Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz
12 Eylül 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Çanakkale 100. Yıl Zaferi

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü, okulumuzun spor salonunda öğrencilerimiz tarafından hazırlanan anma ve kutlama programıyla gerçekleştirildi.

 

Program, saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. İzleyenlerin büyük duygu yoğunluğu yaşadığı programda slayt gösterileri, video sunumları, Çanakkale Şehitleri ile ilgili teatral gösteriler de yer aldı.

 

Ayrıca bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferinin 100.yılında Sosyal bilgiler dersi öğretmenleri Evren Çontay ve Nazlı Savran önderliğinde 6.sınıf öğrencileri Çanakkale Şehitlik abidesinin maketlerini yaparak şehitlerimizi andılar.7.sınıf öğrencileri günün anlam ve önemini anlatan,kendi hayal güçleriyle tasarladıkları afişleri okulun duvarlarına astılar.

 

Tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanı Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

“Gözün arkada kalmasın ATAM…
Bizlere emanet ettiğin meşalenin ışığı ile endişe ve gelecek korkusu yaşayamayan gençlerimizle geleceğin aydın Türkiye’si için çalışıyoruz…”

 

 

18 Mayıs Dünya Müzeler Günü Etkinliğimiz

18 Mayıs Müzeler Günü etkinlikleri kapsamında TED Bodrum Koleji 2. ve 3. Sınıf Öğrencilerimiz ile  St.Jean Şövalyaleri tarafından inşa edilen St. Peter Kalesi (Bugünkü ismiyle Bodrum Kalesi) içinde yer alan Bodrum sualtı Arkeoloji Müzesini ziyaret ettik ve düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldık.

TED Bodrum Koleji 2. Sınıf öğrencileri olarak müzede her birimiz birer hazine avcısı gibiydik. Müze görevlisi Seda Abla’nın bulmamız için resimlerini verdiği eserleri, ipuçlarını değerlendirerek saklandıkları yerde bulduk. Seda Abla bu müzedeki eserlerin ne kadar değerli olduğunu anlattı.

TED Bodrum Koleji 3. Sınıf öğrencileri olarak ”Dünyanın bilinen en eski batığı” Uluburun Batığı’nı gezdik. Bu batıkta bulunan ve balmumu üzerine yazılmış, dünyanın en eski kitapçığından esinlenerek yaptırılan balmumu kitapçıklara yazı yazma etkinliğine katıldık. Bu etkinlikte kendimizi geminin kaptanı olarak hayal ettik. Geminin batış anında, gemi kaptanı olarak neler hissettiğimizi düşünerek balmumundan yapılmış seyir defterine yazılar yazdık.

Atıkların dönüşümü, Bodrum ’un geleceği… Atıkların dönüşümü, Dünya’nın geleceği…

İsveç’in Stockholm kentinde 1972 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran, Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir.  Bu tarihten günümüze 5 Haziran, Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır.

 

İki yıldır çevre ve geri dönüşüm konusunda çeşitli seviyelerde yaptığımız ders içi ve ders dışı etkinlikler sonucunda artık  Yeşil Bayrak Sahibi bir Eko Okul olan TED Bodrum Koleji ailesi olarak bugün bizim için daha da anlamlandı… Suyumuza, havamıza ve toprağımıza sahip çıkıyor, yaşadığımız yer mavi Bodrum’umuza zarar gelmemesi adına etkinlikler düzenliyor, çevre bilincini tüm yaşantımıza yansıtıyoruz.

 

Unutmamalıyız ki;

‘’Atıkların dönüşümü, Bodrum ’un geleceği…

Atıkların dönüşümü, Dünya’nın geleceği….’’

 

Çevre etkinlikleri ile dolu güzel günler eşliğinde yeşil bayrağımıza sahip çıkmak dileği ile 5 Haziran Dünya Çevre Gününüz kutlu olsun !

Tangram Oyunuyla Hem Eğleniyoruz Hem Öğreniyoruz

Tangram, geometrinin temeli olup matematik ve geometrik ilişkiler için içgörü kazanmamızı sağlayan bir oyundur. Şekilleri tanımak, sınıflandırmak, görsel ve mekansal algının gelişimi adına önemli kazanımlar sağlar. Aynı zamanda sabretmek ve başlanan işi sonlandırmak gibi yaşamsal alışkanlıkların edinilmesine katkıları vardır. Biz de kendi tangramlarımızı oluşturup çocuklarımıza sunduk, eğlenerek yaptıklarını ve keyif aldıklarını izlemek de ödülümüz oldu.