Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
STEM Fair İle Bilim Dolu Bir Hafta
16 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

STEM Fair İle Bilim Dolu Bir Hafta

Tüm yaş gruplarından öğrencilerimiz 5-12 Mayıs tarihleri arasında 3rd STEM Fair kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Bilimin birçok dalıyla yakından tanışan, araştıran, sorgulayan, fikirler üreten, projelerini sunan, anlık görevlerini yerine getirmek için heyecanla çalışan, tasarımlar yapan ve karton kano yarışmasında yılmadan mücadele eden tüm öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar ve yaşattılar...

21.yüzyıl becerilerinin gelişimine ve disiplinler arası çalışmalarla üretkenliğin artmasını hedefleyen STEM temelli uygulamalar öğrenme süreçlerini zenginleştirmektedir.

İlk olarak 5 Mayıs Cuma günü TED Bodrum ailesinin tüm yaş gruplarının katılımı ile coşkulu bir Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenledik.

9 Mayıs günü 10-17 yaş grubundaki öğrencilerimizin çeşitli bilim dallarıyla ilgili proje çalışmalarını arkadaşlarına sundu. Sözel ve sayısal bilimler alanında farklı dersler kapsamında; zengin konu içeriğinde projeler hazırlayan öğrencilerimiz ve teknoloji temelli Robotik-TED Makers kulüpleri öğrencilerimiz sundukları özgün çalışmalarla ziyaretçileri hem şaşırttılar hem de birçok alanda bilgilendirdiler. Gün boyu tüm yaş gruplarındaki öğrencilerimiz sergiyi gezme ve çeşitli konular hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

11 Mayıs Perşembe ve 12 Mayıs Cuma günleri gerçekleştirilen STEM anlık görev etkinliklerde 6. ve 7.sınıf öğrencilerimiz takımlar halinde yarıştı. Öğrencilerimiz iyi bir takım ruhuyla ellerine verilen malzemeleri yaratıcı şekilde kullanarak görevlerini en iyi şekilde tamamlamak için tutkuyla çalıştılar. Heyecanla süren etkinlik süresince jüri üyeleri çalışmaları birçok açıdan değerlendirdi.

12 Mayıs Cuma günü  öğrencilerimiz karton kano yarışmasında tasarladıkları kanolarla coşkuyla yarıştı. Haftalar öncesinden duyurulan karton kano yarışmasına birçok yaş grubundan onlarca öğrenci başvurdu. Farklı boyut ve biçimlerde tasarlanan kanoların her bir görülmeye değerdi. Karton kanolar içerisinde havuzda ilerlemeye çalışan öğrencilerimizin sevinçleri, heyecanları, azimleri ve tutkuları tüm izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Jüri sıralamayı belirlerken zor anlar yaşadı.

Tüm öğrencilerimizin bilim dolu bir yaşama dair deneyimlerini keyifle ve coşkuyla artırma fırsatı bulduğu bu etkinlikler aydınlık bir gelecek için umut vericiydi...

Arılar Temamızı Laboratuvarda Kimya Öğretmenimizle Birlikte Zenginleştirdik

Arılar temamızı, laboratuvarda kimya öğretmenimiz Özlem Akçil eşliğinde işleyerek zenginleştirdik. Aslında bu serüven dün başladı okulumuzun bahçıvanı Hasan bey bizler için gözlemleyeceğimiz arıları buldu. Bu arıların bir kısmı doğal yollarla yaşam süresinin sonuna gelmiş bir kısmı gözlemimiz bittikten sonra doğaya geri bıraktığımız arılardı. Doğadaki arı türleri, arıların neden ağır hareket ettiği, nasıl gördükleri, balın nasıl yapıldığı hakkında bilgi aldıktan sonra mercek ve mikroskop ile arıları gözlemleme fırsatı bulduk. Tüm bu süreçlerde bize destek olan bahçıvanımız Hasan beye ve Özlem öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

TED Bodrum Koleji Lego Kulübü Öğrencilerimiz Bilim Kahramanları

TED Bodrum Koleji Lego Kulübümüz, Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Junior First Lego League Fuarı’nda LEGO’larla geliştirdikleri modellerle çöp sorununa farklı çözümler geliştirerek okula ödülle döndü. Fuarda “Posterimizle Modelimiz Muhteşem İkilimiz Ödülü”nü alan öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

TED Bodrum Koleji 1. Zeytin Hasadı Şenliği zeytinyağı fabrikası ziyareti ile sona erdi.

TED Bodrum Koleji 1. Zeytin Hasadı etkinliği kapsamında öğrencilerimiz toplamış oldukları zeytinlerin zeytinyağına dönüşüm sürecine tanıklık etmek için 13 Aralık 2012 tarihinde Yalıçiftlik’de bulunan bir zeytinyağı fabrikasına ziyarette bulundular. Tüm süreci profesyonellerden dinleyip, bu sürecin yakın şahitleri oldular.

Miniklerimiz Seramik Dersinde

Küçük eller çalışarak güçlenir, güçlendikçe üretir. Seramik dersinde hem eğleniyoruz hem üretiyoruz hem güçleniyoruz...