Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu
11 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin aracılığı ile Ege'nin iki eşsiz adasının güzel gençlerini TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'mizde bir araya getirdik.

Yunanistan'ın Kos Adası'ndan High Of Antimacheia School ve Horokos Cultural Club’ın on öğrencisi ve iki öğretmenini ağırladığımız festivalimizde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla zeytinin değerli teması üzerinde birleşerek; zeytinin bereketini, barışın güzelliğini sanatla, dansla, yemekle bütünleştirerek muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Birleşmiş Milletler bayrağında tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının tacını festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına taktık.

Öğrencilerimizin hep birlikte diktiği, köklerinden tekrar tekrar hiç usanmadan, yorulmadan filizlenecek olan zeytin ağacımızın fidanı okulumuzdan Ege denizine doğru kök salmaya başladı bile. Öğrencilerimizin diktiği zeytin ağacının gölgesinde nice gelecek kuşakların sevgi, dostluk ve barış içinde yaşamasını diliyoruz. 

Fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız; https://goo.gl/dtC8BJ

TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalimiz yerel basının yanı sıra ulusal basında da büyük ses getirdi. Başta Hürriyet, Milliyet olmak üzere birçok ulusal haber sitesi festivalimize yayınlarında geniş yer ayırdı.

Milliyet https://goo.gl/ovMcp3
Hürriyet https://goo.gl/7RJX9w
İHA https://goo.gl/CxEo4S
BirGün https://goo.gl/V2iW4r

 

2nd Grade Engilish Show

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleri ile birlikte çalışarak hazırladıkları tiyatro gösterilerini başarılı bir şekilde ebeveynlerine sundular. Öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini sergileme şansı buldukları gösteride öğrencilerimiz hem eğlendiler, hem de gösteri boyunca sadece İngilizce konuşmanın gururunu yaşadılar.

TED Bodrum Koleji Okula Kabul Heyecanı!

Yüzlerce ailenin heyecanla beklediği TED Bodrum Koleji Okula Kabul Sınavı 14 Nisan Pazar Günü gerçekleştirildi.

85 yıldır Türkiye’yi aydınlatan, düşünme, algılama, sorun çözme yeteneği gelişmiş değerlerini özümsemiş, yeni fikirlere açık, çağdaş uygarlığa katkıda bulunabilen, bilim ve teknoloji kullanımına ve üretimine yatkın, üretken ve yaratıcı bilgi çağı insanı olarak öğrencilerimizi Bodrum’da da yetiştirmek ana hedefiyle Türk Eğitim Derneği 25. Okulu olarak eğitime açılan okulumuza 2013 – 2014 Akademik Yılı öğrenci kabulü  için, 4., 5., 6., 7. Sınıf adaylarının girdiği sınava ilgi büyüktü.

Yaklaşık 400 öğrenci katılımıyla gerçekleşen sınavda 5. ve 6. sınıf olacak ilk üç öğrenciye başarı bursu da verilecek. Ancak sınavda baraj altı kalan öğrencilerin kayıt yaptırma şansı olmayacak.

Sınav sonuçlarının web sitemizde ilanını takiben, sınavda başarılı olan aday öğrencilere mülakat uygulanacak ve mülakat sonucunun olumlu olması halinde de  aday öğrenciler kesin kayıt yaptırarak TED ailesine katılma şansı bulabilecekler.

TED Bodrum Kolejinde ‘’İlk Karne’’ Heyecanı

2011 Aralık ayında ilk kez, temel atma töreni  ile başlayan ve 17 Eylül 2012’de nihayet TED Bodrum Koleji olarak eğitime başlamamızla büyüyen  heyecanımız, bugün bir ilki daha yaşıyor olmamızla daha da arttı. Öğrencilerimiz, TED Bodrum Kolejinden ilk karnelerini  büyük bir coşkuyla aldılar…

Gösterdikleri emek  ve çabalarından dolayı tüm öğrencilerimizle  gurur duyuyoruz.  Güvenleriyle bize her zaman destek olan  velilerimize de çok teşekkür ediyoruz. 

Nice başarılara, sevinçlere, mutluluklara hep birlikte imza atacağız.

Tüm öğrencilere keyifli tatiller…

Ahşap Tasarım ve Seramik Kulübü Dönem Sonu Sergileri Açıldı

Okulumuz Ahşap Tasarım ve Seramik Kulübü öğrencilerimizin çalışmalarından oluşan “Kanatlı Uygarlıklar” ve “Karanlık Diye Bir Şey Yoktur, Sadece Işığınız Azdır” başlıklı sergiler velilerimizin yoğun katılımıyla okulumuzda açıldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.