Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okulumuzun 6. Geleneksel Zeytin Hasadı Şenliği Başladı
09 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Okulumuzun 6. Geleneksel Zeytin Hasadı Şenliği Başladı

6. Geleneksel Zeytin Hasadı Şenliğimiz doğayla iç içe olan okul kampüsümüz içerisinde yer alan on dönümlük alana yayılmış zeytinlik alanda öğrencilerimiz tarafından yapılan hasatla başladı.

Zeytin hasadımız sırasında Zeytin Dostu Derneği Bodrum Temsilcisi Feridun Kaykı ve Zeytinyağı Tadım Uzmanı Nurdan Nimet Kaykı öğrencilerimize rehberlik ederek zeytine ve zeytinyağına özgü ilginç ve özel bilgiler de paylaştı.

Öğrencilerimiz bundan sonraki süreçte kahvaltılık zeytin hazırlayarak Zeytin Tadım Festivali düzenleyecek ve kalan zeytinlerin zeytinyağı olana kadar olan tüm aşamaları yerinde görerek öğrenecekler.

Zeytin Hasadı Şenliği ile yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanacak olan öğrencilerimiz, zeytin yerken ya da zeytinyağı tüketirken, bu ürünlerin sofralarına nasıl geldiğini kendi emekleri ile üreterek, yaşamın içinde tecrübe etmiş olacaklar.

Öğrencilerimiz bölgenin en önemli yerel değeri olan zeytini tarlada, zeytinyağı üretimini de yağhanelerde öğrenecekler.

Manisa Gölge Tiyatrosu Okulumuzdaydı

Manisa Gölge Tiyatrosu’nun sergilediği "Hav Hav Köy" müzikli danslı çocuk oyunu ile öğrencilerimiz hem öğrendiler hem de doyasıya eğlendiler.

Master Chef’ler İngilizce Konuşarak Yarıştı

Okulumuz lise hazırlık sınıfı öğrencileri İngilizce öğretmenleri Pınar İnceoğlu gözetimi ve jüriliğinde “Master Chef Prep” programını okulumuz Mutfak Atölyesinde kek yaparak canlandırdılar. Sadece İngilizce konuşmanın serbest olduğu aktivitede öğrenciler üç gruba ayrılarak zamana karşı yarıştılar.

 

Hem kek yapan hem de kek yapımını adım adım İngilizce anlatan öğrencilerimiz öğrendikleri İngilizceyi eğlenceli bir etkinlikle gündelik hayatta da uygulama ve pekiştirme fırsatı bulmuş oldular.

Öğrencilerimizden Sporda Büyük Başarı

29 - 30 Mayıs 2015'de Karadağ'ın Herceg Nova şehrinde 11 ülkeden 850 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen 20. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonasında okulumuz öğrencilerimizden Kayra SEZGİN 1. olup ülkemize altın madalya kazandırmıştır.

 

Çeşme’de 30 -31 Mayıs tarihlerinde yapılan Optimist Yelken Türkiye Okullar Arası Yelken Yarışlarında Ada Doğa GÖKTAN Optimist Yelken Küçük Kız Türkiye 2.’si, Özge Ece DEDE Optimist Yelken Yıldız Kız Türkiye 4.’sü oldu.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...

 

Öğrencimizden "Soyutlamalar" Sergisi

2. sınıf öğrencimiz Deniz Çınar Yalçınkaya ‘Soyutlamalar’ ismini verdiği ilk kişisel resim sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel soyut çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.