Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz
12 Eylül 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Eğitimde Bilişim Ağı Toplantısı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) tanıtım toplantısı Turgutreis, Yalıkavak ve Gümüşlük mahallelerinde görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerin katılımıyla TED Bodrum Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü Fırat Asyalı, 5 Mart 2016 tarihinde Türkiye genelinde yapılacak olan Tam Eğitim Bursu Sınavı ile ilgili bilgi verdi. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri İçerik Uzmanı İnci Balamir, EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalının kullanımı ile ilgili bir sunumunu eğitimcilerle paylaştı.

 

Sınıf seviyelerine uygun, güvenilir, doğru e-içerikler sunmak ve teknolojiyi derslerde daha aktif kullanımını sağlamak amacıyla yapılan bilgilendirme toplantısı katılımcıların sorunlarının yanıtlanması ile sona erdi.

 

TED Bodrum Koleji’nin 4. Sınıf Öğrencileri Büyümeye Hazır

Psikolojik Danışmanlarımız ve okul idari kadromuzun rehberliğinde gerçekleştirilen çalışmalarda gelecek yıl ortaokula başlayacak olan 4. sınıf öğrencilerimize yaşayabileceği uyum sorunlarıyla ilgili olarak önemli tavsiyelerde bulunuldu.

 

Ayrıca sınıf rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ortaokula geçtiklerinde alacakları dersleri, uygulanacak olan ders programlarının niteliğini, zorunlu ve seçmeli dersleri sınıf ortamında öğrencileriyle paylaştılar.  

 

Okul kuralları hakkında da bilgi veren öğretmenlerimiz; ülkemizdeki tüm öğrencilerin uymakla yükümlü oldukları kurallar olduğu gibi; ayrıca her okulda öğrencilerin uymaları beklenen okulun kendisine ait kuralları olduğunu öğrencilerimize hatırlattılar. 

 

Öğrencilerimizin okula giriş ve çıkış saatleri, okulun birimlerinin ve araç-gereçlerinin kullanılmasındaki kuralları, başarılarının nasıl değerlendirileceğini, ders ve sınıf geçme ile ilgili yöntemler gibi konularda da bilgi verdiler. 

 

Öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçtiklerinde neler yapmaları, nelere dikkat etmeleri gerektiği konularının anlatıldığı ve akıllara takılan soruların cevaplandırıldığı toplantı öğrencilerimiz için oldukça eğlenceli ve verimli geçti. 

 

Ayrıca okulumuzda velilerimize yönelik de bir oryantasyon programı düzenlendi. Verimli geçen bu programda, Okulumuz Genel Koordinatörü Sayın Fırat Asyalı tarafından velilerimize bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda 4+4+4 sistemi, uygulanacak programlar ve okulumuzdaki kurallar ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

Geleneksel Mandalina Hasadı Şenliğimiz Başladı

Kendine has kokusu ve aromasıyla meşhur yöresel değerimiz Bodrum mandalinasını korumak ve yaşatmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Mandalina Hasadı Şenliğimiz başladı.

Öğrencilerimiz ilk olarak mandalina ağaçlarının yetiştirilmesi ve türleri hakkında bilgilendirildi ardından mandalina hasadı yaptı. Bundan sonraki aşamada topladıkları mandalinalarla mutfak atölyemizde geleneksel yöntemlerle mandalina reçeli yapacak olan öğrencilerimiz kendi elleriyle üretecekleri reçelleri evlerine götürebilecekler.

Böylece öğrencilerimiz yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanırken, üretmeyi yaparak yaşayarak tecrübe etmiş olacaklar.

Okula Güvenle Gidip Geliyoruz

Geçtiğimiz hafta sonu okulumuz öğrenci servislerinde çalışan araç sürücüleri ve rehber hosteslerle yaptığımız eğitimin ardından TED Bodrum Koleji Psikolojik Danışmanlarımız, tüm öğrencilerimizle Öğrenci Taşıma Araçlarında uyulması gereken kuralları anlattı.

 

Evle okul arasında yapılan yolculuğun; can güvenliğinin yanı sıra, eğitim ve sosyal açıdan da ne denli önemli olduğunun vurgulandığı eğitimlerde araç içindeki öğrenciler arası ilişkilerin ve karşılıklı davranışların TED Bodrum Koleji okul kurallarının bir devamı niteliğinde olduğunun, buradaki değerlerimize ve okul kültürümüze ayna tuttuğunun altı çizildi.

 

Okulda öğretmenlerimizin sınıf yönetim anlayışıyla, servis araçlarında uygulanan araç içi yönetim anlayışı arasında paralellik olması bizlerin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Her sabah güne mutlu ve huzur içinde başlayıp verimli bir okul günü yaşadıktan sonra tekrar aynı duygularla evine dönen öğrencilerimizin araç içinde nezaket kurallarına uymaları, karşılıklı selamlaşma, oturduğu yeri temiz tutma, arkadaşlarıyla sohbet ederken başkalarını rahatsız etmeme, emniyet kemerlerini mutlaka takma ve geç kalmama gibi birçok konuda bilinçlenmeleri için yaptığımız sınıf etkinlikleri öğrencilerimizin ilgisiyle karşılanmış ve oldukça verimli geçmiştir.