Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek Konuğumuz Oldu
14 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek Konuğumuz Oldu

Orient Express Sanatsal Klasik Masallar Koleksiyonuna ait kitapların seslendirmesini yapan Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek okulumuza konuk oldu. Sanatçımız Dev Şalgam masalını sergilediği tek kişilik oyunuyla anasınıfı, 1.,2. ve 3. sınıf öğrencilerimize unutulmaz bir zaman dilimi yaşatırken 4. sınıf öğrencilerimizle de "Zorba Olma Yürekli Ol'' isimli bir film okuma atölye çalışması gerçekleştirdi. Soru-cevap yöntemi ile interaktif bir şekilde 'zorbalık' konusunun işlendiği film okuma etkinliğinde konu hakkında farkındalık sağlandı.

Daha Nice Okuma Serüvenlerine…

1950’lerin en iyi kitapları” teması ile velilerimizle birlikte yol aldığımız TED Kitapsever Kulübü 11 Haziran Çarşamba günü son kez buluştu.

 

 

Kütüphane Sorumlusu Sevil Sarp Ege’nin moderatörlüğünde gerçekleşen buluşmalarda her ay seçilen kitaplar;

§  Yazara ilişkin bilgiler,

§  Romanın yazıldığı dönemin sosyo-politik olayları,

§  Felsefi ve edebi akımların romana etkileri,

§  Yazarın çağdaşlarını ve romanın edebiyat tarihi açısından değerini,

§  Romanın kurgusu, dili, edebi anlayışı ve üslubu ele alınarak yorumlandı.

 

Kitapların yakıldığı, bilginin yok sayıldığı bir dünyayı anlatan distopik roman “Fahrenheit 451” ile başlayan buluşmalar,

 İris Murdoch -“Ağ”,

Ahmet Hamdi Tanpınar - “Huzur”,

J.D. Salinger - “Çavdar Tarlasında Çocuklar”,

 Kenzaburo Oe - “Kişisel Bir Sorun”,

 Gabriel Garcia Marquez - “Kolera Günlerinde Aşk”,

Patricia Highsmith“Trendeki Yabancılar” ve 

Sylvia Plath - “Sırça Fanus” okumaları ile son buldu.

 

Buluşma bitiminde velilerimizin bu güzel birlikteliği tatlandırmak için yaptırdıkları pasta ise güne, paylaşmanın güzelliğini ve hüznünü kattı..

Daha Nice Okuma Serüvenlerine…

 

Öğrencimiz Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye 4.'sü Oldu

Türkiye Yıldızlar Yüzme Şampiyonası'nda öğrencimiz Sera SIR 50m. Kelebek 13 yaş bayan kategorisinde Türkiye 4.'sü oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

TED Bodrum Koleji Karma Resim Sergisi Açılıyor!

 

 

TED Bodrum Koleji öğrencilerinin eserlerinden oluşan 1. TED Bodrum Koleji Karma Sergisi 29 Aralık 2012 Cumartesi günü Oasis Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Okul açılışından bu yana Görsel Sanatlar öğretmenleri eşliğinde yaratıcılıklarını konuşturan tüm yaş seviyelerindeki öğrencilerin yarattıkları yüzlerce eser bir sergiye zor sığdı.

TED Bodrum Koleji öğrencilerinin yaratıcılıkları daha şimdiden iki Uluslararası Bienal’e konu oldu. Geçtiğimiz ay gerçekleşen 1. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ve 2. İstanbul Çocuk & Gençlik Sanat Bienali’nde öğrencilerin farklı sanat disiplinleriyle hazırladıkları çalışmalar sergilenmiş ve yoğun ilgi görmüştü. Gençlerin farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle özgürce yarattıkları çalışmalar şimdi de Bodrum Halkının beğenisine sunuluyor.

 

TED Bodrum Koleji Müdürü Sayın Fırat ASYALI “2012-2013 Akademik yılında Okul öncesinden 6. Sınıflara kadar eğitime başlayan TED Bodrum Koleji’nde öğrencilerinin akademik derslerden müziğe, spordan sanata tüm alanlardaki gelişimlerini çok önemsiyoruz. Açılan bu karma sergi ile; TED Bodrum’lu öğrencilerin görsel sanatlar alanındaki yeteneklerini sergilemeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin sanatsal ürünlerinin Oasis gibi bir mekanda Bodrum Halkı ile buluşuyor olması bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

 

TED Bodrum Koleji Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Sayın Canan GÜLDAL “Bookart akımı, yurtdışında çağdaş sanatçıların kitabın işlevini değiştirerek güncel sanat, enstalasyon ve çarpıcı tasarım belgeleri haline getirme çabaları ile başlamıştır. Kitap sayfalarının katlanarak, kesilip şekillendirilerek yapılan pratikler “kitap sanatını” oluşturmuştur. Yurtdışında çok daha değişik örnekleri ile sanat eseri haline getirilen bu çalışmalar ülkemizde henüz görülmemektedir. İlk kez TED Bodrum Koleji öğrencileriyle bu çalışmayı deniyor olmak, yaptığımız ve yapacağımız her değişik çalışmalarımız gibi gerçekten çok keyifliydi.” dedi.

 

Sanatseverler Oasis Alışveriş Merkezi Hurmalı Sokak’ta yer alacak sergiyi 29 Aralık 2012  -10 Ocak 2013 tarihleri arasında gezebilirler. 

TED Bodrum Koleji’nde Kış Okulları Kayıtları Başladı

 

Öğrencilerimizin zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişimlerini desteklemek, yeteneklerini keşfetmek amacıyla oluşturduğumuz zengin içerikli ‘Kış Okullarımız’ın tanıtımları bugün gerçekleştirildi.  Öğrencilerimizin kendi yaşlarına uygun gruplarda ve seviyelerde, deneyimli antrenörler gözetiminde, Cumartesi ve Pazar günleri katılabilecekleri branşlar yüzme, basketbol, golf, voleybol, tenis, bateri, sörf ve gastronomi olarak belirlendi. Kış okullarında öğrencilerimiz yeteneklerini keşfetmenin, geliştirmelerinin yanı sıra keyifli, eğlenceli ve dolu dolu zaman geçirme fırsatı da bulacaklar.

TED Bodrum Koleji Kış Okulu hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, Kurumsal İletişim Birimi çalışanımız Nazdar YAŞAR ile 0 252 3017 28 28 - dahili hat 1505 numaralı telefonu arayarak ya da nazdar.yasar@tedbodrum.k12.tr e-mail adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.