Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Uzayın Gizemine Yolculuk
09 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Uzayın Gizemine Yolculuk

Okulumuzda muhteşem bir "Gökyüzü Gözlem Şenliği" düzenledik. Tüm gökbilim meraklılarına açık olan şenliğimizde; teleskoplarla gökyüzünü tarayan çocuklar astronomi konulu seminerler, atölye çalışmaları, su roketi fırlatma etkinliğine katılma fırsatı buldu. Duayen bilim insanı, Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Eski Başkanı Prof. Dr. Ethem Derman’ın “7’den 77’ye Gökbilim” sunumu ile başlayan, amatör astronomlar Mert Koçer ve Hüseyin Kazan’ın katkılarıyla devam eden şenlikte çocuklar hayal dünyalarında farklı kapıları aralarken, çeşitli atölyelerde hem bilgilendi hem de uzayın gizemine yolculuk yapma şansı yakaladı.

Lisemizde, Uluslararası Öğrenci Değişim Programı Başlıyor...

TED Okulları ve Kanada'nın en önemli eyaletlerinden olan Nova Scotia ile sağlanan okul ortaklığı kapsamında, liseli öğrencilerimize Kanada'da çift diploma sahibi olma imkanı sağlayan lise değişim programının tanıtım toplantısı yapıldı.

 
 

 

İskambil Kağıtlarından Ünlü Yapılar

7. sınıf öğrencimiz Mehmet Akyurtlaklı iskambil kağıtlarından oluşturduğu üç boyutlu mimari çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaştı. Ülkelerin sembolü olan dünyanın en ünlü binalarını inşa eden öğrencimizin çalışmaları gerçekleri kadar etkileyici. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Yaşamak İstediğim Dünya

9. sınıf öğrencilerimiz, Coğrafya dersinde öğrendikleri 'Bir Harita Çiziminde Bulunması Gereken Unsurlar'  konusunu oluşturdukları hayali dünya haritalarıyla 'Yaşamak İstediğimiz Dünya' başlığında sergilediler.

Çocuklarımızın Gözünden Sevgi Dolu Portreler

Toplu veli katılım etkinliğimizde çocuklarımız ressam velilerimiz model oldu. Çocuklarımız tuvallerini anne babalarına kocaman sevgilerini anlatmak için boyadılar. Birbirinden neşeli yeşil, turuncu, kırmızı, mavi, sarı renkli anne babalar ortaya çıkardılar. Bir başka gördük kendimizi çocuklarımızın ellerinde. Bu etkinlikte bizimle olan herkese çok teşekkür ediyoruz.