Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Robotik Kulübü Öğrencilerimiz Su ile Yakıt Üretti
02 Mart 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Robotik Kulübü Öğrencilerimiz Su ile Yakıt Üretti

5. ve 6. sınıf Robotik Kulübü öğrencilerimiz Bilim Kahramanları Derneği’nin düzenlemiş olduğu uluslararası ‘Hayvanlar: Yaşam Ortak Alanlarımız’ proje ve robotik yarışmasına katılmak amacıyla hidrojen motoru üreterek suyu  yakıt olarak kullanmayı başardılar. Petrol ve doğal gaz gibi birçok yakıttan çok daha fazla yanma enerjisine sahip olan su, hidrojen ve oksijen olarak ayrıldığında ortaya bir enerji çıkıyor. Öğrencilerimiz projelerini bugün Bodrum Kaymakamı Sayın Bekir Yılmaz’a sunacaklar.

 

Okulumuzun “MERAK KÖŞESİ!’’

Öğrencilerimizin derslerde edindikleri kazanımları günlük yaşamla ilişkilendirebilmelerine yardımcı olmak, bilimsel süreç becerilerini geliştirmek, soran, sorgulayan, merak eden, araştıran, bulguları analiz eden bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacı ile ortaokul zümre öğretmenlerimiz, okul koridorumuzda bir ‘’MERAK KÖŞESİ’’ oluşturdular.

 

Merak Köşesi; her ay yenilenen ‘’ÖDÜLLÜ MATEMATİK SORUSU’’, doğru bildiğimiz yanlışlara değinen ‘’BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ? ’bölümü,  öğrencilerimizin evde kolaylıkla uygulayabilecekleri ‘’HAYDİ DENEYELİM’’ başlıklı deney uygulama örnekleri ve zihinlerde merak uyandırarak öğrencilerimizi araştırmaya yönlendiren soruların bulunduğu ‘’HAFTANIN MERAK SORUSU’’ bölümü olmak üzere dört farklı başlıktan oluşuyor.

 

Keşfedildikten sonra gerçekleri anlamak kolaydır. Mühim olan keşfetmektir. Merak etmek ise keşfetmenin ilk adımıdır! Köşemizle bilimi keşfe sizi de bekleriz!

 

Üç kuşak el ele…

Öğrencilerimizin; sadece akademik başarılarını gözetmiyor, aynı zamanda paylaşımı, dayanışmayı, empatiyi, saygı ve yardımlaşmayı esas alarak büyümelerini amaçlıyoruz. Bu hedefin ışığında, 3. Sınıf öğrencilerimiz, Hayat Bilgisi dersi kapsamında, aile büyüklerimizle söyleşi yaptılar. Çağrımızı kırmayarak okulumuza gelen aile büyüklerimiz bizleri, eski fotoğraflarıyla, oyuncaklarıyla, alışkanlıklarıyla, gündelik yaşantılarındaki ilginç detaylarla benzersiz bir yolculuğa çıkardılar.

 

Öğrencilerimiz, bilgisayarların, elektronik oyuncakların yokluğunda nasıl zaman geçirildiğini, okullarda neler yapıldığını, bazı dönemlerde, çocukların erken büyümek zorunda kaldıklarını, aile yapılarının kişiden kişiye, toplumdan topluma farklılaştığını, ülkemiz tarihinden kesitlerle öğrendiler.

 

Bu katılımlarıyla, öğrencilerimizin dünyasında yepyeni bir pencere açan aile büyüklerimize teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

BTEC Dersleri Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye’de yalnızca TED okullarında uygulanan BTEC programının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Pearson yetkilisi Cem Sezer başvuru, uygulama koşulları hakkında 7. 9. 10. ve Hazırlık sınıfı öğrenci ve velilerimize yönelik bilgilendirmede bulundu. BTEC sertifikalarının uluslararası geçerlilik düzeyi ile ilgili de detaylı bilgi veren Sezer, programı tamamlayan öğrencilerimizin İngiltere’de, başta Oxford Üniversitesi olmak üzere, dünyanın en iyi üniversitelerine başvuruda sahip olacakları ayrıcalıkları velilerimizle paylaştı.

7. Sınıf Öğrencimizden Bireysel Resim Sergisi

Üç yıldır sürdürdüğümüz bireysel sergilerle şimdiye kadar 70 öğrencimiz çalışmalarını öğretmenleri, arkadaşlarıyla ve sizlerle paylaşma heyecanını yaşadılar.  

 

2015-2016 Eğitim ve Öğretim döneminde  TED Bodrum Koleji bireysel sergilerine 7A sınıfı öğrencimiz Ece Naz AYDIN'ın "Sulu boya" çalışmalarıyla başladık.

 

Doğadan esinlenerek yaptığı çalışmalarda, sulu boya tekniğini hakkıyla uygulayan öğrencimize başarılarının devamını diliyoruz.