Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okula Kabul ve Bursluluk Sınavımız Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştirildi
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Okula Kabul ve Bursluluk Sınavımız Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştirildi

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Sınıflar Okula Kabul ve Bursluluk Sınavımız yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Sabah saat 10.00'da başlayan ve iki saat süren okula kabul ve bursluluk sınavımızda, oldukça sınırlı kontenjan için yaklaşık 900 aday öğrenci TED öğrencisi olmak için ter döktü. Okulumuza göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı aday öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

Yaratıcı Eller Kulübü Her Hafta Harikalar Yaratıyor

Okulumuz dördüncü sınıf öğrencileri Yaratıcı Eller Kulübü’nde bu hafta, sınıf öğretmenleri Merve Aras gözetiminde kağıt ve kupa bardaklardan kendi kalemliklerini tasarladılar.

 

Her hafta farklı bir etkinlikle sanatsal yönlerini gösteren öğrenciler, hayal güçlerini kullanarak bardakların yüzeylerini renk renk ojelerle boyadılar ve farklı materyallerle süslediler. Minik öğrenciler çalışmaları bittiğinde içine kalemlerini doldurarak kendi yaptıkları bir ürüne sahip olmanın mutluluğunu yaşadılar.

TED BODRUM KOLEJİ VELİ TANIŞMA VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

TED Bodrum Koleji, 5, 6 ve 7. sınıf öğrenci velilerine yönelik sene başı veli bilgilendirme toplantıları düzenledi.

 

TED Bodrum Koleji olarak, velilerimizi 2014-2015 akademik yılı programı ve eğitim süreci hakkında bilgilendirmek, yeni döneme ait yenilikleri paylaşmak ve velilerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz veli tanışma ve bilgilendirme toplantılarımız devam ediyor. 02 Eylül 2014 Salı günü okul öncesi ve 1.sınıf, 03 Eylül 2014 Çarşamba günü lise hazırlık, 2, 3 ve 4.sınıf velilerimize yönelik düzenlediğimiz toplantılarımız bugün ise 5, 6 ve 7.sınıf velilerimizle devam etti.

 

5.sınıf için 10.00-12.00, 5 ve 7.sınıflar için 13.00-15.00 saatleri arasında düzenlenen toplantılar, Okul Müdürümüz Fırat Asyalı’nın 2014-2015 Akademik yılına ilişkin iyi dilekleri ve akademik kadroyu velilerimize tanıştırmasıyla başladı.

 

Tanışmanın ardından; Okul Müdürümüz Fırat Asyalı, eğitim sürecinin genel hedeflerini ve TED Bodrum Koleji’nin farkını aktardı. Ardından, Ortaokul Müdür Yardımcımız Oya Sakız eğitim programında yer alan amaç ve kazanımların nasıl destekleneceğini velilerimizle paylaşarak, uygulayacakları programlar hakkında bilgi verdi. Velilerimize derslerin işlenişi, öğretim stratejileri, veli- öğrenci ilişkisi ve takip etmeleri gerekli olan konularda brifing veren Oya Sakız, okul kural ve ilkelerini velilerimizle paylaşarak, velilerimizin de bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini vurguladı.

 

Ortaokul müdür Yardımcımız Oya Sakız’ın konuşmasının ardından TED Bodrum Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Serdar Öztürk, TED Koleji’nde uygulanan, “Kişiye özel” eğitim modeli ile geliştirilen çift yabancı dil eğitimini ve ana dilli İngilizce olan öğretmenler eşliğinde yapılandırılan İngilizce eğitimini, hayata dayalı aktivitelerle yaşayarak öğrenme modelini anlattı. Serdar Öztürk, yabancı dil eğitimi kapsamında öğrencilerimize ders materyali olarak dağıtılacak olan ve Türkçe ile birlikte dört dili kapsayan “Avrupa Dil Gelişim Dosyası” hakkında da velilerimizi bilgilendirdi.

 

Son olarak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi öğretmeni Fadime Yaslan, uygulayacakları, öğrencinin birey olarak farklılıklarının anlaşılmasında yardımcı olacak destekleyici rehberlik hizmetini, okul - aile - çocuk üçgenin en sağlıklı şekilde kurulması için gerekenleri aktardı. Fadime Yaslan, ergenlik dönemine geçiş sürecinde öğrencilerle nasıl iletişim kurulması gerektiği konusunda da velilerimize bilgiler verdi.

 

Tanışma ve bilgilendirme toplantısının ardından, velilerimiz öğretmenleriyle birebir görüşerek öğrencileri hakkında bilgi aldılar. Öğrencilerimize faydalı neler yapılabileceği hakkında öğretmen veli görüşleri paylaşıldı. Öğretmenlerimiz velilerimize, eğitimde en önemli etkenin öğretmen-veli-öğrenci üçlü sacayağının olması gerektiğini bunun içinde her zaman görüşmek için gelebileceklerini yinelediler.

 

Velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Minik Aşçılar Mutfakta

Okulumuzun en küçük bireyleri olan anasınıfı öğrencileri Mavi ve Sarı sınıflarımız, velileri ve öğretmenleri rehberliğinde, okulumuz Mutfak Atölyesi’nde bir araya gelerek meyve salatası ve pasta yapmayı öğrendiler.

 

Etkinlikte kış meyvelerinin hangileri olduğunu, hangi vitaminleri ihtiva ettiğini, ne kadar sıklıkla tüketmeleri gerektiğini öğrenen minikler, keyifli ve öğretici bir saat geçirdiler.

 

Etkinlik sonunda yaptıkları meyve salatalarını ve pastalarını neşeyle yiyen minikler, okulda aileleriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

Bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyoruz.

 

Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdi

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz bir dönem boyunca yaptıkları çalışmaları İngilizce ve Türkçe sunumlarıyla aileleriyle paylaştı. Çocuklarımızın, öğretmen ve ailelerimizin heyecanı birbiriyle buluştu. Öğretmen ve öğrencilerimizin emeklerine ailelerimizin katılımlarına teşekkür ediyoruz.