Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okulumuzda Daha Sağlıklı ve Ekolojik İçme Suyu Sistemi
07 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Okulumuzda Daha Sağlıklı ve Ekolojik İçme Suyu Sistemi

Okulumuz, öğrencilerimizin daha sağlıklı ve ekolojik içme suyu tüketimini sağlamak amacıyla Elkay Su ile yaptığı çalışmalar sonucu son altı aylık zaman zarfında yaklaşık 40 bin adet 330 ml pet şişeyi doğaya kazandırdı.

Ekolojik su ile öğrencilerini buluşturan ve bu çözümün TED Bodrum Koleji’nin eğitim anlayışı ile örtüştüğünü belirten Okul Koordinatörü Sevinç Zeren “Eko okul olarak öğrencilerimize çevre konusunda olduğu kadar, yaşamları boyunca kullanacakları ve başarılarını etkileyecek alışkanlıklar kazandırıyoruz. Elkay Su istasyonları ile öğrencilerimiz sağlıklı su tüketirken istasyonların ön LED panelinde bulunan çevreci GreenTicker (kullanım miktarına göre değişen numaratör) sayesinde kaç adet 330 ml. pet şişenin çevre atığı olmaktan kurtarıldığını gözlemleyebiliyor. Böylece bu cihazların kullanımı çocuklar için daha eğlenceli hale gelirken öğrencilerimizde çevreci olma bilincini de arttırıyor.” dedi.

Çevreye ve sağlığa katkılarının yanı sıra emek, zaman ve ekonomik açıdan da tassarruf ettiklerine değinen TED Bodrum Koleji İdari İşler Müdürü Murat Altun “Okul olarak tasarrufla ilgili birçok projeye imza atıyor, bu konuda öğrencilerimizi bilinçlendiriyoruz. Bu kapsamda okulumuzda plastik kullanımının önüne geçerken tassaruf da edebileceğimiz alternatif bir sistem arayışındaydık. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Amerikan firması olan Elkay Su istasyonlarını bulduk. Elkay Su istasyonlarının kullanımına geçmeden önce okulumuzda günde en az 20 ambalajlı su değişimi gerçekleştiriyorduk. Düşük güç tüketimi sağlayan, hijyenik, pratik, çevre dostu olan ve yurtdışında birçok eğitim kurumunda kullanılan Elkay Su istasyonları ile ambalajlı sular için harcadığımız emeğin, zamanın ve israfın da önüne geçmiş olduk. Böylece öğrencilerimiz sağlıklı su tüketirken tasarruf da ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

 

Öğrencilerimiz Muğla Artistik Cimnastik İl Şampiyonu

Muğla Artistik Cimnastik İl Şampiyonasında öğrencilerimiz takımda ve bireyselde Muğla birincisi olarak okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Minik A Kızlar Takımımız Muğla 1.'si Duru Başak ÇAKMAK, Ada ERTAN, Zeynep YÜKSEL, Lara Louse WELLINGTON, Leyla ÖZYILMAZEL, Aleyna GAZEN, Ela ERKAN, Lena Cankız TAĞLUK, Eda MERTER, Eylül TAŞGAN, Duru SUBAY

Minik B Kızlar Takımımız Muğla 1.'si Nehir ÖZMAN, Lara BİLGİÇ, Armina BİÇER, Irmak ÖZMAN

Minik A Erkek Cimnastik Takımımız Muğla 2.'si Efe ARBAK, Seçkin YAŞAR, Ege YILDIRIM

Ferdi – Muğla 1.'si Nehir ÖZMAN,

Ferdi - Muğla 2.'si Lara BİLGİÇ

Minik Erkek A Cimnastik Takımımızdan

Ferdi - Muğla 1.'si Mithat Noyan ÖZDOĞAN

Ferdi - Muğla 1.'si Ada ERTAN

Ferdi - Muğla 3.'sü Seçkin YAŞAR,

Ferdi - Muğla 4.'sü Ege YILDIRIM

11. Bölge Karate Kupası Gururlarımız

24 Kasım 2013 Pazar günü Milas'ta yapılan 11.BÖLGE KARATE KUPASI yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden; Kayra Sezgin, Orhan Alp Kuzulu, Koray Kamiloğlu “Altın Madalya” kazanarak bizleri gururlandırmışlardır. Onları yetiştiren antrenörleri Sayın Fatih Uzunlulu'ya çok teşekkür ediyoruz.

 

 

Muğla, Marmaris, Milas, Bodrum, Uşak, Aydın, Denizli, İzmir'den toplam 300'ü aşkın sporcunun katılımı ile gerçekleşen ve çok çekişmeli geçen maçlarda bu büyük başarıyı gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

TED BODRUM KOLEJİ VELİ TANIŞMA VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI TAMAMLANDI

TED Bodrum Koleji, sene başı veli tanışma ve bilgilendirme toplantılarını tamamladı.

 

TED Bodrum Koleji olarak, velilerimizi 2014-2015 akademik yılı programı ve eğitim süreci hakkında bilgilendirmek, yeni döneme ait yenilikleri paylaşmak ve velilerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz veli tanışma ve bilgilendirme toplantılarımızı tamamladık. 02 Eylül 2014 Salı günü okul öncesi ve 1.sınıf, 03 Eylül 2014 Çarşamba günü lise hazırlık, 2, 3 ve 4.sınıf, 04 Eylül 2014 Perşembe günü 5, 6 ve 7.sınıf velilerimize yönelik düzenlediğimiz toplantılarımız bugün 8.sınıf velilerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantıyla son buldu.

 

8. sınıf velilerimize yönelik bugün saat 10,00-12,00 arasında düzenlenen toplantı, Okul Müdürümüz Fırat Asyalı’nın 2014-2015 Akademik yılına ilişkin iyi dilekleri ve akademik kadroyu velilerimize tanıştırmasıyla başladı.

 

Tanışmanın ardından; Okul Müdürümüz Fırat Asyalı, eğitim sürecinin genel hedeflerini ve TED Bodrum Koleji’nin farkını aktardı. Ardından, Ortaokul Müdür Yardımcımız Oya Sakız velilerimize, derslerin işlenişi, öğretim stratejileri, veli- öğrenci ilişkisi ve takip etmeleri gerekli olan konularda brifing verdi.

 

Ortaokul müdür Yardımcımız Oya Sakız’ın konuşmasının ardından TED Bodrum Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Serdar Öztürk yabancı dil eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi öğretmeni Fadime Yaslan ise rehberlik hizmetleriyle ilgili olarak birer sunum gerçekleştirdi.

 

Tanışma ve bilgilendirme toplantısının ardından, velilerimiz öğretmenleriyle birebir görüşerek öğrencileri hakkında bilgi aldılar. Öğrencilerimize faydalı neler yapılabileceği hakkında öğretmen veli görüşleri paylaşıldı.

 

Velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Minik Öğrencimizden 'Su ve Doğa' Sergisi

1. sınıf öğrencimiz Belen Melis Pinhas, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla ‘Su ve Doğa’ konulu çalışmalardan oluşan sergisini okulumuz ilkokul katında arkadaşlarıyla birlikte açtı. Öğrencimizi duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz.