Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Meşalesi 90 Yıldır Yanıyor!
05 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED Meşalesi 90 Yıldır Yanıyor!

Türk Eğitim Derneği 90. kuruluş yıl dönümü resepsiyonu Ankara'da muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti. Bir asra yaklaşan geçmişiyle gücünü milletinden alan ve kuruluş emrini bizzat Atatürk’ün verdiği Türk Eğitim Derneği 90 yaşında! Eğitime adanmış misyonuyla ve bir asra yaklaşan öyküsüyle Türk eğitim sisteminin köşe taşlarından olan Türk Eğitim Derneği, 31 Ocak Çarşamba günü Ankara’da düzenlediği muhteşem bir resepsiyonla 90. yıl kutlamalarına ev sahipliği yaptı.

Geceye, Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eski bakanlar ve meclis başkanları, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve eğitimciler katıldı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da, bu özel günde TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun daveti üzerine geceye katılan isimler arasındaydı.

Siyasetten iş dünyasına, sanat camiasından eğitim dünyasına kadar pek çok ismin katıldığı resepsiyonda bir ilk yaşandı. Cumhuriyet tarihinin dokuz milli eğitim bakanı (Ali Naili Erdem, Vehbi Dinçerler, Köksal Toptan, Turhan Tayan, Mehmet Sağlam, Metin Bostancıoğlu, Necdet Tekin, Nabi Avcı, İsmet Yılmaz) ilk kez aynı karede yer aldılar. Gecede konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Eğitim Derneği'nin 90'ıncı yılını kutlayarak öğrencilere kişilik, yetenek ve kabiliyetlerini en üst düzeyde geliştirmeleri için fırsat eşitliği temelinde eğitim vermeye çalıştıklarını söyledi.

Geceye okulumuzu temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken ve Okul Koordinatör Müdürümüz Sevinç Zeren katıldı.

Ailemle Müzik Yapıyorum

5. sınıf öğrenci ve velilerimiz orff ritim etkinliğinde bir araya geldi. Metalofon, ksilofon, ritim çubukları, maracas ve beden perküsyonuyla karşılıklı ritim tutan öğrenci ve velilerimiz keyifli vakit geçirdiler.

 

 

Küçük Yelkencilerimiz Bodrum Sularına Yelken Açtı…

25-26 Nisan tarihlerinde Bodrum’da düzenlenen Muğla İl Birinciliği Yelken Yarışları’na katılan Bodrum TED Koleji öğrencilerimiz Batuhan ARDAL, Ozan ERSOY, Ada Doğa GÖKTAN, Demir KIRMIZIYEŞİL, Deniz KORKMAZ ve Özge Ece DEDE yarışlarda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

TED Bodrum Koleji’ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder, spor yaşamlarında başarılarının devamını dileriz.

TED Bodrum Koleji’nin 4. Sınıf Öğrencileri Büyümeye Hazır

Psikolojik Danışmanlarımız ve okul idari kadromuzun rehberliğinde gerçekleştirilen çalışmalarda gelecek yıl ortaokula başlayacak olan 4. sınıf öğrencilerimize yaşayabileceği uyum sorunlarıyla ilgili olarak önemli tavsiyelerde bulunuldu.

 

Ayrıca sınıf rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ortaokula geçtiklerinde alacakları dersleri, uygulanacak olan ders programlarının niteliğini, zorunlu ve seçmeli dersleri sınıf ortamında öğrencileriyle paylaştılar.  

 

Okul kuralları hakkında da bilgi veren öğretmenlerimiz; ülkemizdeki tüm öğrencilerin uymakla yükümlü oldukları kurallar olduğu gibi; ayrıca her okulda öğrencilerin uymaları beklenen okulun kendisine ait kuralları olduğunu öğrencilerimize hatırlattılar. 

 

Öğrencilerimizin okula giriş ve çıkış saatleri, okulun birimlerinin ve araç-gereçlerinin kullanılmasındaki kuralları, başarılarının nasıl değerlendirileceğini, ders ve sınıf geçme ile ilgili yöntemler gibi konularda da bilgi verdiler. 

 

Öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçtiklerinde neler yapmaları, nelere dikkat etmeleri gerektiği konularının anlatıldığı ve akıllara takılan soruların cevaplandırıldığı toplantı öğrencilerimiz için oldukça eğlenceli ve verimli geçti. 

 

Ayrıca okulumuzda velilerimize yönelik de bir oryantasyon programı düzenlendi. Verimli geçen bu programda, Okulumuz Genel Koordinatörü Sayın Fırat Asyalı tarafından velilerimize bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda 4+4+4 sistemi, uygulanacak programlar ve okulumuzdaki kurallar ile ilgili bilgilendirme yapıldı.