kitabından bölümler okuyarak başladığı etkinlikte öğrencilerimize harfleri karikatürize ederek çizmenin ne kadar keyifli olduğunu gösterdi. Öğrencilerimiz harfleri birer karikatüre çevirirken hem eğlendi hem öğrendi.

“En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.”

Bizler öğrencilerimize sorumluluk duygusunu kazandırmak adına planladığımız Sosyal Sorumluluk Projemizi velilerimizin de desteği ile gerçekleştirmenin  mutluluğunu yaşıyoruz.

 

“Sorumluluk duymak” demek, kişinin kendisi kadar diğer insanlar için de bazı görevleri “zamanında ve kendisi için yapıyormuşçasına” yerine getirmesi demektir.

 

Bu bağlamda; bugün öğleden sonra projemizin son aşamasını gerçekleştirmek üzere Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokuluna gittik.

 

Sınıflara gruplar halinde girerek aldığımız kutu oyunlarını öğrettik ve ardından kutu oyunlarını onlara hediye ettik.

 

Yakınımızda olan başka bir okulu ziyaret etmek, okulun öğrencileri ile tanışmak ve onlarla paylaşımda bulunmak…

 

Mustafa Kemal Atatürk’ ün söylediği gibi;

 

 “En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.”

 

 

Sosyal Sorumluluk Projemize destek veren herkese sonsuz teşekkürler.