Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim
04 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim

TED Aliağa Koleji Vakfı tarafından geçtiğimiz eğitim öğretim yılında düzenlenen “Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim” adlı öykü yarışmasında öğrencilerimizden Deniz Süzen B kategorisinde 1., Zehra Özüm Mutluay A kategorisinde 2. olarak sertifikalarını aldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yaratıcı Eller tasarladı

Okulumuz, Yaratıcı Eller Takı ve Tasarım  Kulübü öğrencileri geri dönüşüm kutuları tasarladılar.

 

5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu  Yaratıcı Eller Takı ve Tasarım  Kulübü, kağıt atıklar için dört adet geri dönüşüm kutusu tasarladı. Öğrencilerimiz, okula gelen malzemelerin kolilerini, okunmuş gazete ve dergi sayfalarıyla kolaj tekniği uygulayarak  atık kutularına dönüştürdüler.

 

Tasarlanan kutular Fransızca, İspanyolca, Müzik ve 1C sınıflarına hediye edildi.

Anasınıflarımızla Storytelling Zamanı

İngilizce Öğretmenlerimizin işbirliği ile Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz anaokulu çocuklarımızla “Storytelling” etkinliğinde buluştu. Minikler ağabey ve ablalarından keyifle hikaye dinlerken, Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz de “Storytelling” heyecanını deneyimlediler.

Dört Farklı Yetenek, Bir Karma Sergi

Okulumuz öğrencileri yeteneklerini sergilemeye devam ediyorlar. Görsel Sanatlar öğretmenleri Canan Güldal ve Handan Cinoğlu rehberliğinde birbirinden güzel çalışmalara imza atan öğrencilerimiz aynı zamanda kendi resim sergilerini açmanın mutluluğunu arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.

 

Lal Almaç: Okulumuz 3C sınıfından öğrencimiz Lal Almaç 2009-2015 tarihleri arasında yaptığı resimleriyle bir retrospektif sergisi açtı. Sergisine “Annemle Birlikte” adını veren Lal , tiyatro kostüm tasarımcısı annesi Medina Yavuz Almaç’ın üç adet çalışmasıyla sergiye katıldı.

 

Doğa Erke:  Okulumuz 5B sınıfı öğrencisi Doğa Erke köpek fotoğraflarından yola çıkarak grafik sanatının bir dalı olan “illüstrasyon” çalışmalarıyla sergisini açtı. Sergisinde, aynı zamanda, çalışmalarından oluşan küçük kartpostalları arkadaşlarına dağıttı.

 

Toprak Çamdal: Okulumuz 6B sınıfı öğrencisi Toprak Çamdal ikinci bireysel sergisini açtı. Hayvan figürlerini seramik ve  tellerle yaptığı küçük heykeller şeklinde paylaşan öğrencimiz eserleriyle büyük beğeni topladı.

 

Ada Uz: Okulumuz 3C öğrencisi Ada Uz ilk kişisel resim sergisini çizdiği Karikatür çalışmalarıyla açtı. Mizahi bir dille oluşturduğu çalışmalar hem güldürdü, hem düşündürdü.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Okul Öncesi öğrencilerimiz, bir günlüğüne üniversiteli oldu.

Okul Öncesi öğrencilerimiz ile geçtiğimiz hafta, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdik.

 

Farklı meslek gruplarını tanıma amaçlı düzenlenen bu gezide, öğrencilerimiz departmanların atölyelerini gezdiler, buralarda nasıl çalışmalar yapıldığını, eğitimde geleceğe nasıl hazırlanıldığını incelediler.

 

Gezi süresince meslekler hakkında detaylı sorular sorarak bilgi alan öğrencilerimiz, en fazla Denizcilik Bölümü’nde kaptanlık simülasyonu sırasında eğlendiler.