Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz
12 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Benim Renklerim, Benim Hayallerim

4. sınıf öğrencilerimiz Ayşe Zeynep Ayanoğlu "Benim Renklerim" ve Damla Şen "Benim Hayallerim" isimleri verdikleri sergilerini arkadaşlarıyla birlikte açmanın heyecanını yaşadılar. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Kafede Bir Gün

Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz derste öğrendikleri İngilizce dil kalıplarını kullanarak bir kafede sipariş verme, fiyat sorma, hesap ödeme üzerine durumsal diyaloglar yazıp okulumuzun sosyal yaşam alanında canlandırdılar.

Bir “Yerli Malı Haftası Etkinliği” de velilerimizden…

Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında, geçtiğimiz hafta “Yakından Uzağa” ilkesiyle Bodrum’da yetişen ürünleri tanıyan, bu ürünlerle kekler, ekmekler pişiren Okul Öncesi öğrencilerimiz, bu hafta da; Sabah, sınıflarda kurdukları “Pazar Yeri”nde alışveriş yapıp, öğleden sonra, aileleri tarafından hazırlanan, ülkemizin zengin coğrafyasında yetişen benzersiz çeşitlilikteki yiyeceklerle küçük bir ziyafete ev sahipliği yaptılar.

           

Rengarenk yiyeceklerle ikindi kahvaltıları şenlendi, üstelik bu renkli etkinliğe konuk olan öğretmenlerini, arkadaşlarını da ağırladılar.

 

Bereketin, sahip olduğumuz değerlerin önemini bir kez daha hissettiler, bir yandan da güzel vakit geçirdiler..

Okuyorum, Yazıyorum; Bu Mutluluğu Sizlerle Paylaşıyorum!

07 Haziran Cuma Günü heyecanla beklenen ve İlkokul 1.sınıfların sahne aldığı ‘’Yılsonu Gösterisi’’ TED Bodrum Koleji Amfi Tiyatrosunda gerçekleştirildi.

1.sınıf öğrencilerinin sahne aldığı Koro, Araştırıyorum, Sorguluyorum!, İngilizce Gösterisi, Latin Dansı, Sesleri Öğreniyorum, Jimnastik, Sayılarla Dans, Ritm ve Halk Dansları gösterilerinin yer aldığı program, kalabalık bir davetli topluluğuna verilen kokteyl ile sonlandı.

Gösteri sonrası Okul Müdürümüz Sn. Fırat Asyalı yaptığı konuşmasında okulumuzun eğitim hayatına başladığı ilk günden bu yana geçirdiği süreci değerlendirerek, okuma yazma becerisi kazanmayı, çocukların hayatlarındaki en önemli gelişim basamaklarından biri olarak gördüğünü, hatta yürümeye, konuşmaya başlamak gibi küçük bir mucize olduğunu dile getirerek 1.sınıfa başlamanın önemini vurguladı. Ayrıca Asyalı, TED Bodrum Koleji öğrencilerinin; 85 yıllık Türk Eğitim Derneği birikimini gencecik TED Bodrum Koleji’nin dinamizmiyle harmanlayarak; yaratıcı, özgüveni yüksek, mutlu, özgür, demokrat ve yüreği Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi dolu bireyler olarak yetiştirildiğini ve TED Bodrum Koleji eğitimi alan öğrencilerin, ileride çağına yön veren Atatürk yolunda birer lider olacağı inancında olduğunu sözlerine ekledi.

‘’Çok yönlü ve çağdaş birer Türk Vatandaşı’’ olarak hayata hazırlanacakları okullarında, mutlulukla ancak bir o kadar da yoğun  ve yorucu geçen koca bir eğitim yılı sonrası gerçekleştirilen gösterilerde öğrencilerin ve öğretmenlerinin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.