Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Mezunları Okulumuzda Buluştu
10 Ocak 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED Mezunları Okulumuzda Buluştu

TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Bodrum Şubesi üyeleri okulumuzda buluştu. Mezunlarımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulduğu günden itibaren eğitime yön veren ve bu yıl 90. yılını kutlayacak olan Türk Eğitim Derneği çatısı altında olmaktan duydukları haklı gururu bir kez daha paylaştı.

TED Bodrum Koleji’nde, yazarlar ve atölyeler…

TED Bodrum Koleji, Kütüphane Haftası Etkinlikleri, birbirinden etkileyici söyleşi ve atölye çalışmalarına sahne oldu.

 

Öğrencilerimiz önce, mizahi unsurlar katarak renklendirdiği öyküleriyle hayal kurmanın önemini yücelten ödüllü yazar Pelin Güneş ile gerçek dünyanın ve güzelliklerinin farkına varmamızı sağlayacak keyifli bir macera olan “Fincan Teyzenin Kurabiyeleri” adlı kitabı konuştular.  Hayatımızın her alanını kuşatan tüketim kalıplarına karşı doğadan ve doğaldan kopmadan, dostluklarla örülmüş bir yaşam kurmanın mümkün olup olmadığını sorgulayan kitap hakkında, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimiz, düşünce alışverişinde bulundular.

 

 

Tülin Kozikoğlu söyleşisi ise yaratıcı okuma eylemi üzerine kuruluydu. “Yazdığım her kitapta ilk amacım çocuklara keyifli zaman geçirtmek, onları eğlendirmek. Bu kitapları kızımla oynadığımız bir oyundan yola çıkarak yazmıştım. Böyle olunca doğal olarak 'merak' öğesi oluyor öykülerde. Çünkü çocuklarda merak, içgüdüsel olarak var. Bizim görevimiz, bunu canlı tutmak “ diyen Kozikoğlu, ikinci sınıf öğrencilerimize de oldukça keyifli bir okuma serüveni yaşattı. Önce Yemeğini Arayan Tırtıl kitabını dinleyen öğrencileriniz, ardından kendi oluşturdukları, hayalleri ile süsledikleri rengarenk bir tırtıla hayat verdiler.

 

 

Haftanın son konuğu, büyük usta Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Sanatı tarif etmek zorunda olsam, oyundur derim” sözünden ilham alan, resim ile şiiri buluşturan bir atölye çalışması ile Simla Sunay oldu. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun hayatı ve eserleri üzerine kısa bir sunumla başlayan söyleşi, beşinci sınıf öğrencilerinden çalışma gruplarının oluşturulması, Bedri Rahmi Eyüboğlu sanatı ile yorumlanan resimlerin yapılması ve değerlendirilmesi ile devam etti.

 

 

Öğrencilerimiz bu yaratıcı söyleşiler ile yepyeni karakterler tanıdılar, sorgulama, yorumlama, kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştirerek hayata farklı pencerelerden bakma yeteneklerini geliştirdiler.

 

Öğrencimiz Ege Bölgesi Şampiyonu

Ege Bölgesi Genç Kızlar Kumite Karate Müsabakalarında öğrencimiz Kayra Sezgin 1'inci olmuştur. Öğrencimizi ve antrenörünü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

8.Sınıflarımızla Hedef Belirleme Çalışması

8. sınıf öğrencilerimizle Psikolojik Danışmanımız Mehtap Burak bir araya gelerek ‘Hedef Belirleme’ çalışması gerçekleştirdi. Çalışmada ‘Hayal’, ‘hedef’, ‘amaç’ kavramları üzerinde durularak hedefin hedef olması için; belirgin, ulaşılabilir, planlı olması özellikleri öğrencilerimizin kendi yaşamlarından verdikleri örneklerle pekiştirildi.

Charlotte Rance öğretmenlerimize "Active Learning & Differentiation" konulu eğitim verdi.

22 Şubat Cumartesi günü, TED Bodrum Kolejinde Charlotte Rance tarafından Active Learning (Aktif Öğrenme) ve Differentiation (Farklılaştırılmış  Eğitim) adlı bir eğitim verildi. Eğitime TED Bodrum Koleji yabancı dil öğretmenlerinin yanı sıra, TED Ege Koleji’nin İngilizce öğretmenleri de katıldı. Okulumuzun bazı seviyelerinde de kullandığımız kitapların yayımcısı olan Oxford University Press’in eğitim danışmanı olarak görev yapan Charlotte  Rance; öğretmenlerimize, öğrenme sürecinde verimliliği arttırmak için, öğrencilerin sürece aktif katılımını sağlayan yöntemler üzerine eğitim verdi. Bireysel öğrenme  farklılıkları  göz önüne alınarak uygulanacak yöntemler de eğitimin bir parçasıydı.