Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek Konuğumuz Oldu
14 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek Konuğumuz Oldu

Orient Express Sanatsal Klasik Masallar Koleksiyonuna ait kitapların seslendirmesini yapan Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek okulumuza konuk oldu. Sanatçımız Dev Şalgam masalını sergilediği tek kişilik oyunuyla anasınıfı, 1.,2. ve 3. sınıf öğrencilerimize unutulmaz bir zaman dilimi yaşatırken 4. sınıf öğrencilerimizle de "Zorba Olma Yürekli Ol'' isimli bir film okuma atölye çalışması gerçekleştirdi. Soru-cevap yöntemi ile interaktif bir şekilde 'zorbalık' konusunun işlendiği film okuma etkinliğinde konu hakkında farkındalık sağlandı.

Ted Bodrum Koleji İlk Gün Heyecanı

2013 - 2014 Eğitim ve Öğretim yılının ilk gününu sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İyi bir sene, hedeflerin gerçek olduğu bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Bir Varmış Bir Yokmuş...

3.sınıf öğrencilerimiz Türkçe dersi kazanımları ve masal anlatıcılığı kapsamında “BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ” adlı  veli katılım etkinliğini gerçekleştirdiler. Bu etkinlikte velilerimiz çocukları ile birlikte tanışma ve ısınma oyunlarını oynayarak eğlendiler.  Masallar dünyasına geçiş yaparak “Bencil Dev” adlı masalı  birlikte okudular. Okudukları masalı storyboard yöntemini kullanarak resimlediler. Masalın son bölümü ise değiştirerek canlandırma yaparak birbirlerine sundular. 

TED Bodrum Koleji Öğrencileri Kendi Elleriyle Ürettikleri Yılbaşı Hediyelerini Aldılar

Yeni yıla çok az bir zaman kala öğrencilerimiz Yılbaşı hediyelerini çoktan aldı bile.

 

Okulöncesi ve İlkokul öğrencilerimizin kendi elleriyle topladıkları zeytinlerden yapılan, üretim sürecine tanıklık ettikleri Zeytinyağı, Ortaokul öğrencilerimizin hasat ettikleri ve okulumuzun Mutfak Atölyesi’nde yaptıkları Mandalina Reçelleri ve Lise öğrencilerimizin üretmiş oldukları Satsuma Kolonyaları Yılbaşı kutlamalarında kendilerine bir paket halinde hediye edildi.

 

Öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmaları ve birikimlerini paylaşmaları açısından örnek bir uygulama olan hediyeleşmede, okulumuzun Vizyon Misyon ve Değerlerinin yazılı olduğu broşürler ve 2015 yılı için okulumuza özel hazırlanan TED Bodrum Koleji takvimi de öğrencilerimizin çalışma masalarını süslemek üzere öğrencilerimize dağıtıldı.

 

Öğrencilerimiz aldıkları hediyelerle kendi ürettikleri ürünleri evlerine götürerek aileleri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Bodrum'un Altın Raketleri

Bodrum Tenis Kulübünde geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 12 Yaş Tenis Turnuvasında öğrencilerimizden Ece Dinç 1.; Ela Özgürol, Ege Şahbaz ve Eylül Esma Mendeş 2. oldular. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.