Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yaşamak İstediğim Dünya
30 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yaşamak İstediğim Dünya

9. sınıf öğrencilerimiz, Coğrafya dersinde öğrendikleri 'Bir Harita Çiziminde Bulunması Gereken Unsurlar'  konusunu oluşturdukları hayali dünya haritalarıyla 'Yaşamak İstediğimiz Dünya' başlığında sergilediler.

Yüzme Takımımız, okulumuza 31 madalya getirdi!

Muğla Okul Sporları Yıldızlar ve Küçükler İl Birinciliği yarışları,  22-23 Şubat 2014 tarihlerinde, Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşti. Okulumuzu, öğrencilerimiz Ali Tanman, Okyanus Akdeniz, Egemen Çetinkol, Can Ölçüşenler, Sinan Can Özer, Nazlı Acar, Delfin Biter, İrem Birsu Erol, Yağmur Nur Aktı ve Sera Sır başarıyla temsil ettiler.

 

Çeşitli branşlarda bireysel ve takım olarak yarışan öğrencilerimiz, okulumuza toplam 31 madalya ile döndüler.

 

Dereceleriyle göğsümüzü kabartan öğrencilerimize, ailelerine ve hocalarına teşekkür ediyor, daha nice başarılarını kutlamayı umut ediyoruz.

Ve işte tatil…

Gösterdikleri emek ve çabalarından dolayı tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Güvenleriyle bize her zaman destek olan velilerimize de çok teşekkür ediyoruz.

Sağlıklı, mutlu, bol eğlenceli tatiller…

TED BODRUM KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

TED Bodrum Koleji’nde 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Yaz tatilinin ardından okula dönüş heyecanı yaşayan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

TED Bodrum Koleji 2014-2015 eğitim öğretim yılına düzenlenen törenle başladı. Okulumuz bahçesinde düzenlenen tören, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanımız, Okul Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan tören, TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’in konuşmasıyla devam etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken konuşmasında, veli ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’in konuşmasının ardından tören, Okul Müdürümüz Fırat Asyalı’nın ve İlkokul Müdürümüz Meryem Ebrem’in 2014-2015 akademik yılına ilişkin iyi dilekleriyle devam etti.

 

Konuşmaların ardından okulumuz bando takımı tarafından bando dinletisi yapıldı. Büyük beğeni toplayan bando gösterisi, velilerimiz tarafından cep telefonu ve fotoğraf makinalarıyla görüntülendi.

 

Törenimiz Okul Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

 

Tüm öğrencilerimize başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Toprak Habitatı

Okulumuz “yaparak yaşayarak öğrenme” prensibi çerçevesinde öğrencilerine öğrendikleri soyut kavramları somut olarak göstererek kalıcı ve ezbersiz öğrenmeyi gerçekleştiriyor.

 

Geçtiğimiz hafta yapılan Su Habitatı çalışmasının ardından 3. Sınıf öğrencilerimiz bu kez de Toprak Habitatı Projesi’ni hayata geçirdiler.

 

Önce bitkilerin anatomik özelliklerini, nasıl beslendiklerini, nasıl fotosentez yaptıklarını, doğadaki müthiş adaptasyonlarını araştırarak öğrenen öğrencilerimiz ardından sınıflarında toprak habitatlarını oluşturdular.

 

Toprak alan habitatını barındıran bitki ve hayvan türlerini öğrenen öğrencilerimiz, parçadan bütüne ulaşma tekniğiyle tasarlanan pratik çalışmalarında; yaratıcılıklarıyla akıl yürütme yöntemini birleştirerek çiçek dikimi yaptılar.

 

Öğrencilerimiz bundan sonra sınıflarındaki canlı toprak habitatlarını gözlemleyerek geliştirecekler.