Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim
04 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim

TED Aliağa Koleji Vakfı tarafından geçtiğimiz eğitim öğretim yılında düzenlenen “Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim” adlı öykü yarışmasında öğrencilerimizden Deniz Süzen B kategorisinde 1., Zehra Özüm Mutluay A kategorisinde 2. olarak sertifikalarını aldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Küçük Arkeologlar İş Başında

Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinliklerimizde 3. ve 4. sınıflarımız "İkiz Gezginler İstanbul’dan Bodrum’a" kitabının yazarı, arkeolog Betül Avunç'la bir araya geldiler.

 

Yaşadığımız şehri kitap kahramanları olan ikizlerin maceralarıyla tanıyan öğrencilerimiz, yazarımızla soru cevap şeklinde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdiler.

 

Yüzyılların tarihi dokusunu kitabından yola çıkarak aktaran yazarımızla öğrencilerimiz sayfaları çevirmeden farklı bir dünyayı seyre daldılar. Her soruya samimiyetle cevap veren konuğumuz kitabının yanı sıra kitap okumanın önemini kıymetli örneklerle vurguladı.

 

Yazarın kitaplarını imzalamasıyla son bulan etkinliğimiz öğrencilerimizde unutulmaz bir tat bıraktı. 

Minik Aşçılar Çilek Reçeli Yaptı

Okul öncesi minik aşçılarımız 23 Nisan Şenliği için hazırlıklarını tamamladı. Mutfağa girip çilek reçeli yapan minikler hem eğlendiler hem de kendi kendilerine sorumluluk almanın mutluluğunu yaşadılar. Minik aşçılarımız kendi ellleriyle yaptıkları reçelleri 23 Nisan Şenliği'nde satışa sunacaklar.

 

Fikret Mualla Olup Baskı Resim Yapıyorum

TED Antalya Özel Ortaokulu'un tüm TED okulları arasında açtığı baskı resim "Fikret Mualla Olup Baskı Resim Yapıyorum" konulu yarışmada 2. kademe kategorisinde öğrencimiz ELİF NAZ ERVATAN 3. olmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

 

"Bir İnsanın Anavatanı Çocukluğudur"

“Yakantop”, “İstop”, “Bezirganbaşı”, “Yağ Satarım, Bal Satarım” ve daha nicesi... Kültürümüz içinde kendine yer bulmuş, teknoloji ve betonların hayatımıza girmediği günlerde topluca oynadığımız çocuk oyunlarından yalnızca bir kaçı. 

 

Bugün eskinin birbirinden güzel oyunları okulumuzda öğrencilerimizle yeniden hayat buldu. Unutulmaya yüz tutan eski çocuk oyunları, Türkçe Öğretmenimiz Çağlar Şimşek rehberliğinde tekrar gün yüzüne çıktı.

 

Hiciv, zeka, hareket kabiliyeti gibi özellikleri barındıran oyunlarla ter döküp eğlenen minikler, hem eski oyunların keyfine vardı, hem de spor yaptı.