Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED IX ELT English Language Teaching Conference
10 Nisan 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED IX ELT English Language Teaching Conference

Türkiye genelindeki 38 TED Okulunda ve diğer seçkin özel okullarda görev yapan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni TED Bodrum Koleji’nde buluştu.

IX. TED ELT (English Language Teaching) Konferansı 8-9 Nisan 2017 tarihinde TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu amaçla 8-9 Nisan 2017 tarihleri arasında dokuzuncusu düzenlenen TED ELT Konferansının teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” (Hearing the Learners’ Voice) olarak belirlendi. Yaklaşık 400 öğretmeninin katılımının gerçekleştiği konferansta, öğrenci ve öğretmenin bakış açısından İngilizce öğrenirken ne çeşit çalışmalar yapmaktan yarar sağlandığı ve hoşlanıldığı ele alındı.

Alanda öncü isimler olan ve yurtdışından davet edilen ana konuşmacılar; Jamie Keddie “Orta Okul Öğretmenleri için Video ve Hikaye Anlatımı Söyleşisi”, Simon Ward “Pozitif Eğitim” ve Steve Darn “Proje bazlı öğrenim ve 21. Yüzyıl becerileri” başlıklı sunumlarıyla konferansa zenginlik kattılar.

Ana konuşmacıların yanı sıra, paralel oturumlarda TED eğitmenleri ve tüm seçkin özel okullardan yaklaşık 40 İngilizce öğretmeni çeşitli başlıklar altında sunum gerçekleştirdiler.

Müzeler, geçmişin evidir…

Bugünlerde, TED Bodrum Koleji’nde, 3. Sınıflar sayesinde bir nostalji rüzgarı esiyor.

 

Öğrencilerimiz, Hayat Bilgisi dersi kapsamında, “Müzelerden ve tarihi mekanlardan bir eğitim ortamı olarak yararlanır; nesnelerin müzelerdeki eski hali ile yeni hali karşılaştırarak zaman içindeki değişimi kavrar” kazanımıyla ilgili bir sınıf müzesi kurdular.

 

İlk olarak sanal müze gezileri düzenleyerek örneklerden ilham alan öğrencilerimiz, daha sonra aile büyüklerinin ve aile üyelerinin geçmişte kullandığı  iletişim araçları, kıyafetler, oyuncaklar, kitaplar gibi objeleri sınıflandırarak okula getirdiler.

 

“Müzeler geçmişin evidir” temalı sergi, öğrencilerimizin olduğu kadar, öğretmenler ve misafirlerimizin de büyük ilgisini çekti. Yakın geçmişe ait olmasına karşın çabucak unutulan objeler, müzenin en şaşırtıcı detaylarıydı.

 

Eğer sizler de, uzak ya da yakın geçmişe bir yolculuk yapmayı dilerseniz, küçük müzemize ziyaretinizden mutluluk duyarız…

Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimiz Doğa İçin Çalışıyor!

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Artemis Derneği ile işbirliği yaparak uluslararası bir çevre projesinin içinde yer aldı. Öğretmenlerimiz ile birlikte Dereköy’de önceden belirlenen bir alana giderek oradaki atıkları temizleyen öğrencilerimiz ilerleyen günlerde kuracakları yaşam alanı için de planlamalarda bulundular. Öğrencilerimiz hazırladıkları afişi Dereköy’de çalışma başlattıkları alana asarak aynı zamanda yapılan çalışmaya dikkat çekmiş oldular. 

 

Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Z Kuşağı Ebeveyni Olmak

Anaokulu Koordinatörümüz Sibel Özkul moderatörlüğünde; Klinik Psikolog Hilal Çerçel, Uykusuz Anneler Kulübü Perihan Gürer ve Blogcu Anne Elif Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Z Kuşağı Ebeveyni Olmak” konulu seminer cumartesi günü velilerimizin yoğun katılımıyla konferans salonumuzda gerçekleştirildi.