Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu
11 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin aracılığı ile Ege'nin iki eşsiz adasının güzel gençlerini TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'mizde bir araya getirdik.

Yunanistan'ın Kos Adası'ndan High Of Antimacheia School ve Horokos Cultural Club’ın on öğrencisi ve iki öğretmenini ağırladığımız festivalimizde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla zeytinin değerli teması üzerinde birleşerek; zeytinin bereketini, barışın güzelliğini sanatla, dansla, yemekle bütünleştirerek muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Birleşmiş Milletler bayrağında tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının tacını festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına taktık.

Öğrencilerimizin hep birlikte diktiği, köklerinden tekrar tekrar hiç usanmadan, yorulmadan filizlenecek olan zeytin ağacımızın fidanı okulumuzdan Ege denizine doğru kök salmaya başladı bile. Öğrencilerimizin diktiği zeytin ağacının gölgesinde nice gelecek kuşakların sevgi, dostluk ve barış içinde yaşamasını diliyoruz. 

Fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız; https://goo.gl/dtC8BJ

TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalimiz yerel basının yanı sıra ulusal basında da büyük ses getirdi. Başta Hürriyet, Milliyet olmak üzere birçok ulusal haber sitesi festivalimize yayınlarında geniş yer ayırdı.

Milliyet https://goo.gl/ovMcp3
Hürriyet https://goo.gl/7RJX9w
İHA https://goo.gl/CxEo4S
BirGün https://goo.gl/V2iW4r

 

Gören Kalplerle Engelleri Kaldırıyoruz

Bugün tüm dünyada 3 Aralık Engelliler Günü. Yapılan araştırmalara göre ise Türkiye'de nüfusun yüzde 12.29'u yani 8.5 milyon kişi engelli.

Toplumumuzun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve öğrencilerimizin daha duyarlı olmalarını sağlamak için TED Bodrum Koleji olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam ediyoruz.

 

Her anlamda toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırmayı amaçlayan okulumuz, Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim Derneği’nin Bodrum Şubesi Başkanı Seher Kara ile öğrencilerimizi okulumuzda bir araya getirdi.

 

Görme engelli Kara, bireylerin sahip oldukları engel yüzünden toplum içinde ve iş yaşamında sürekli zorluklarla mücadele ettiğini belirterek engelli vatandaşlara yaşamın her alanında yardımcı olunması gerektiğini vurguladı.

 

Fiziksel çevrenin, konutların, yolların, kaldırımların, toplu ulaşım araçlarının, okul ve binaların onları düşünmeden tasarlanıp yapılmasının, engelli insanların hareket yeteneğini sınırlandırdığına değinen Kara, yeni nesilden daha duyarlı olmalarını ve seçecekleri meslek ne olursa olsun engelliler için yeni projelerin altına imza atmalarını istediğini belirtti.

 

Seher Kara’yı dikkatle dinleyen öğrencilerimiz engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak yeni fikirler üreterek bunları uygulama ve daha duyarlı bir birey olma sözüyle sunumdan ayrıldı.

 

Öğrencilerimiz daha sonra Bodrum'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yürüyüşe katıldı. Otogarda başlayan ve belediye meydanına kadar süren yürüyüşün ardından meydandaki Atatürk Heykeline çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 

Karate’de öğrencilerimizin gurur veren dereceleri

2014 yılı Türkiye Karate Şampiyonasına hazırlık için Manisa’da düzenlenen İller Arası Karate Turnuvası’nda okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz;


Kayra SEZGİN               +47 kiloda 1.
Orhan Alp KUZULU        45 kiloda 3.
Taner ACAR                  45 kiloda 3. olmuşlardır.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, onlarla gurur duyuyoruz.

Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

TED Bodrum Koleji Öğrencilerinin ‘En İyi 32' Başarısı

Bodrum’da Karia Rotary Kulübü tarafından organize edilen 2014 yılının son “En iyi 32' Satranç Turnuvası gerçekleştirildi.

 

Geçtiğimiz 2014 Aralık ayının en iyi 32 başarılı satranç sporcuları belirlenen turnuvada en az yedi müsabakaya katılan sporcuların tur sonuçları yüzdeleri hesaplaması ile derecelendirme yapıldı.

 

Değerlendirmeye göre okulumuz öğrencilerinden Barış Acar ikinci, Başak Acar üçüncü ve Deniz Özaydın dördüncü, grup turnuvaları kategorisinde ise Yiğit Caner grup birincisi oldu.

 

Okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.