Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okulumuz BESİAD İle Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Projesi İçin İşbirliği Yapıyor
12 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Okulumuz BESİAD İle Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Projesi İçin İşbirliği Yapıyor

Okulumuz ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği, kurumsal bir işbirliğiyle ortak bir projeye imza attı.

Okulumuz, köklü geçmişinden aldığı güçle, Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi adını verdiğimiz programla; öğrencilerimizin öğrenme sorumluluklarını üstlenecekleri, etkin katılım gösterecekleri, çalışma ve üretmeye ilişkin  kültürü soluyacakları, emek, yaratıcılık, inovasyon, sorumluluk, saygı gibi yaşamsal değerleri içselleştirebilecekleri ve sonuçta gerçek yaşam becerileriyle donanacakları bir program başlattı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’in BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Köroğlu ve yönetim kurulu üyelerine tanıttığı projenin amacı, öğrencilerinin yaşamla anlamlı ilişkiler kurmalarını sağlayarak çalışmaya ilişkin değerleri ve çalışma kültürünü kazanmalarına yardımcı olmak, günümüz için gerekli yaşam becerileri edinmelerine liderlik etmek ve gerçekleştirecekleri meslek gözlemleriyle farklılaştırılmış ve kişiselleştirilmiş kariyer planlama süreçlerine rehberlik etmek olarak dile getirildi.

Programla birlikte öğrencilerin etkin olarak yaşamda yer alarak kendilerinin güçlü ve geliştirilmesi gereken yanlarını keşfedecekleri, kitaplarda yazanlar, derslerde anlatılanlarla gerçek yaşamı harmanlama şansına sahip olacakları, emeğin değerini teslim ettikleri gibi çalışma kültürüyle donanacakları, karşılaşacakları birçok sorunu öğrenme fırsatına dönüştürmeyi deneyimleyecekleri, kurdukları ilişkilerle sosyal yaşam becerilerini artıracakları hedef olarak anlatıldı.

Öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri yaşam deneyimi ve meslek gözlemlerinin, farklılaştırılmış ve kişiselleştirilmiş kariyer planlama süreçlerinde kendilerine yol gösterici olacağı vurgulandı.  

21.yüzyıl okullarının yaratıcı, yenilikçi, teknolojiyi bir araç olarak kullanan okullar olduğu kadar öğrencilerine öğrenme süreçlerinin yaşam boyu süreceğinin farkındalığını kazandıran okullar olacağının dile getirildiği toplantıda; eğitim ve öğretime ilişkin tanımlarının değiştiği günümüzde daha fazla otantik öğrenmelere, gerçek yaşamla ilişkilendirilmiş, teorik bilgiyi çok çeşitli uygulamalarla yaşama aktarabilen öğrenme alanları yaratma işlevini bu okulların üstlenmek durumunda kaldığı söylendi. Programla birlikte Bodrum’da, içinde bulunduğumuz 21. Yüzyıl’ın ruhunu yakaladığımız bir öğrenme ekolojisinin yaratılacağı ve öğrenme çemberinin genişleyeceği vurgulandı.

Ortaokul Öğrencilerimizle Mandalina Hasadı ve Reçel Etkinliği
İLK KÜTÜPHANE KAMPIMIZ!

 TED Bodrum Koleji Öğrencileri Öğretmenleri ile Birlikte Dün Gece Kütüphanemizde Uyudular!

22 Mart 2013 Cuma gecesi tüm 4.sınıf öğrencilerimiz ve gönüllü öğretmenlerimiz ile; öğrencilerimizin kitaplarla daha yakından iletişime geçmelerini sağlamak amaçlı ilk kütüphane kampımızı gerçekleştirdik. Ana temamız “MASAL” idi. Okul sonrasında öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz bahçede çeşitli oyunlar oynadılar. Keyifli bir yemeğin ardından okul kütüphanemize geçerek eşyalar yerleştirildi. Çok sevdiğimiz ve kitaplarını keyifle okuduğumuz yazar Fatih Erdoğan ile söyleşimizi yaptık, kitaplarımızı imzalattık. İlerleyen saatlerde on kişilik dört gruba ayrılarak el fenerleri ile okulda “MASAL AVI”na çıkıldı. Amacımız öğrencilerimizin ilk seçtikleri masalın eksik parçalarını bulmalarıydı. Okulun çeşitli bölümlerine asılan eksik masal parçalarını bulurken öğrencilerimiz grup olarak hareket etme, iş birliği ve birbirini dinleme becerilerini geliştirdiler. Okulu karanlıkta görmek öğrencilerimizi çok heyecanlandırdı.  Kitap ile ilgili kısa bir film izleyip değerlendirdikten sonra kütüphanecilik tarihinde çok önemli olan Mustafa Güzelgöz (Eşekli Kütüphaneci) ile ilgili bir video izleyerek kütüphanelerin önemi üzerine sohbet ettik.

Uyku tulumları içine girip uykuya geçerken öğrencilerimize masal dinlettirdik. Sabah uyanmaya başlamalar güneşin ilk ışıkları ile oldu. Saat 06.00 olduğunda hepsi uyanmıştı. Öğrencilerimiz geceyi okul kütüphanesinde geçirmenin çok heyecanlı olduğunu ve bu deneyimi hayatları boyunca hiç unutamayacaklarını söylediler. Kahvaltının ardından aileleri ile evlerine giderken hepsinin yüzünde eğlenmenin ve keyifli bir gecenin mutluluğu vardı. Kütüphane kampı için bizimle olan yazar Fatih Erdoğan’a, 4. sınıf öğretmenlerimize, gönüllü olarak kampa katılan tüm öğretmenlerimize ve özellikle öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

TED Bodrum Koleji ATATÜRK’Ü ANMA SERGİSİ Midtown’da Açıldı

TED Bodrum Koleji  öğrencilerinin  Görsel Sanatlar Dersinde yaptıkları çalışmalar Atatürk’ü Anma  Haftasında  Midtown’da sergilenmeye başladı. Anaokulundan 7. Sınıflara kadar her öğrencinin yaptığı çalışmaların bir kısmı Midtown’da beğeniye sunuldu.

 

Sergilenmeye başladığından bu yana Atatürk’ü anlatan resimler görenlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Ziyaretçiler tarafından çok beğenilen ve takdir gören “TED Bodrum Koleji Atatürk’ü Anma Sergisi” 24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecektir.

TED Bodrum Koleji 8. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası

TED Bodrum Koleji ile Türkiye Satranç Federasyonu Bodrum İlçe Temsilciliği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ve okulumuzun ev sahipliği yaptığı 8.Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 12-13 Ekim 2013 tarihlerinde toplamda 77 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Küçükler kategorisinde 1- Ada Çelik, 2- Mustafa Gülcü, 3- Hüseyin Özadenç kupa alan sporcular, 4- Mert Özadenç, 5- Mert Dülger, 6- Ömer Mert Işık, 7- Boran Özsoy, 8- Alperen Uysal, 9- İsmail Erdem Yapıcıoğlu, 10- Doğaç Özdalar madalya alan sporcular oldular,

 

Yıldızlar kategorisi; 1- Deniz Çağan Çevik, 2-Arif Doğuhan Erkin, 3- Deniz Özaydın kupa alan sporcular, 4-Melda Sağol, 5- Barış Acar, 6- Başak Acar, 7- Denizhan Öngün, 8- Mehmet Eren Eralp, 9- Umut Can Duran, 10-Rıdvan Çiçekel madalya alan sporcular oldular,

 

Gençler Kategorisi; 1- Alcay Avan, 2-Mehmet Çağatay Çevik, 3- Okyanus Saruhanoğlu kupa alan sporcular, 4- Ataberk Altuntaş, 5- Ülkem Güleç, 6- Arda Zorbozan, 7-Soner Yücel, 8- Abdullah Sait Aslan madalya alan sporcular oldular.

 

Büyükler kategorisinde; 1- Nino Kalandadze Kalaycı, 2- Oğuz Aktaş, 3- Mehmet Sabri Gülcü kupa alan sporcular, 4- Ziya Tolon Teker 5- Oktay Çelik, 6- Aziz Güleç, 7- Sinan Emektar, 8-Atilla Dülger, 9- Helin Gün madalya alan sporcular oldular.

 

Heyecanlı geçen turnuvanın sonunda Okul Müdürümüz Fırat Asyalı satranç oyununun önemine değinerek, bu yıl 8.si gerçekleşen Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası’nı okulumuzda gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi ve kazananlara ödüllerini takdim etti.