Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED IX ELT English Language Teaching Conference
10 Nisan 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED IX ELT English Language Teaching Conference

Türkiye genelindeki 38 TED Okulunda ve diğer seçkin özel okullarda görev yapan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni TED Bodrum Koleji’nde buluştu.

IX. TED ELT (English Language Teaching) Konferansı 8-9 Nisan 2017 tarihinde TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu amaçla 8-9 Nisan 2017 tarihleri arasında dokuzuncusu düzenlenen TED ELT Konferansının teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” (Hearing the Learners’ Voice) olarak belirlendi. Yaklaşık 400 öğretmeninin katılımının gerçekleştiği konferansta, öğrenci ve öğretmenin bakış açısından İngilizce öğrenirken ne çeşit çalışmalar yapmaktan yarar sağlandığı ve hoşlanıldığı ele alındı.

Alanda öncü isimler olan ve yurtdışından davet edilen ana konuşmacılar; Jamie Keddie “Orta Okul Öğretmenleri için Video ve Hikaye Anlatımı Söyleşisi”, Simon Ward “Pozitif Eğitim” ve Steve Darn “Proje bazlı öğrenim ve 21. Yüzyıl becerileri” başlıklı sunumlarıyla konferansa zenginlik kattılar.

Ana konuşmacıların yanı sıra, paralel oturumlarda TED eğitmenleri ve tüm seçkin özel okullardan yaklaşık 40 İngilizce öğretmeni çeşitli başlıklar altında sunum gerçekleştirdiler.

TED Bodrum Koleji'nde ''Kids Athletics'' Heyecanı

TED Bodrum Koleji okul programında yer alan ''Kids Athletics'' Turnuvası öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Beceri gruplarına göre, bireysel yetenekleri esas alınarak kurgulanan ve yeni yarışma türleri sunan zevkli ve heyecan ''Kids Athletics'' te öğrencilerimiz becerilerini sergiledi.

Biz Büyük Bir Aileyiz

Türk Eğitim Derneği tam eğitim bursu ile öğrenimlerine devam eden öğrenciler okulumuzu ziyaret etti.

 

TED Genel Başkan Yardımcısı Sayın Kemal Savran’ın başkanlığında Ege Bölgesi'nde çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden ve Türk Eğitim Derneği'nden tam eğitim bursu alan üniversite öğrencileri dönemlik toplantılarını yapmak, okulumuzu görmek, okulumuzda eğitim alan tam eğitim burslu öğrencilerle tanışmak ve aynı zamanda Bodrum’u tanımak amacıyla okulumuzda bir araya geldiler.

 

Programlarını tamamlayan misafir üniversite öğrencileri, okulumuzda öğrenimlerine devam eden tam eğitim burslu öğrencilerle buluştular. Ağabeyleri/ablaları, öğrencilerimize Türk Eğitim Derneği'nin ne denli büyük bir aile olduğunu, ailenin getirdiği sorumluluk, güven, samimiyet duygularını hiçbir zaman köreltmemeleri gerektiğini anlattılar ve her zaman destekçileri olacaklarını hatırlattılar.

 

Güzel geçen iki günün ardından Bodrum’ dan ayrılan öğrencilerimizin süregelen başarılarının devamını diliyoruz. 

 

Lego Robotik Kulübü Öğrencimizden Büyük Başarı

Dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alan ve giderek daha çok önem kazanan STEM eğitimleri okulumuzda 2. sınıftan itibaren uygulanıyor. Lego Robotik Kulübü 3. sınıf öğrencimiz Mira Örtmen de bu projeler kapsamında taraftar projesini inşa edip programlayarak harekete geçirdi. Ultrasonik sensör ve  dokunma sensörü ile özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak taraftar robotlarını inşa etmeyi başardı.

 

 

Gençlerimiz Bodrum 2.'si

Bodrum ilçesi Okullararası Basketbol Müsabakalarında Genç Erkek Basketbol A Takımımız Bodrum 2.’si olarak il müsabakalarında okulumuzu temsil etmeye hak kazandı. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.