Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğretmenlerimiz STEM Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı
09 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğretmenlerimiz STEM Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı

Scientix Projesi Türkiye İstanbul Temsilci, Intel Make Tomorrow (Yarını İnşa Et) Programı Eğitim Koordinatörü Fatma Caner ve Matematik Öğretmeni, STEM Uzmanı Şadan Efe Durak tarafından öğretmenlerimize iki günlük “STEM Eğitimi” verildi. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının disiplinlerarası yaklaşımla ele alınmasını içeren; teorik bilginin uygulama ve ürüne dönüştürülmesine olanak tanıyan STEM eğitiminde öğrendiklerini pratiğe döken öğretmenlerimiz, birbirinden ilginç tasarımlar ortaya koydu.

Öğrencilerimiz Muğla Artistik Cimnastik İl Şampiyonu

Muğla Artistik Cimnastik İl Şampiyonasında öğrencilerimiz takımda ve bireyselde Muğla birincisi olarak okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Minik A Kızlar Takımımız Muğla 1.'si Duru Başak ÇAKMAK, Ada ERTAN, Zeynep YÜKSEL, Lara Louse WELLINGTON, Leyla ÖZYILMAZEL, Aleyna GAZEN, Ela ERKAN, Lena Cankız TAĞLUK, Eda MERTER, Eylül TAŞGAN, Duru SUBAY

Minik B Kızlar Takımımız Muğla 1.'si Nehir ÖZMAN, Lara BİLGİÇ, Armina BİÇER, Irmak ÖZMAN

Minik A Erkek Cimnastik Takımımız Muğla 2.'si Efe ARBAK, Seçkin YAŞAR, Ege YILDIRIM

Ferdi – Muğla 1.'si Nehir ÖZMAN,

Ferdi - Muğla 2.'si Lara BİLGİÇ

Minik Erkek A Cimnastik Takımımızdan

Ferdi - Muğla 1.'si Mithat Noyan ÖZDOĞAN

Ferdi - Muğla 1.'si Ada ERTAN

Ferdi - Muğla 3.'sü Seçkin YAŞAR,

Ferdi - Muğla 4.'sü Ege YILDIRIM

Akdeniz'i Temiz Tutalım

Akdeniz'in kirliliğine dikkat çekmek amacıyla dünyada eş zamanlı gerçekleştirilen "Akdeniz'i Temiz Tutalım" kampanyasının (Clean up the Med) Bodrum ayağını TURMEPA ile birlikte 2. sınıf öğrenci ve öğretmenlerimiz gerçekleştirdi.

Ben sıcakken arkadaşım sen üşüme!

Kış mevsimi hepimiz için zor geçmektedir. Birçok ilde yaşayan vatandaşlarımız bizden daha ağır şartlar altında yaşamlarını sürdürmektedir. Bizler burada ısınmak için birçok imkâna sahipken, arkadaşlarımız yaşam mücadelesi vermekte. Hedeflerinden biri de çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmek olan okulumuz bu duruma tepkisiz kalamazdı. Bu nedenle öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle ve velilerimizle beraber bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmeye karar verdik. Ürettiklerimizle ülkemizin çeşitli bölgelerindeki olanaksızlıklar içindeki çocukları ısıtmaya çalışacağız. 

 

Siz değerli velilerimizin de desteğiyle; Bodrum’un güneşini üşüyen arkadaşlarımıza taşıyoruz!

 

“Ben Sıcakken Arkadaşım Sen Üşüme!” adlı projemizin iki ayağı vardır. Birinci ayağında öğretmenlerimiz önderliğinde 5., 6. ve 7.sınıf öğrencilerimiz üşüyen arkadaşlarına atkı, bere ve battaniye örecekler. Projenin örgü örme ayağına siz değerli velilerimiz de kendi üretimlerinizle destek olabilirsiniz. Kendi emeğimizle ürettiğimiz ürünlerin ihtiyacı olanlara ulaştırılması çok kıymetlidir.

 

Projenin ikinci ayağında ise, okulumuzun tüm sınıf seviyelerinde tercihen yeni alınmış veya iyi durumda olan çok az kullanılmış atkı, bere, eldiven, çorap,  battaniye gibi kışı sıcak geçirmelerine yardımcı olacak eşyalar toplayacaklar.

 

Öğrencilerimizin kendi emekleriyle atacağı her ilmekle arkadaşlarımıza bir adım daha yaklaşacağız. Sizlerden de bu projemize destek bekliyoruz. Çocuklarınızla beraber öreceğiniz bir atkı hem sizlerin hem de buna sahip olacak çocukların içini ısıtacak. Üşüyen arkadaşlarımızın yaşadıklarını hepimizin el emeği olan ürünlerle azaltmaya çalışalım ve “İLMEK İLMEK YAKINLAŞALIM”

 

Proje kapsamında, 10 Ocak 2014’e kadar sizlerden gelecek ürünler toplanacaktır.

 

 

TED Bodrum Koleji ailesi olarak,

Öğrenci, Veli, Öğretmen ve Çalışan hep beraber, el ele

Ege’nin sıcağını Doğu’ya gönderelim…

Daha Nice Okuma Serüvenlerine
“1950’lerin en iyi kitapları” teması ile velilerimizle birlikte yol aldığımız TED Kitapsever Kulübü 11 Haziran Çarşamba günü son kez buluştu.
 
 
 
 
 
Kütüphane Sorumlusu Sevil Sarp Ege’nin moderatörlüğünde gerçekleşen buluşmalarda her ay seçilen kitaplar;
 
§  Yazara ilişkin bilgiler,
 
§  Romanın yazıldığı dönemin sosyo-politik olayları,
 
§  Felsefi ve edebi akımların romana etkileri,
 
§  Yazarın çağdaşlarını ve romanın edebiyat tarihi açısından değerini,
 
§  Romanın kurgusu, dili, edebi anlayışı ve üslubu ele alınarak yorumlandı.
 
 
 
Kitapların yakıldığı, bilginin yok sayıldığı bir dünyayı anlatan distopik roman “Fahrenheit 451” ile başlayan buluşmalar,
 
 İris Murdoch -“Ağ”,
 
Ahmet Hamdi Tanpınar - “Huzur”,
 
J.D. Salinger - “Çavdar Tarlasında Çocuklar”,
 
 Kenzaburo Oe - “Kişisel Bir Sorun”,
 
 Gabriel Garcia Marquez - “Kolera Günlerinde Aşk”,
 
Patricia Highsmith - “Trendeki Yabancılar” ve 
 
Sylvia Plath - “Sırça Fanus” okumaları ile son buldu.
 
 
 
Buluşma bitiminde velilerimizin bu güzel birlikteliği tatlandırmak için yaptırdıkları pasta ise güne, paylaşmanın güzelliğini ve hüznünü kattı..
 
Daha Nice Okuma Serüvenlerine…