Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğretmenlerimiz STEM Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı
09 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğretmenlerimiz STEM Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı

Scientix Projesi Türkiye İstanbul Temsilci, Intel Make Tomorrow (Yarını İnşa Et) Programı Eğitim Koordinatörü Fatma Caner ve Matematik Öğretmeni, STEM Uzmanı Şadan Efe Durak tarafından öğretmenlerimize iki günlük “STEM Eğitimi” verildi. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının disiplinlerarası yaklaşımla ele alınmasını içeren; teorik bilginin uygulama ve ürüne dönüştürülmesine olanak tanıyan STEM eğitiminde öğrendiklerini pratiğe döken öğretmenlerimiz, birbirinden ilginç tasarımlar ortaya koydu.

25 Ülkenin AB Gönüllülerince Hazırlanan Sergi

 

14. Uluslararası Bodrum Dans Festivalinin son ayağı olan Para Ödüllü Fotoğraf Yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafları, 25 Ülkeden AB gönüllüleri el birliği ile düzenlediler, sergi alanına yerleştirdiler.

 

22 Mayıs – 28 Mayıs tarihleri arasında bu yıl on dördüncüsü düzenlenen  ve 31 ülkeden bin 490 dansçının katıldığı Uluslararası Bodrum Dans Festivalinin son ayağı olan Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı ile 28 Mayıs tarihinde okulumuzun ev sahipliğinde düzenlenen koktey ile sona erdi.

 

Sunuculuğunu Serdar Karlıova’nın yaptığı törende, 3 kategoride 84 eserin yarıştığı ve toplam 11 eserin ödül aldığı yarışmada, eser sahipleri,TED Koleji Kurucu Temsilcisi Erdem ERKEN, Okul Müdürü Fırat ASYALI, JCI – Genç Girişimciler ve Liderler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şehval ÖZTÜRK, Bodrum Fotoğraf Kulübü Kurucu Başkanı İsmet AKBAY, Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih ÖZVEZNECİ’nin ellerinden   ödüllerini aldılar.

 

TED Kolejinde düzenlenen kokteyle basın mensupları, yarışmacılar, düzenleyen kuruluşların yöneticileri ve AB Gönüllülerinden oluşan yaklaşık 75 kişi katıldı.

 

Antik Tiyatro, Halikarnas ve İskele Meydanı ile Binnaz Karakaya spor salonunda dansçıların gösterileriyle renkli görüntülere sahne olan festivalden karelerle oluşan ve sergilenmeye değer bulunan  fotoğraflar bir hafta boyunca TED Bodrum Kolejinde sergilenecek.

 

 

 

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz Öğrencilerimizle Buluştu

Bodrum Kent Konseyi ve Denizciler Derneği Başkanı, Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkan Yardımcısı, Kaptan Mustafa Demiröz ortaokul öğrencilerimizle konferans salonumuzda bir araya geldi. Söyleşisi boyunca öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan konuğumuz, denizcilik deneyimlerini paylaştı. Katılımları için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Karatede Öğrencimizden Büyük Başarı

İstanbul’da 23-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, 33 ülkenin katıldığı 7. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası ve Dünya Kupası Karate Şampiyonası’nda öğrencimiz Orhan Alp Kuzulu 2 Birincilik, 1 Üçüncülük alarak 2 Altın 1 Bronz madalya kazanmıştır.  

 

Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

 

 

 

1. Sınıf Velisi Olmak

Okulumuzun PDR uzmanlarından Sibel Peşte 1. sınıf velilerimize bir araya geldi. Okul – aile işbirliğimizi güçlendirmek, velilerimize rehber olabilecek “okuma yazma süreci” ile ilgili tavsiyelerde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte velilerimiz akıllarına takılan sorulara PDR uzmanımızla birlikte cevap buldular.