Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu
11 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin aracılığı ile Ege'nin iki eşsiz adasının güzel gençlerini TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'mizde bir araya getirdik.

Yunanistan'ın Kos Adası'ndan High Of Antimacheia School ve Horokos Cultural Club’ın on öğrencisi ve iki öğretmenini ağırladığımız festivalimizde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla zeytinin değerli teması üzerinde birleşerek; zeytinin bereketini, barışın güzelliğini sanatla, dansla, yemekle bütünleştirerek muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Birleşmiş Milletler bayrağında tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının tacını festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına taktık.

Öğrencilerimizin hep birlikte diktiği, köklerinden tekrar tekrar hiç usanmadan, yorulmadan filizlenecek olan zeytin ağacımızın fidanı okulumuzdan Ege denizine doğru kök salmaya başladı bile. Öğrencilerimizin diktiği zeytin ağacının gölgesinde nice gelecek kuşakların sevgi, dostluk ve barış içinde yaşamasını diliyoruz. 

Fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız; https://goo.gl/dtC8BJ

TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalimiz yerel basının yanı sıra ulusal basında da büyük ses getirdi. Başta Hürriyet, Milliyet olmak üzere birçok ulusal haber sitesi festivalimize yayınlarında geniş yer ayırdı.

Milliyet https://goo.gl/ovMcp3
Hürriyet https://goo.gl/7RJX9w
İHA https://goo.gl/CxEo4S
BirGün https://goo.gl/V2iW4r

 

Şirin Natürmortlar

Üçüncü sınıf öğrencilerimizden Şirin Devrim Yıldız’ın natürmort çalışmalarından oluşan resim sergisi, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Canan Güldal rehberliğinde okulumuz giriş katında açıldı.

 

Öğrencimizin ilk kişisel resim sergisi olan ve beş çalışmanın yer aldığı sergi bir hafta boyunca ziyarete açık olacak.

 

5. ve 6. Sınıf Öğrencilerimizin Uzay Kampı Türkiye Ziyareti

01-03 Mart tarihleri arasında 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizden oluşan 36 öğrencimiz ile Uzay Kampı Yıldızlar ve Gezegenler programına katıldık. Öğrencilerimiz merak ve heyecan içinde Discovery  Uzay Mekiğinde uçuş görevi ve astronotların yaptığı gibi simülasyon eğitimlerine katıldılar. Bilgisayar ve sınıf içi tartışmaları ile bu eğitimlere hazırlandılar. Öğrencilerimiz katıldıkları Uzay Kampı programında astronotların ne gibi fiziksel, duygusal ve zihinsel özelliklere sahip olmaları gerektiği konusunda eğitim aldılar.

 

Öğrenciler derslerin ardından teleskopla gezegenler, bulutsular, takım yıldızlarını gözlemleyerek astronomiyi öğrendiler ve kendi balonlarını yaparak uzay teknolojileri hakkında edindikleri bilgileri el becerileri ile birleştirdiler.

 

Kampa katılan öğrencilerimiz, sadece heyecanlı ve eğlenceli zaman geçirmekle kalmayıp, kendi kendine karar verme, sorumluluk alma, takım çalışması, problem çözme gibi önemli deneyimleri de yaşayarak birçok konuda kendilerini geliştirme şansına sahip oldular.

Sağlıklı Özgüvene Sahip Çocuklar Yetiştirmek!

TED Bodrum Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü uzmanlarımızdan Sibel Peşte, okulumuzun anasınıfı, ilkokul 1 ve 2. sınıf velilerine yönelik  ‘Çocuklarda Özgüven Gelişimi’ konulu bir seminer verdi.

 

Seminere özgüven oluşumu ve onu olumlu/olumsuz etkileyen unsurlarla başlayan Sibel Peşte, sağlıklı özgüven geliştiren,  geliştiremeyen çocukların ve yetişkinlerin özelliklerini aktardı.  Bazı tutumların farkında olmadan çocuğun benlik algısı ve özgüvenine olumsuz etkileri paylaşılırken, şişirilmiş egolardan oluşan aşırı özgüvenin de kibirli, narsisistik ve bencil bireyler yaratacağının altını çizdi.

 

Velilerimizin ilgiyle dinlediği seminerin sonunda anne babaların özgüven ile ilgili dikkat etmesi gereken konular anlatıldı.

Minik Ressamlardan Portre Çalışmaları

Anasınıflarımızdan Turuncu Tırtıllarımız portre çalışması etkinliğinde velilerimizle bir araya geldiler. Hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullanarak ebeveynlerinin portrelerini çizen miniklerimiz adeta küçük birer ressama dönüştüler.

 

Bu keyifli çalışmada bizleri yalnız bırakmayan velilerimize katılımları için teşekkür ediyoruz.