Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Kitapseverler Kulübü Japon Edebiyatını Konuştu
01 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED Kitapseverler Kulübü Japon Edebiyatını Konuştu

TED Kitapseverler Kulübü olarak bu buluşmamızda modern Japon Edebiyatından yeni bir romanla Fuminori Nakamura’nın “Hırsız” isimli kitabıyla baş başaydık. Japonya’nın en prestijli kitap ödüllerini kazanan, Dostoyevski’ye benzetilen derin ruhsal ve ahlaki incelemeleri ile tanınan bir esere yolculuk yaptık.

Sanatla Büyüyen Genç Yetenek

TED Bordum Koleji olarak iki yıldır düzenli olarak sürdürdüğümüz ve her öğrencimizin katılım sağlayabildiği Bireysel Sergi etkinliği, 2. Sınıf öğrencilerimizden Yunus Erken’in sergisi ile devam ediyor.

 

Hayal dünyasıyla süslediği çalışmalarını arkadaşlarının beğenisine sunan öğrencimiz ilk sergisini; Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Handan Cinoğlu desteği ve rehberliğinde okulumuzun giriş katında öğretmenleri, sınıf arkadaşları ve ailesi ile birlikte açtı.

 

Sene başından beri ders içi ve dışı etkinliklerde yaptığı resimleri sergileyen öğrencimiz, çalışmalarıyla büyük beğeni topladı.

 

Öğrendiği resim teknikleri ile yeteneğini geliştiren öğrencimizin resimleri bir hafta süresince okulumuzun giriş katında sergilenmeye devam edecek.

 

Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Değer Kazanımında Ailenin Ve Okulun Önemi TED Bodrum Koleji Değerler Eğitimi Semineri

6-7 Kasım 2013 Çarşamba ve Perşembe günlerinde velilerimize yönelik olarak, okulumuz kütüphanesinde “DEĞER KAZANIMINDA AİLENİN VE OKULUN ÖNEMİ TED BODRUM KOLEJİ DEĞERLER EĞİTİMİ” konulu seminer gerçekleştirildi.  

 

PDR uzmanlarımız Fadime YASLAN ve Kayane KUTLU anne-babalara, çocuğun kişilik gelişiminde ve okul başarısında bilinçli değer kazanımının etkileri konusunda farkındalık kazandırmak, okulda uygulanan Değerler Eğitimi programını tanıtmak ve değerler eğitiminde aile –okul işbirliği oluşturmak amacıyla “DEĞERLER” üzerine keyifli interaktif bir seminer gerçekleştirdiler.

 

Seminerde değerlerin, çocukların kimliklerini ve eğitimsel hedeflerini oluşturmalarında, okula karşı tutum ve okul başarılarında, meslek ve arkadaş seçimlerinde, ayrıca aile–arkadaş-öğretmen ilişkilerinde etkili olduğundan bahsedildi. Bunların yanında okulumuzun ilk ve orta bölümünde uygulanan, MEB “Muğla Değerler Projesi” doğrultusunda hazırlanan değerler eğitimi programı ve Anaokulunda işlenen TED yayınları “Değerler Eğitimi Kıvrık Nerede?” serisi hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

 

Veli seminerimize Anaokulu, 1.ve 2. Sınıf seviyelerinden 60;  3, 4, 5, 6ve 7. Sınıf seviyelerinden ise 35 kişi katıldı. Seminerde yapılan ısınma etkinliği ile velilerimizin Değer kazandırmanın çocuk yetiştirmede ne kadar önemli olduğu konusunda farkındalık kazanmaları sağlandı. Seminerimize katılan velilerimize teşekkür ediyoruz, yıl boyunca devam edecek diğer seminerlerimizde de aramızda görmeyi diliyoruz.

 

Dinozorlar Anasınıfı Koridorunda!

TED Bodrum Koleji Anasınıfı Büyük Yaş Grupları GEMS programı ile “Dinozorlar” konusunu işlediler.

 

Gems  - Great Explorations in Math and Science (Fende ve Matematikte Büyük Keşifler) programı ile “Dinozorlar” konusunu işlerken öğrencilerimiz birçok farklı etkinlikle yeni keşifler yapma fırsatı yakaladı…

 

Öğrencilerimiz, her hayvanın tehlikelerle karşılaştığı zaman savunma mekanizmasını ortaya çıkardığını, dinozorların da saldırı karşısında kendilerini, dişleri ve kuyrukları ile savunduklarını öğrendiler. Sınıf içinde fosil aradılar. Dinozorların adımlarını büyük resim kağıtlarına çizdiler ve adım büyüklükleri hakkında fikirlerini söyleyerek tahmin oyunu oynadılar. Straforların üzerine dinozor resmi çizdiler, boyadılar ve sergilediler. Dinozorlarla ilgili kitapları inceleyip okulumuz 3D salonunda “Dinozorlar” filmini izledir. Boyayıp okul koridorlarına yapıştırdıkları dinozor adımları üzerinde dinozor şekli aldılar ve dinozor sesleri çıkardılar.

 

Anasınıflarımızın bir sonraki eğlenceli GEMS ders konusu öğrenciler arasında şimdiden büyük bir heyecan ve beklenti oluşturdu. 

Engelleri Aşmak İçin

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesinden Dr. Bedriye Gürkan 7. ve 9. sınıf öğrencilerimizle Engelleri Aşmak İçin sunumunda bir araya geldi.

Görme engelli Gürkan, bireylerin sahip oldukları engel yüzünden toplum içinde ve iş yaşamında sürekli zorluklarla mücadele ettiğini belirterek engelli vatandaşlara nasıl yardımcı olunabileceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Fiziksel çevrenin onları düşünmeden tasarlanıp yapılmasının, engelli insanların hareket yeteneğini sınırlandırdığına değinen Gürkan, öğrencilerimizden daha duyarlı olmalarını ve seçecekleri meslek ne olursa olsun engelliler için yeni projelerin altına imza atmalarını istediğini belirtti.