Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
STEM Fair İle Bilim Dolu Bir Hafta
16 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

STEM Fair İle Bilim Dolu Bir Hafta

Tüm yaş gruplarından öğrencilerimiz 5-12 Mayıs tarihleri arasında 3rd STEM Fair kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Bilimin birçok dalıyla yakından tanışan, araştıran, sorgulayan, fikirler üreten, projelerini sunan, anlık görevlerini yerine getirmek için heyecanla çalışan, tasarımlar yapan ve karton kano yarışmasında yılmadan mücadele eden tüm öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar ve yaşattılar...

21.yüzyıl becerilerinin gelişimine ve disiplinler arası çalışmalarla üretkenliğin artmasını hedefleyen STEM temelli uygulamalar öğrenme süreçlerini zenginleştirmektedir.

İlk olarak 5 Mayıs Cuma günü TED Bodrum ailesinin tüm yaş gruplarının katılımı ile coşkulu bir Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenledik.

9 Mayıs günü 10-17 yaş grubundaki öğrencilerimizin çeşitli bilim dallarıyla ilgili proje çalışmalarını arkadaşlarına sundu. Sözel ve sayısal bilimler alanında farklı dersler kapsamında; zengin konu içeriğinde projeler hazırlayan öğrencilerimiz ve teknoloji temelli Robotik-TED Makers kulüpleri öğrencilerimiz sundukları özgün çalışmalarla ziyaretçileri hem şaşırttılar hem de birçok alanda bilgilendirdiler. Gün boyu tüm yaş gruplarındaki öğrencilerimiz sergiyi gezme ve çeşitli konular hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

11 Mayıs Perşembe ve 12 Mayıs Cuma günleri gerçekleştirilen STEM anlık görev etkinliklerde 6. ve 7.sınıf öğrencilerimiz takımlar halinde yarıştı. Öğrencilerimiz iyi bir takım ruhuyla ellerine verilen malzemeleri yaratıcı şekilde kullanarak görevlerini en iyi şekilde tamamlamak için tutkuyla çalıştılar. Heyecanla süren etkinlik süresince jüri üyeleri çalışmaları birçok açıdan değerlendirdi.

12 Mayıs Cuma günü  öğrencilerimiz karton kano yarışmasında tasarladıkları kanolarla coşkuyla yarıştı. Haftalar öncesinden duyurulan karton kano yarışmasına birçok yaş grubundan onlarca öğrenci başvurdu. Farklı boyut ve biçimlerde tasarlanan kanoların her bir görülmeye değerdi. Karton kanolar içerisinde havuzda ilerlemeye çalışan öğrencilerimizin sevinçleri, heyecanları, azimleri ve tutkuları tüm izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Jüri sıralamayı belirlerken zor anlar yaşadı.

Tüm öğrencilerimizin bilim dolu bir yaşama dair deneyimlerini keyifle ve coşkuyla artırma fırsatı bulduğu bu etkinlikler aydınlık bir gelecek için umut vericiydi...

Okulumuzda Sualtı Dünya Rekoru Kırıldı

Milli sporcu Bilge Çingigiray Aydın, okulumuzun olimpik havuzunda Sualtı Sportif Guinness Dünya Rekorunu 67.16 metre ile kırdı. Sporcumuzu tebrik ediyoruz.

Yemekhanemizde Osmanlı Mutfağı

Lezzet dolu mutfağımızın bu dönemki “Yöresel Tatlar Günü” teması Osmanlı Mutfağı oldu. Zengin Osmanlı yemek kültürünün en beğenilenlerinden kuzu tandır, iç pilav, nohutlu yayla çorbası ve lokma tatlısı öğrencilerimizin tabaklarını doldurdu. Aşçılarımızın ve yemekhane personelimizin günün mönüsüne uygun bir şekilde Osmanlı saray kıyafetleriyle sunum yapması öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm personelimizce çok beğenildi.

"Love in Blue Bodrum"

Okulumuz 3. Sınıf öğrencileri, sanatçı Mine Burak’ın Bodrum evlerinin mimari özelliklerini yansıttığı "Love in Blue Bodrum" isimli sergisini ziyaret ettiler.

 

Dünden bugüne Bodrum’un masalsı hikayesinin dokuz farklı konseptte 63 eserlerle anlatıldığı sergide sanatçı, öğrencilerimize hem sergisi hakkında bilgi verdi hem de öğrencilerimizin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtladı.

 

Geçmişten günümüze Bodrum evlerinde ne gibi değişiklikler olduğunu, yaşanan kültürel dönüşümün fiziksel olarak Bodrum’u da değiştirdiğini belirten Burak, Bodrum’un ve Bodrum evlerinin özgün olarak korunması gerektiğinin altını çizdi ve öğrencilerimizden bu konuda hassasiyet göstereceklerine dair söz aldı.

 

Bodrum’un özgünlüğünün korunması için çalışmalarına öğrencilerimizin de destek göstermesinden memnuniyet duyduğunu belirten Burak’a sergisinde bizi ağırladığı için teşekkür ediyoruz.

 

Fun with English Sketches

4-A ve 4-B sınıflarından bazı öğrencilerimiz ikinci dönem kulüp saatlerinde bir araya gelerek hazırladıkları İngilizce skeçleri arkadaşlarına sergilediler.  Hem oyuncuların hem de seyircilerin oldukça keyifli zaman geçirdiği etkinlik, öğrencilerimizin ders dışı bir ortamda İngilizcelerini aktif olarak kullanmalarına da olanak sağladı.