Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” Sunumuyla Veli ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi
06 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” Sunumuyla Veli ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” başlıklı sunumuyla veli ve öğrencilerimizle buluştu. Sayın Atabay, 2018-2019 akademik yılından itibaren okulumuzda uygulanacak olan ‘Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’nı, tüm TED okullarında uygulanmaya başlayacak olan özel yenilikleri ve okulumuzda uygulanmakta olan uluslararası programların ayrıcalıklarını anlattı. Sunumun ardından Uluslararası Barselona Müzik Festivali’ne katılacak olan Okul Koromuzun mini konseri ile öğrenci ve velilerimizden oluşan “Nesilden Nesile, Geçmişten Geleceğe“ Halk Oyunları Gösterisi sunuldu. Sayın Atabay, son olarak öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Okula Güvenle Gidip Geliyoruz

Geçtiğimiz hafta sonu okulumuz öğrenci servislerinde çalışan araç sürücüleri ve rehber hosteslerle yaptığımız eğitimin ardından TED Bodrum Koleji Psikolojik Danışmanlarımız, tüm öğrencilerimizle Öğrenci Taşıma Araçlarında uyulması gereken kuralları anlattı.

 

Evle okul arasında yapılan yolculuğun; can güvenliğinin yanı sıra, eğitim ve sosyal açıdan da ne denli önemli olduğunun vurgulandığı eğitimlerde araç içindeki öğrenciler arası ilişkilerin ve karşılıklı davranışların TED Bodrum Koleji okul kurallarının bir devamı niteliğinde olduğunun, buradaki değerlerimize ve okul kültürümüze ayna tuttuğunun altı çizildi.

 

Okulda öğretmenlerimizin sınıf yönetim anlayışıyla, servis araçlarında uygulanan araç içi yönetim anlayışı arasında paralellik olması bizlerin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Her sabah güne mutlu ve huzur içinde başlayıp verimli bir okul günü yaşadıktan sonra tekrar aynı duygularla evine dönen öğrencilerimizin araç içinde nezaket kurallarına uymaları, karşılıklı selamlaşma, oturduğu yeri temiz tutma, arkadaşlarıyla sohbet ederken başkalarını rahatsız etmeme, emniyet kemerlerini mutlaka takma ve geç kalmama gibi birçok konuda bilinçlenmeleri için yaptığımız sınıf etkinlikleri öğrencilerimizin ilgisiyle karşılanmış ve oldukça verimli geçmiştir.

3. Sınıf Velilerimiz PDR Tanışma Toplantısında Buluştu

Yeni eğitim öğretim yılında 3. sınıfa “Merhaba” diyen velilerimiz PDR birimi tanışma ve bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Oldukça verimli ve paylaşımcı geçen toplantının sonunda velilerimiz öğrencilerimize küçük mesajlar yazarak dilek ve temennilerde bulundu.

TED Bodrum Koleji’nde, yazarlar ve atölyeler…

TED Bodrum Koleji, Kütüphane Haftası Etkinlikleri, birbirinden etkileyici söyleşi ve atölye çalışmalarına sahne oldu.

 

Öğrencilerimiz önce, mizahi unsurlar katarak renklendirdiği öyküleriyle hayal kurmanın önemini yücelten ödüllü yazar Pelin Güneş ile gerçek dünyanın ve güzelliklerinin farkına varmamızı sağlayacak keyifli bir macera olan “Fincan Teyzenin Kurabiyeleri” adlı kitabı konuştular.  Hayatımızın her alanını kuşatan tüketim kalıplarına karşı doğadan ve doğaldan kopmadan, dostluklarla örülmüş bir yaşam kurmanın mümkün olup olmadığını sorgulayan kitap hakkında, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimiz, düşünce alışverişinde bulundular.

 

 

Tülin Kozikoğlu söyleşisi ise yaratıcı okuma eylemi üzerine kuruluydu. “Yazdığım her kitapta ilk amacım çocuklara keyifli zaman geçirtmek, onları eğlendirmek. Bu kitapları kızımla oynadığımız bir oyundan yola çıkarak yazmıştım. Böyle olunca doğal olarak 'merak' öğesi oluyor öykülerde. Çünkü çocuklarda merak, içgüdüsel olarak var. Bizim görevimiz, bunu canlı tutmak “ diyen Kozikoğlu, ikinci sınıf öğrencilerimize de oldukça keyifli bir okuma serüveni yaşattı. Önce Yemeğini Arayan Tırtıl kitabını dinleyen öğrencileriniz, ardından kendi oluşturdukları, hayalleri ile süsledikleri rengarenk bir tırtıla hayat verdiler.

 

 

Haftanın son konuğu, büyük usta Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Sanatı tarif etmek zorunda olsam, oyundur derim” sözünden ilham alan, resim ile şiiri buluşturan bir atölye çalışması ile Simla Sunay oldu. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun hayatı ve eserleri üzerine kısa bir sunumla başlayan söyleşi, beşinci sınıf öğrencilerinden çalışma gruplarının oluşturulması, Bedri Rahmi Eyüboğlu sanatı ile yorumlanan resimlerin yapılması ve değerlendirilmesi ile devam etti.

 

 

Öğrencilerimiz bu yaratıcı söyleşiler ile yepyeni karakterler tanıdılar, sorgulama, yorumlama, kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştirerek hayata farklı pencerelerden bakma yeteneklerini geliştirdiler.

 

Değerler Eğitimi Kapsamında BOYD Başkanı Serda Karcıoğlu Öğrencilerimizle Buluştu

Değerler Eğitimi derslerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz; öğrencilerimizin düzenli olarak Bodrum’a gönül vermiş isimlerle buluştuğu “Bodrum’un Değerleri” söyleşilerinin bu haftaki ilk konuğu Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri (BOYD) Başkanı Sayın Serdar Karcıoğlu oldu. Konferans salonumuzda gerçekleştirilen söyleşide Karcıoğlu, yaşam ve mesleki tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı. Söyleşi sonunda öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan ve onlarla sohbet eden Serdar Karcıoğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.