Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Uluslararası Eğitim Programlarımızla da Fark Yaratıyoruz
15 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Uluslararası Eğitim Programlarımızla da Fark Yaratıyoruz

TED Bodrum Koleji'nde uygulanan Cambridge IGCSE, BTEC, AP, ISE Kanada Öğrenci Değişim programları hakkındaki bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantısına Türk Eğitim Derneği Yabancı Diller Koordinatörü Dr. Fatma Ataman, Pearson Türkiye BTEC Koordinatörü Can Mindek, TED İstanbul Koleji AP Koordinatörü Esra Öztermiyeci, ISE Türkiye Başkanı Gökyar Karşit ve Genel Koordinatörümüz Fırat Asyalı konuşmacı olarak katıldı. 

Okulumuzdaki yabancı dil eğitim programlarının en üst düzeyde uygulandığını vurgulayan konuşmacılar, bugün tanıtılan Uluslararası Eğitim Programları ile de öğrencilerin başarılı dünya vatandaşları olmaları hedeflendiğini belirttiler.

Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı doğrultusunda, okulumuzda uygulanan farklılaştırılmış yabancı dil programları hakkında velilere bilgilendirmelerde bulunan yetkililer toplantı sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.

TED Bodrum Kolejinde ‘’İlk Karne’’ Heyecanı

2011 Aralık ayında ilk kez, temel atma töreni  ile başlayan ve 17 Eylül 2012’de nihayet TED Bodrum Koleji olarak eğitime başlamamızla büyüyen  heyecanımız, bugün bir ilki daha yaşıyor olmamızla daha da arttı. Öğrencilerimiz, TED Bodrum Kolejinden ilk karnelerini  büyük bir coşkuyla aldılar…

Gösterdikleri emek  ve çabalarından dolayı tüm öğrencilerimizle  gurur duyuyoruz.  Güvenleriyle bize her zaman destek olan  velilerimize de çok teşekkür ediyoruz. 

Nice başarılara, sevinçlere, mutluluklara hep birlikte imza atacağız.

Tüm öğrencilere keyifli tatiller…

İkinci sınıf öğrencilerimiz, bilim insanı olunca…

Bir maddenin, üç hali vardır: Katı, sıvı ve gaz. En azından, çoğu kişi bunu böyle bilir. Ancak eğer ikinci sınıf öğrencilerimize soracak olursanız, onlar size bu konuyla ilgili çok şaşırtıcı, bambaşka şeyler anlatabilir. Çünkü bu hafta, öğrencilerimiz, Non-Newtonian Fluid deneyi ile Oobleck’i keşfettiler.

 

Non-Newtonian Fluid adı verilen madde, ne katı ne de sıvı hal olarak tanımlanıyor. Bu tip akışkanlar, basınç uygulandığında, basıncın şiddetine göre yoğunluğu artarak biçim değiştiriyor. Herhangi bir müdahaleye maruz kalmadığında ise sıvı halini koruyor. Non-Newtonian Fluid deneyinde hazırlanan  karışımın adı Oobleck.

 

Oobleck ile bilimin eğlenceli ve şaşırtıcı yüzünü keşfeden öğrencilerimiz, önce laboratuvar gruplarına ayrılarak çalışmaya başladılar. Bu ilginç maddeyi tüm duyularını kullanarak tanımlamaya çalıştılar. Bu esnada, öğretmenlerinin yönlendirmeleriyle, bilim insanlarının inceleme ve araştırma yöntemlerini öğrendiler. Daha küçük bir grup, bulgularını karşılaştırma amacıyla “konsorsiyum” oluşturarak orada savlarını kanıtlama amacıyla tartıştı.

 

Oobleck’in incelenmesinin ardından, bu defa mühendis oldular ve Oobleck gezegenine inmek üzere birer uzay gemisi tasarladılar.

 

Son bölümde ise, tüm bu süreçte kullanılan tüm metodları harmanlayarak kendi sonuçlarını sundular. Böylece analitik düşünme becerilerini geliştirdiler, oyun oynayarak, konuşarak, anlatarak öğrenmenin keyfine vardılar. 

“MUTFAĞIMIZDAN OKULUMUZA YİYECEKLER”

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği tarafından organize edilen öğrencilerimize yönelik “MUTFAĞIMIZDAN OKULUMUZA YİYECEKLER” satış kampanyası 18 Kasım Salı günü okulumuzda gerçekleşti. Satış gününde elde edilecek olan gelir Okul Aile Birliği tarafından “Türk Eğitim Derneği 10.000 Genç Meşale Kampanyası” na bağışlanacaktır.

 

Kampanyayı organize eden Okul Aile Birliğimize, mutfaklarında emek vererek hazırladıkları ürünlerle katılan velilerimize ve hazırlanan ürünlerden alarak kampanyada katkısını eksik etmeyen öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Yüzme Takımımız, okulumuza 31 madalya getirdi!

Muğla Okul Sporları Yıldızlar ve Küçükler İl Birinciliği yarışları,  22-23 Şubat 2014 tarihlerinde, Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşti. Okulumuzu, öğrencilerimiz Ali Tanman, Okyanus Akdeniz, Egemen Çetinkol, Can Ölçüşenler, Sinan Can Özer, Nazlı Acar, Delfin Biter, İrem Birsu Erol, Yağmur Nur Aktı ve Sera Sır başarıyla temsil ettiler.

 

Çeşitli branşlarda bireysel ve takım olarak yarışan öğrencilerimiz, okulumuza toplam 31 madalya ile döndüler.

 

Dereceleriyle göğsümüzü kabartan öğrencilerimize, ailelerine ve hocalarına teşekkür ediyor, daha nice başarılarını kutlamayı umut ediyoruz.