Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yaşamak İstediğim Dünya
30 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yaşamak İstediğim Dünya

9. sınıf öğrencilerimiz, Coğrafya dersinde öğrendikleri 'Bir Harita Çiziminde Bulunması Gereken Unsurlar'  konusunu oluşturdukları hayali dünya haritalarıyla 'Yaşamak İstediğimiz Dünya' başlığında sergilediler.

TED Yönetim Kurulu Başkanları ve Kurucu Temsilcileri toplantısı Gerçekleştirildi

TED Yıllık Olağan Yönetim Kurulu Başkanları ve Kurucu Temsilcileri toplantısı TED KKTC Koleji ev sahipliğinde Lefkoşa’da yapıldı. 38 TED okulunun katılımıyla gerçekleşen toplantıda okulumuzu TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken temsil etti.

BTEC Cooking Skills Level 1 Dersleri Başladı

Dünya çapında kabul edilen mesleklere ulaşmakta ve yurt dışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexel’in denklik kabul ettiği BTEC programları ‘Cooking Skills Level 1’ dersleri okulumuzda başladı. Ünlü şef Jamie Oliver’ın temel yemek ve mutfak eğitimi “Jamie’s Home Cooking Skills” programıyla başlayan derslerde öğrencilerimize hayat boyu ihtiyaçları olan temel yemek bilgisiyle, doğru ürün ve malzemeleri kullanarak basit, besleyici ve ekonomik yemekler hazırlama becerisi kazandırmak amaçlanıyor. Tamamı İngilizce olarak uygulanan dersler uygulama odaklı, pratik ve canlı bir modern eğitim modeli ile oluşturuluyor.

Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin aracılığı ile Ege'nin iki eşsiz adasının güzel gençlerini TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'mizde bir araya getirdik.

Yunanistan'ın Kos Adası'ndan High Of Antimacheia School ve Horokos Cultural Club’ın on öğrencisi ve iki öğretmenini ağırladığımız festivalimizde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla zeytinin değerli teması üzerinde birleşerek; zeytinin bereketini, barışın güzelliğini sanatla, dansla, yemekle bütünleştirerek muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Birleşmiş Milletler bayrağında tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının tacını festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına taktık.

Öğrencilerimizin hep birlikte diktiği, köklerinden tekrar tekrar hiç usanmadan, yorulmadan filizlenecek olan zeytin ağacımızın fidanı okulumuzdan Ege denizine doğru kök salmaya başladı bile. Öğrencilerimizin diktiği zeytin ağacının gölgesinde nice gelecek kuşakların sevgi, dostluk ve barış içinde yaşamasını diliyoruz. 

Fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız; https://goo.gl/dtC8BJ

TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalimiz yerel basının yanı sıra ulusal basında da büyük ses getirdi. Başta Hürriyet, Milliyet olmak üzere birçok ulusal haber sitesi festivalimize yayınlarında geniş yer ayırdı.

Milliyet https://goo.gl/ovMcp3
Hürriyet https://goo.gl/7RJX9w
İHA https://goo.gl/CxEo4S
BirGün https://goo.gl/V2iW4r

 

Açık Sınıf Etkinliğimizde Ailelerimizle Buluştuk

Açık sınıf etkinliğimiz ile ingilizce derslerimizi ailelerimizle birlikte gerçekleştirdik. Çocuklarımızın İngilizce dil gelişimlerini yakından takip edebilmeleri açısından etkinliğimize interaktif olarak katılan ailelerimiz, hem miniklerimiz ile vakit geçirdi hem de çocuklarımızın dil eğitimlerini yakından takip etme fırsatı buldu. Şarkılar ve danslar eşliğinde aileleri ile vakit geçiren çocuklarımız da aileleriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadı.