Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” Sunumuyla Veli ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi
06 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” Sunumuyla Veli ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” başlıklı sunumuyla veli ve öğrencilerimizle buluştu. Sayın Atabay, 2018-2019 akademik yılından itibaren okulumuzda uygulanacak olan ‘Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’nı, tüm TED okullarında uygulanmaya başlayacak olan özel yenilikleri ve okulumuzda uygulanmakta olan uluslararası programların ayrıcalıklarını anlattı. Sunumun ardından Uluslararası Barselona Müzik Festivali’ne katılacak olan Okul Koromuzun mini konseri ile öğrenci ve velilerimizden oluşan “Nesilden Nesile, Geçmişten Geleceğe“ Halk Oyunları Gösterisi sunuldu. Sayın Atabay, son olarak öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Artık Okuyoruz!

Küçüktük… Önceleri sıralarda nasıl oturacağımızı bilemedik. Yazı yazmak zordu, parmaklarımız acıdı. Dersler çok uzundu, teneffüsler ise çok kısa. Öğrenecek ne kadar da çok şey vardı. Sesler, heceler, aylar, rakamlar…

 

Sonra gün geldi, herşey kolaylaşıverdi. Parmaklarımız kalemlere alıştı, yazılarımız hızlandı, ödevlerimizi bile kendi kendimize yapmaya başladık. Heyecanlıydık, başardıkça motivasyonumuz arttı, okuma tutkusunu hissetmeye başladık.

 

Bugün ise bizim büyüdüğümüz gündü. Okumaya başladık ve heyecanımızı ailelerimizle paylaştık. Birlikte seslerden kurabiye yaptık, ardından kütüphanede birlikte kitap okuduk. Biriktirdiğimiz deneyimlerimizi, öğretmenlerimizin, okulumuzun, ailelerimizin destekleriyle, minik minik adımlarla, bulunduğumuz noktaya nasıl ulaştığımızı anlattık. Bizler de hayata karıştık.

 

Çok mutluyuz, çok gururluyuz, çünkü artık okuyoruz!

BARIŞ MANÇO KONSERİ ANLAMLI BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

TED Bodrum Koleji öğrenci ve öğretmenleri geleneksel olarak her yıl düzenlediği Barış Manço’yu Anma Konseri’ni anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Öğrenciler Barış Manço'nun hayvan sevgisinden esinlenerek, Bodrum Torba’da bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile konser gününe kadar mama, battaniye, mama kabı gibi ihtiyaçları topladı. Gerçekleştirilen konserin ardından toplanan bağışlar 22 Ocak Cuma günü öğrenciler tarafından Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi yetkililerine teslim edildi.

ATAMIZI SAYGIYLA ve ÖZLEMLE ANIYORUZ...

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümü dolaysısıyla okulumuzda bir anma töreni düzenlendi.

 

Tüm öğrenci, öğretmen, veli ve okul çalışanlarımızın katıldığı törende öğrencilerimiz yanlarında getirdikleri çiçekleri özenle Atatürk Anıtı’na bıraktı.

 

Okul tören alanında başlayan anma programında Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05’de siren sesiyle bayraklarımız yarıya indirildi ve Atatürk ile şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığının bir simgesi olan İstiklal Marşı okundu.

 

Ardında TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda devam eden anma programında öğrencilerimizin itinayla hazırladığı gösteriler konuklara sunuldu.

 

Okul Genel Koordinatörümüz Fırat ASYALI'nın konuşmasıyla başlayan programda öğrenciler günün anlam ve önemine uygun şarkılar söyledi, şiirler okudu. Lise öğrencilerinin sunduğu vals gösterisi ile öğrenciler Atatürk'ün kendilerine bıraktığı çağdaş Cumhuriyeti korumak ve ileri götürmekte, TED Bodrum Koleji öğrencilerinin üzerlerine düşeni fazlasıyla yapacağını bir kez daha göstermiş oldu.

 

Büyük beğeni toplayan ve duygu dolu anların yaşandığı programın sonunda öğrenciler, yüreklerindeki Atatürk sevgisiyle tören alanından ayrıldılar. 

 

Büyük beğeni toplayan ve duygu dolu anların yaşandığı programın sonunda öğrencilerimiz Cumhuriyeti koruyacaklarına, Atatürk ve tüm şehitlerin aziz hatıralarına sahip çıkacaklarına söz verdiler.

 

Minik Öğrencimizden 'Su ve Doğa' Sergisi

1. sınıf öğrencimiz Belen Melis Pinhas, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla ‘Su ve Doğa’ konulu çalışmalardan oluşan sergisini okulumuz ilkokul katında arkadaşlarıyla birlikte açtı. Öğrencimizi duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz.