Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türkiye'nin ilk Mindstrom robotu ATLAS ayaklandı!
13 Haziran 2016 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türkiye'nin ilk Mindstrom robotu ATLAS ayaklandı!

TED Bodrum Koleji Robotik kulübü öğrencileri geliştirdikleri yapay zekaya dayalı denge algoritması üzerinde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yazdıkları blok kodlarla insansı robotları Atlas kendi başına ayakta durabiliyor, hatta dengesi dışarıdan bir etki ile bozulduğunda dahi tekrar stabil hale geri dönebiliyor. Bu hali ile Google'ın son nesil robotunu akıllara getiren Atlas, geliştirilmeye devam ediliyor. Robotik Kulübü öğrencileri bir sonraki adımın robotu uzaktan kontrol ederek yeni gelişen bir durum karşısında yapay zekaya destek olarak merkezi bir kontrol sistemini yapılandırabilmek olduğunu belirtiyor. 


Tüm büyük teknoloji firmalarının robotik yapılara yatırım yaptığı günümüzde, ülkemizde başta ODTÜ olmak üzere bir çok üniversite bu konuya eğiliyor ancak ilk defa bir ilköğretim kurumu çalışmaları bu derece ileri götürerek yapay zekaya sahip Atlas'ı ayaklandırmayı başardı...

TED’liyiz Biz!

Güneşin gülümseyen yüzü ve güzel havanın coşkusu ile TED’li olmanın güzelliğini ‘TED Aidiyet Etkinlikleri’ ile bir kez daha tattık.

 

Öğrencilerimiz önce okulumuzun logosunda neler olduğunu, TED okullarının nerelerde, kimler tarafından ne zaman kurulduğunu ve TED'in açılımını öğrendiler. Ardından anasınıfı öğrencilerimiz bahçemizde logomuzu oluşturarak arkadaşlarıyla paylaştılar.

 

Okulumuz 6. Sınıf öğrencileri logomuz bugünkü gibi olmasaydı nasıl olurdu dediler ve çocuksu dünyalarındaki hayal güçlerini kullanarak yeni TED logoları oluşturdular.

 

5. Sınıf öğrencilerimiz ise Türkiye’deki tüm TED okullarının isimlerini müzik ve ritimle seslendirdiler.

 

Eğlenceli geçen bir hafta boyunca TED’li olmanın mutluluğunu, haklı gururunu yaptığımız çalışmalarla bir kez daha yaşamış olduk.

Büyükler küçüklere, masal okuyor…

Öğretmeni, öğrencisi, velisi, çalışanları, mezunları ve çevresiyle etkili iletişim kurma, herkesin kendisini mutlu ve güvende hissettiği bir eğitim-öğretim ve çalışma ortamı sağlama hedefini gözeten TED ilkesi doğrultusunda, öğrencilerimizin büyük/küçük demeden, birbirleriyle yardımlaşmalarını, yapıcı diyalog ve bağ kurmalarını önemsiyoruz.

 

Bu doğrultuda, sık sık etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerimizin aralarındaki iletişimlerini sağlamlaştırmak için çalışıyoruz. Bugün de, okulumuz, 5B sınıfı öğrencileri, “Arkadaşıma masal okuyorum” etkinlikleri kapsamında anasınıfı öğrencilerine masal okudular. Küçüklerine sevgiyle yaklaştılar, onlarla kaliteli zaman geçirdiler. Anaokulu öğrencilerimiz, ağabeylerinin/ablalarının sesinden masalları keyifle dinlediler.

 

Etkinlik bitiminde 5B öğrencileri, hazırladıkları masal cd’lerini arkadaşlarına hediye ettiler. 

Harflerin Dansı Kitabının Yazarı Yasemin Şahin Öğrencilerimizle Buluştu

Harflerin Dansı kitabının yazarı Yasemin Şahin ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldi. Kitabından bölümler okuyarak başladığı etkinlikte öğrencilerimize harfleri karikatürize ederek çizmenin ne kadar keyifli olduğunu gösterdi. Öğrencilerimiz harfleri birer karikatüre çevirirken hem eğlendi hem öğrendi.

KOROMUZ PRAG 2015 ULUSLARARASI GENÇLİK MÜZİK FESTİVALİ’NDE

TED Bodrum Koleji Okul Koromuz, Çek Cumhuriyeti’nin Prag/Olomouc  şehrinde düzenlenen “Uluslararası Prag Müzik Festivali” ne katıldı.

 

Profesyonel bir anlayışla çalışmalarını sürdüren koromuz; bu festivalde uluslararası etkinliklere katılma, müzikal alanda becerilerini geliştirme, sunma  ve farklı ülkelerin  kültürlerini, geleneksel  müziklerini  tanıma, bölgenin tarihi mimari dokusuna  da temas etme fırsatını  yakaladı.

 

Okul koromuz,  yedi ülkeden 38  farklı koro  ve orkestranın  katıldığı festivalde sergiledikleri başarılı performansla okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Öğrencilerimizi  başarılarından dolayı kutlar, bize destek veren  velilerimize ve  emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.