Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Meşalesi 90 Yıldır Yanıyor!
05 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED Meşalesi 90 Yıldır Yanıyor!

Türk Eğitim Derneği 90. kuruluş yıl dönümü resepsiyonu Ankara'da muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti. Bir asra yaklaşan geçmişiyle gücünü milletinden alan ve kuruluş emrini bizzat Atatürk’ün verdiği Türk Eğitim Derneği 90 yaşında! Eğitime adanmış misyonuyla ve bir asra yaklaşan öyküsüyle Türk eğitim sisteminin köşe taşlarından olan Türk Eğitim Derneği, 31 Ocak Çarşamba günü Ankara’da düzenlediği muhteşem bir resepsiyonla 90. yıl kutlamalarına ev sahipliği yaptı.

Geceye, Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eski bakanlar ve meclis başkanları, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve eğitimciler katıldı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da, bu özel günde TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun daveti üzerine geceye katılan isimler arasındaydı.

Siyasetten iş dünyasına, sanat camiasından eğitim dünyasına kadar pek çok ismin katıldığı resepsiyonda bir ilk yaşandı. Cumhuriyet tarihinin dokuz milli eğitim bakanı (Ali Naili Erdem, Vehbi Dinçerler, Köksal Toptan, Turhan Tayan, Mehmet Sağlam, Metin Bostancıoğlu, Necdet Tekin, Nabi Avcı, İsmet Yılmaz) ilk kez aynı karede yer aldılar. Gecede konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Eğitim Derneği'nin 90'ıncı yılını kutlayarak öğrencilere kişilik, yetenek ve kabiliyetlerini en üst düzeyde geliştirmeleri için fırsat eşitliği temelinde eğitim vermeye çalıştıklarını söyledi.

Geceye okulumuzu temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken ve Okul Koordinatör Müdürümüz Sevinç Zeren katıldı.

Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim

İlkokul 4. sınıf öğrencilerimiz "Vücudumuz" konusunu İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Yusuf Babayiğit’ten öğrendiler. Vücudumuzun bölümlerini ve görevlerini öğrenen öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara da yanıt buldular. Bu etkinlikte bize destek olan velimiz Sayın Doktor Yusuf Babayiğit’e katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Genç Kız Voleybol Takımımızdan Bir Kupa Daha

Bodrum ilçesi okullar arası voleybol müsabakalarında Genç Kızlar B Voleybol takımımız Bodrum 3.'sü oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yıldız Kız ve Genç Kız Voleybol Takımlarımız Muğla 3.sü

Muğla'da il genelinde gerçekleştirilen Okul Sporları Voleybol Müsabakalarında Yıldız Kız ve Genç Kız Voleybol Takımlarımız Muğla 3.sü Oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“Dünyayı sınıflara taşıyoruz” konulu hizmet içi eğitim…

 

Geçtiğimiz hafta sonu, National Geographic Learning ve Kardeş Kitap ortaklığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, İngilizce öğretmenlerine özel “BRINGING THE WORLD TO THE CLASSROOM– AND THE CLASSROOM TO LIFE” adlı bir seminer düzenlendi. Okulumuzu Selime Onmuş EROL ve Michelle PAMIL’in temsil ettiği seminerde, dünyaca ünlü yazar ve eğitimciler; Judy WEST ve Dr. Joan Kang SHIN tarafından sunumlar yapıldı.

 

Seminerlerde, ülkemizin başlıca okullarından katılan İngilizce öğretmenlerine, yeni öğrenme teknikleri yanı sıra motivasyon artırıcı çalışmalar aktarıldı. Aynı zamanda Türkiye genelinde tüm Ted Okulları’nın müfredatında yer alan National Geographic kaynak kitaplarındaki  görseller ile sınıf içinde gerçekleştirilebilecek örnek uygulamalar paylaşıldı.